Tatutų lyga: Vokietija - Prancūzija (2018.09.06) | Scanpix nuotr.

Tatutų lyga: Vokietija - Prancūzija (2018.09.06) | Scanpix nuotr.

Startavusioje Tautų lygoje A divizione buvę pasaulio čempionai vokiečiai ir dabartiniai čempionai pranūzai po atkaklios kovos išsiskyrė be įvarčių, jų rungtynės pasibaigė lygiu rezultatu 0 – 0.

Rungtynių pradžia buvo ganėtinai atsargi, nė viena komanda nenorėjo rizikuoti. Nors vokiečiai daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau prancūzų gynyba veikė beveik nepriekaištingai ir neleido aikštės šeimininkams kurti pavojingų situacijų.

Pavojingiausia Vokietijos rinktinės proga buvo sukurta 35-ą minutę, kuomet oro dvikovą laimėjęs gynėjas Matsas Hummelsas sugebėjo atlikti ir smūgį, tačiau kamuolys skriejo pro šalį.

Vos po minutės prancūzai atsakė dar pavojingesne ataka, kurios smaigalyje atsidūrė Olivieris Giroudas. Viso pasaulio čempionato metu nė vieno smūgio į vartų plotą neatlikęs puolėjas šį kartą buvo taiklesnis, o po jo smūgio galva Manueliui Neueriui teko mušti kamuolį į šoną, jog šis nepatektų į vartus.

Jau pridėto laiko prie pirmojo kėlinio metu O.Giroudas atsidūrė dar vienos atakos smaigalyje ir atliko efektingą smūgį kulnu, po kurio kamuolys prariedėjo visiškai šalia vartų ir galiausiai paliko aikštę, taip užbaigdamas pirmąjį kėlinį.

Beveik įpusėjus antram kėliniui abi rinktinės apsikeitė išties pavojingomis atakomis. 64-ą minutę Antoine Griezmannas atliko galingą smūgį, į kurį laiku sureagavęs vartininkas atmušė kamuolį, o jau kitos atakos metu Marco Reusas taip pat patiktino Prancūzijos vartininko budrumą klastingu smūgiu, kurį prancūzas sugebėjo atremti.

72-ą minutę vokiečiai nepasinaudojo gera galimybe pagaliau išsiveržti į priekį. Greitos atakos metu, kurią pradėjo puikų perdavimą atlikęs Marco Reusas, galiausiai galingą smūgį atliko M.Hummelsas, tačiau laiku sureagavęs vartininkas jį atrėmė.

Po šios atakos vokiečiai tiesiog apgulė prancūzų vartus. Iš pradžių vartininkas turėjo atmušti klastingą Thomaso Mullerio smūgį, vėliau fantastiškai sureagavęs atlaikė ir Matthiaso Ginterio galingą šūvį, dar kitos atakos metu sugavo ir M.Hummelso galva smūgiuotą kamuolį. 77-ą minutę pasižymėti galėjo ir Ilkay’us Gundoganas, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės vidaus buvo blokuotas.

Visgi, iki rungtynių pabaigos rezultatas nepakito, tad komandos išsiskyrė švieslentėje degant lygiam rezultatu 0 – 0.


Rungtynių eiga

90+2' Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą.

86’ Žaidimas aikštėje tampa vis labiau fiziškas, komandos nevengia kontakto ir pražangų. Vos žaidime pasirodęs C.Tolisso kovodamas dėl kamuolio skaudžiai prasižengia prieš J.Kimmichą, šis prašo teisėjo skirti geltoną kortelę, tačiau jo šauksmas lieka neišgirstas.

83’ Kampinio metu P.Pogba bando smūgiuoti kamuolį galva, tačiau iš jo jis yra perimamas.

77’ Prancūzų gynyba pradeda byrėti, jie vis dažniau leidžia vokiečiams pavojingai atakuoti. Šį kartą gynėjai blokuoja I.Gundogano šūvį.

75’ Vokiečiai užgula prancūzų vartus. Iš pradžių A.Areola atmuša klastingą T.Mullerio smūgį į viršutinį vartų kampą, vėliau kampinio metu jis fantastiškai atlaiko galingą M.Ginterio smūgį. Dar kito kampinio metu vartininkas atliako ir M.Hummelso smūgį galva.

73’ Smūgį atlieka ir I.Gundoganas, tačiau jis yra visiškai netaiklus. Futbolininkas netgi atsiprašo savo komandos draugų dėl priimto sprendimo.

72’ Prancūzai nesugaudo M.Reuso, kuris atlieka gerą perdavimą greitos atakos metu, po kelių perdavimų laisvas likęs M.Hummelsas galingai smūgiuoja, bet vartininkas jį atremia ir rezultatas nepakinta.

69’ K.Mbappe atsiduria greitos prancūzų atakos smaigalyje, tačiau jo smūgis aikštės pažeme yra netikslus ir kamuolys galiausiai rieda į užribį.

64’ A.Griezmannas atlieka galingą smūgį į vartų plotą, laiku sureagavęs vartininkas atmuša kamuolį. Kitoje aikštės pusėje pavojingu smūgiu atsako M.Reusas, A.Areola muša kamuolį į užribį.

62’ Pasipylus smarkiam lietu J.Kimmichas nusprendžia improvizuoti ir atlieka tolimą smūgį, po kurio kamuolys skrieja aukštai virš vartų ir varžovams nesukelia net menkiausio pavojaus.

60’ Vokiečiai per daug delsia ir dėl to kenčia. T.Werneris gerai atsidengia ir atlieka gerą perdavimą į baudos aikštelę įkertančiam T.Kroosui, tačiau šis sudelsia ir to pasekmė – blokuotas smūgis, kuris galėjo virsti pavojinga situacija.

57’ Po ilgesnės pauzės, kuomet komandos tiesiog perdavinėjo kamuolį ir neatliko aštresnių veiksmų, vokiečiai išprovokuoja kampinį. Tačiau ir jis nėra sėkmingas, prancūzai lengvai apsigina.

49’ Kėlinys prasideda pavojingu prancūzų išpuoliu, kurio metu į vartus smūgiuoja A.Griezmannas, M.Neueris sugeba sugauti kamuolį.

46’ Prasideda antrasis kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+1’ Prancūzai atsako pavojinga ataka prieš kėlinio pabaigą. Jos smaigalyje atsirūręs O.Giroudas atlieka technišką smūgį, tačiau kamuolys prarieda šalia vartų ir tiesiai į užribį. Teisėjas skelbia pirmo kėlinio pabaigą.

45’ A.Rudigeris atlieka aštrų pusiau smūgį, pusiau skersą perdavimą, bet jis skrieja į vartus ir A.Areola nusprendžia nerizikuoti – jis sugauna kamuolį.

43’ P.Pogba išprovokuoja L.Goretzkos pražangą šalia baudos aikštelės, teisėjas skiria baudos smūgį. Jį atlieka K.Mbappe, kamuolys skrieja į vartų kampą, tačiau M.Neueris sugauna jį.

36’ Jau kitoje aikštės pusėje O.Giroudas atlieka pavojingą smūgį galva, po kurio vartininkas yra priverstas atmušti kamuolį. Įdomu tai, kad O.Giroudas neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą per visą pasaulio čempionatą, Tautų lygoje jis tai daro jau pirmose rungtynėse.

35’ Oro dvikovą laimėjęs M.Hummelsas bando smūgiuoti į vartus, tačiau kamuolys tiesiog skrieja pro šalį.

30’ Vokiečiai vis stengiasi pralaužti varžovų gynybą, tačiau ji pastarosiomis minutėmis yra kantri ir dirba neprikaištingai. Vokietijos rinktinė bando prasiveržti įvairiais kraštais, tačiau tik patenka į nuošalės spąstus.

25’ Vokiečiai ir toliau išlaiko gerokai didesnę kamuolio kotrolę, kuri siekia 59 procentus viso rungtynių laiko. Visgi, tai į pavojingas progas nepavirsta, kadangi Prancūzijos rinktinės gynėjai lipa ant kulnų kiekvienam vokiečių žaidėjui ir blokuoja jų bandymus smūgiuoti ar atlikti aštrų perdavimą arčiau vartų.

18’ T.Werneris tikisi pričiupti prancūzų gynėjus nepasiruošusius ir įsiveržęs į baudos aikštelę jų iš tiesų atsikrato. Visgi, jo smūgis atliktas iš gan aštraus kampo, tad vartininkui jis didesnių problemų nesukelia.

17’ Prancūzai šiek tiek atkunta. Vienos atakos metu A.Griezmannas spėja užsikabinti už kamuolio, tačiau jo smūgis galva yra labai netikslus. Kitos atakos metu išprovokuojamas kampinis, nuo kurio vokiečiai apsigina. Visgi, svečiai vis dažniau randa kelią prie aikštės šeimininkų vartų.

13’ Prancūzai išprovokuoja vokiečių pražangą, o A.Griezmannas baudos smūgio metu bando perduoti kamuolį arčiau vartų, tačiau jo veiksmas yra nesėkmingas – aikštės šeimininkai lengvai apsigina. Kitoje aikštės pusėje po poros minučių T.Werneris aštrina žaidimą ir prasiveržęs aikštės kraštu skersuoja į baudos ikštelę, bet kamuolys komandos draugų galiausiai nepasiekia.

8’ Vokiečiai savame stadione išlaiko didesnę kamuolio kontrolę, jie atlieka daug trumpų perdavimų, tačiau veiksmas vyksta aikštės viduryje. Prancūzų gynyba yra tanki ir kopaktiška, jie nesuteikia progų surengti aštresnių ar pavojingesnių atakų. T.Mulleris sugeba atsidurti atakos smaigalyje, tačiau jo bandymas smūgiuoti ar perduoti kamuolį yra nesėkmingas ir nors išprovokuoja kampinį, jis ir vėl yra netikslus ir ataka greitai nutrūksta.

4’ B.Pavardas aikštės krašte kovoja su A.Rudigeriu, pastarasis sužeidžia su sportinių batelių grifais prancūzo gerklės zoną. Futbolininkui suteikiama pagalba, jis palydimas į užribį. Vokiečiai kelia kampinį, tačiau jo metu pasaulio čempionai prancūzai lengvai apsigina.

1’ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

• Tai bus pirmosios A diviziono rungtynės. Jose susitiks triskart Europos čempionai vokiečia ir dukart Europos čempionai prancūzai.

• Prastai pasirodžiusi Vokietija vasarą iškrito iš pasaulio čempionato po grupių etapo, kuriame patyrė du pralaimėjimus ir kartą iškovojo pergalę. Anksčiau Vokietijos rinktinė pasaulio čempionato grupių etape niekada nebuvo patyrusi dviejų pralaimėjimų.

• Prancūzija nepralaimėjo pastarųjų keturių susitikimų, kurie vyko Vokietijoje (3 pergalės ir 1 lygiosios).

• Per paskutinius 29 susitikimus su prancūzais vokiečiai iškovojo tik 9 pergales, septynis kartus sužaidė lygiosiomis ir 13 kartų pralaimėjo.


Trenerių komentarai

Joachimas Lowas, Vokietija:

Joachimas Lowas | Scanpix nuotr.

Joachimas Lowas | Scanpix nuotr.

„Norime parodyti kitokį savo veidą ir sužaisti geras rungtynes su pasaulio čempionais. Mums tai bus proga atsitiesti. Galima jausti, kad komanda nori pasitaisyti. Mes turime pasitikėti savimi, ypač gynyboje, visi žaidėjai turi gintis. Tai yra labai svarbi sąlyga. Turime iš naujo subalansuoti savo žaidimą.

Mes nesame favoritais, net jeigu ir naujieji pasaulio čempionai žais savo pirmąsias rungtynes po pasaulio čempionato. Mes buvome favoritais prieš ketverius metus, tačiau dabar turėsime startuoti būdami kitokioje pozicijoje. Logiška, jog bandysime juos sulaikyti, tačiau stengisimės parodyti kitokį veidą ir nusiteikimą.-

Didieras Deschampsas, Prancūzija:

Didier Deschampsas | Scanpix nuotr.

Didier Deschampsas | Scanpix nuotr.

„Pasaulio čempionų titulas turėtų suteikti mums jėgų, tokių jėgų, kurios suteiks mums pasitikėjimo, taip pat ir maitins mus. Fiziškai tai bus sezono startas, o kai kurie mano futbolininkai pradėjo vėliau sportuoti. Mūsų pasiruošimas buvo trumpas, tad geresnius rezultatus demonstruosime po mėnesio. 

Mums bus sudėtinga, tačiau turime pranašumą, kadangi iškovoję titulą pasitikime savo jėgomis. Vokiečiai taip pat buvo čempionais, praėjusiame turnyre jie taip pat buvo favoritais. Jiems nepasisekė, tačiau jų talentas niekur nedingo. Jie išliko aukščiausio lygio komanda. Labai gerbiu šią rinktinę.“

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų