Marija Lasickienė | Scanpix nuotr.

Marija Lasickienė | Scanpix nuotr.

 Ketvirtadienį Ciuriche (Šveicarija) baigėsi pirmasis iš dviejų finalinių IAAF „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapų.

Varžybos Ciuriche prasidėjo trečiadienį, kai buvo surengta viena rungtis – vyrų šuoliai su kartimi uždarose patalpose. Ten laimėjo rusas Timuras Morgunovas (5,91 metro), o pasaulio rekordininkas prancūzas Renaud Lavillenie buvo tik 5-as su 5,81 m.

Moterų šuolių į aukštį rungtyje favoritės statusą pateisino rusė Marija Lasickienė. Jai užteko įveikti 1,97 m aukštį. Kartelė vėliau buvo pakelta ir į 2 m aukštį, bet visi trys M.Lasickienės bandymai buvo nesėkmingi. Antrą vietą užėmė pasaulio vicečempionė ukrainietė Julija Levčenka (1,94 m), kuri pastarąjį mėnesį turėjo nemažai problemų, bet pagaliau atsitiesė. Trečia buvo vokietė Marie-Laurence Jungfleisch (1,90).

Moterų 100 m bėgime sezono lyderė pasaulyje britė Dina Asher-Smith nepajėgė iškovoti pergalės. Britė atbėgo per 11.08 sek. ir į priekį praleido Muriellę Ahourę (11.01) iš Dramblio Kaulo Kranto. Tuo tarpu vyrų 200 m sprinte triumfavo amerikietis Noah Lylesas (19.67), įtikinamai aplenkęs turką Ramilį Gulijevą (19.98).

Įspūdingai vyrų rutulio stūmimo rungtyje pasirodė Tomas Walshas. Naujosios Zelandijos atletas įrankį nustūmė 22,60 metro ir pasiekė „Deimantinės lygos“ rekordą. Vyrų ieties metimo rungtyje vokietis Andreasas Hofmannas taip pat pasižymėjo elitiniu rezultatu – 91,44 m.

Pagrindiniame moterų 800 m bėgime lygių neturėjo Caster Semenya. Pietų Afrikos Respublikos sportininkė distanciją įveikė per 1 min. 55.27 sek. ir artimiausias varžoves lenkė daugiau nei pustrečios sekundės. Beje, „jaunųjų deimantų“ 800 m bėgimą laimėjo lietuvė Eglė Balčiūnaitė. Apie tai plačiau skaitykite paspaudę ČIA.

Kiekvienos įskaitinės „Deimantinės lygos“ rungties finalo laimėtojui atiteko po 50 tūkst. JAV dolerių.

Antrasis finalinis etapas penktadienį vyks Briuselyje (Belgija). Ten nugalėtojo titulą gins Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.