„Deimantinės lygos“ etapas Briuselyje | Scanpix nuotr.

„Deimantinės lygos“ etapas Briuselyje | Scanpix nuotr.

 Penktadienį Briuselyje (Belgija) baigėsi IAAF „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų sezonas. Antrajame finaliniame etape netrūko įspūdingų rezultatų ir sensacijų, o kiekvienos rungties laimėtojai susižėrė po 50 tūkst. JAV dolerių.

Vyrų 100 m bėgime sužibėjo amerikietis Christianas Colemanas. Jis distanciją nubėgo per 9.79 sek., pasiekė asmeninį rekordą ir geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Jo bėgimas yra dar įspūdingesnis todėl, kad oro sąlygos nebuvo idealios. Pūtė priešpriešinis 0,3 m/s vėjas.

22-ejų metų C.Colemanas tapo pirmu sportininku, kuris per pastaruosius trejus metus nubėgo 100 m greičiau nei per 9.80 sek. Paskutiniai tai padarę sportininkai buvo amerikietis Justinas Gatlinas ir jamaikietis Usainas Boltas. Jie abu tai padarė 2015 m. pasaulio čempionate. Tada J.Gatlinas pusfinalyje finišavo per 9.77 sek., bet finale buvo lėtesnis ir pralaimėjo U.Boltui (9.79).

C.Colemanas šiuo rezultatu pavijo legendinį tautietį Maurice'ą Greene'ą ir greičiausių visų laikų sprinterių sąraše dalijasi 7-8 vietas.

Greičiausių visų laikų sprinterių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

Greičiausių visų laikų sprinterių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

Briuselyje C.Colemanui niekas rimčiau nepasipriešino. Antras buvo jo tautietis Ronnie Bakeris (9.93), o trečias – buvęs U.Bolto treniruočių partneris jamaikietis Yohanas Blake‘as (9.94).

Sensacingai baigėsi moterų disko metimo rungtis. Nuo 2012 m. visus šešis „Deimantinės lygos“ finalus laimėjusi kroatė Sandra Perkovič ir šį kartą buvo varžybų favoritė, bet tenkinosi vos trečia vieta (64,31 m). Kroatę aplenkė kubietė Yaime Perez (65,00) ir brazilė Andressa de Morais (64,65). S.Perkovič daugiau nei 7 m atsiliko nuo savo geriausio sezono rezultato (71,38).

Antros rungties „Deimantinės lygos“ čempione tapo kolumbietė Caterine Ibarguen. Ketvirtadienį ji laimėjo trišuolio finalą Ciuriche (Šveicarija), o penktadienį atvyko į Briuselį ir čia laimėjo šuolius į tolį (6,80 m), nors tai nėra jos pagrindinė rungtis.

Geriausias sezono rezultatas pasaulyje pasiektas vyrų 5000 m bėgime. Etiopas Selemonas Barega finišavo per 12 min. 43.02 sek. ir daugiau nei 18 sek. pagerino ankstesnį geriausią sezono rezultatą pasaulyje, priklausiusį Bahreino atstovui Birhanui Balewui (13:01.09), bei pagerino „Deimantinės lygos“ rekordą.

Vyrų šuolių su kartimi rungtyje Europos čempionate stebuklus išdarinėjęs švedas Armandas Duplantis buvo tik 7-as (5,68), o legendinis prancūzas Renaud Lavillenie – 5-as (5,73). Nugalėjo rusas Timuras Morgunovas (5,93).

Vyrų disko metimo finale antras buvo lietuvis Andrius Gudžius. Plačiau apie šią rungtį skaitykite paspaudę ČIA.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

:)
2018-09-01 13:47:30
" Etiopas Selemonas Barega finišavo per 12 min. 43.02 sek. ir daugiau nei 18 sek. pagerino ankstesnį geriausią sezono rezultatą pasaulyje, priklausiusį Bahreino atstovui Birhanui Balewui (12:43.02), ... " !!! :)
Atsakyti