Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius | Scanpix nuotr.

Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius | Scanpix nuotr.

 Ketvirtadienį Plovdive (Bulgarija) tęsėsi svarbiausios šių metų irklavimo varžybos – pasaulio čempionatas, kuriame už A finalo borto liko Lietuvos porinės keturvietės valties įgula: Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius.

Pasaulio čempionų titulą gynę lietuviai antrajame paguodos plaukime įtemptai kovojo dėl vieno iš dviejų kelialapių į A finalą. Likus 500 m juos nuo antros vietos skyrė tik sekundė, vėliau lietuviai dar sumažino savo atsilikimą, bet paskutiniuose metruose neatlaikė varžovų tempo ir finišavo treti. Lietuvos įgula distanciją įveikė per 5 min. 43.700 sek. ir praleido į priekį Australijos (5:42.810) bei Naujosios Zelandijos (5:43.210) komandas.

Lietuviams teks dalyvauti B finale. Jame bus kovojama dėl 7-os vietos bendroje įskaitoje.

Pernai Lietuvos porinės keturvietės valties įgula pirmą kartą istorijoje tapo pasaulio čempione. Tik tuomet vietoj S.Ritter įgulai priklausė Martynas Džiaugys, kurio sezoną šiemet anksčiau laiko užbaigė trauma.

Vienviečių valčių ketvirtfinalyje Mindaugas Griškonis pirmame plaukime finišavo per 6 min. 51.47 sek. ir užėmęs antrą vietą iškovojo vieną iš trijų kelialapių į pusfinalį.

Po pirmų 500 metrų lietuvis buvo antras (1:38.58 min.) ir šią poziciją išlaikė ir ties 1000 m (3:21.85 min.), ir ties 1500 m (5:04.62 min.), ir finiše.

Pirmas buvo Naujosios Zelandijos atstovas Robertas Mansonas, distanciją įveikęs per 6 min. 49.75 sek.

Atrankoje M.Griškonis šią distanciją įveikė beveik 0.40 sekundės dalies greičiau (6:51.070 min.).

M.Griškonis ketvirtfinalyje turėjo plaukti dar antradienį, bet popiet varžybos buvo atšauktos dėl suprastėjusių oro sąlygų. M.Griškonis per karjerą šioje rungtyje yra iškovojęs vieną pasaulio čempionato medalį – 2015 m. jis pelnė bronzą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.