„Celtic“ - „Sūduva“ rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

„Celtic“ - „Sūduva“ rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ paskutinėse UEFA Europos lygos atrankos rungtynėse 0:3 nusileido Glazgo „Celtic“ komandai, kuri iškovojo kelialapį į šio turnyro grupių etapą.

Glazgo „Celtic“ komanda nuo pirmųjų rungtynių minučių kontroliavo kamuolį, spaudė marijampoliečius ir kūrė atakas. Leighas Griffithsas 27-ąją minutę meistriškai atliko baudos smūgį ir nepaliko jokių šansų vartininkui, o šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0.

„Sūduvos“ futbolininkai klydo lygioje vietoje atlikdami perdavimus, o tai neleido sukurti pavojingų išpuolių prie šeimininkų vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje „Celtic“ trumpais perdavimais sudraskė varžovų gynybą, o atakos smaigalyje atsidūręs Callumas McGregoras nukreipė kamuolį į vartus 2:0.

 Po beveik 10 minučių Kristofferis Ajeras pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą ir rezultatas tapo 3:0.

Per likusį laiką „Celtic“ komanda ir toliau išlaikė iniciatyvą savo rankose bei iškovojusi užtikrintą pergalę žengė į UEFA Europos lygos grupių etapą.


Tiesioginė vaizdo transliacija


Rungtynių eiga

90+3' „Celtic“ komanda savų žiūrovų akivaizdoje iškovoja užtikrintą pergalę 3:0 ir kelialapį į Europos lygos grupių etapą.

88’ S.Sinclairas lengvai suklaidina net tris varžovų gynėjus, tačiau smūgiuotas kamuolys skrieja visiškai greta vartų.

86’ J.Kasparavičius pabando smūgiuoti iš toli, tačiau varžovų vartininkui tai problemų nesukelia.

81’ S.Sinclairas atliko smūgį iš vos keleto metrų, tačiau jį atmušė iš pradžių gynėjas, o netrukus ir vartininkas bei rezultatas išliko nepakitęs.

76’ M.Johnstonas atlieka pavojingą smūgį, tačiau I.Kardumas atremia šį varžovo bandymą.

73’ Puikios progos pasižymėti šiose rungtynėse neišnaudoja S.Sinclairas, kuris atsiduria vienas prieš tuščius vartus, tačiau uždaryti perdavimo nesuspėja.

71’ O.Ntchamas atlieka pavojingą smūgį iš toli, tačiau sėkmingai sužaidęs I.Kardumas išgelbėja komandą nuo dar vieno įvarčio.

67’ „Celtic“ komanda ir toliau vis grasina varžovų vartams, tuo tarpu marijampoliečiams sukurti nieko pavojingo neleidžia.

61’ ĮVARTIS! K.Ajeras pasiunčia kamuolį į dešinįjį vartų kampą ir rezultatas tampa jau 3:0.

57’ K.Tierney atlieka pavojingą smūgį iš toli, netrukus I.Kardumas atmuša kamuolį, o „Sūduvos“ gynėjas neleidžia L.Griffithsui atsidurti pirmam prie kamuolio, jį išmuša ir neutralizuoja prie savų vartų kilusį gaisrą.

56’ V.Slavickas baudos smūgio metu atlieka tolimą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys komandos draugų nepasiekia.

55’ Šeimininkai surengia dar vieną pavojingą ataką, tačiau L.Griffithso smūgiuotas kamuolys tikslo nepasiekia.

53’ ĮVARTIS! „Celtic“ trumpais perdavimais sudrasko varžovų gynybą, o atakos smaigalyje atsidūręs C.McGregoras pasiunčia kamuolį į vartus 2:0.

50’ S.Sinclairas taip pat atlieka smūgį iš toli dešine koja, tačiau tai ir vėl svečiams nesukelia pavojaus.

48’ O.Ntchamas atlieka stiprų smūgį iš toli, tačiau kamuolys skrieja virš vartų.

48’ L.Griffithsas pakelia dar vieną šeimininkų komandos kampinį, tačiau „Sūduvos“ futbolininkai sėkmingai išmuša kamuolį.

46’ Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45‘ Per likusį laiką komandos progų nesukuria, o „Celtic“ komanda išsaugo minimalią persvarą 1:0.

43’ C.McGregoras po puikaus komandos draugo perdavimo atsiduria vienas prieš I.Kardumą, tačiau smūgiuotas kamuolys skrieja visiškai greta vartų.

42’ „Sūduva“ sugrąžina kamuolį į žaidimą iš užribio, tačiau pavojaus prie vartų sukurti nepavyksta.

37’ „Sūduvos“ futbolininkams sukurti pavojingesnį išpuolį prie šeimininkų vartų trukdo netikslūs perdavimai.

33’ S.Sinclairas sulaukia perdavimo baudos aikštelėje, susistabdo kamuolį ir atlieka smūgį, tačiau I.Kardumas žaidžia nuostabiai ir atremia šį bandymą.

31‘ Varžovų klaidos perduodant kamuolį sulaukęs „Sūduvos“ klubas pabando surengti ataką, tačiau perdavimas S.Gotalo nepasiekia.

27’ ĮVARTIS! L.Griffithsas meistriškai atlieka baudos smūgį ir nepalieka jokių šansų vartininkui 1:0.

23’ L.Griffithsas dar kartą atlieka pavojingą smūgį, tačiau I.Kardumas ir vėl užtikrintai sugauna kamuolį.

22’ „Celtic“ komanda pirmą kartą šiose rungtynėse kelia kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau jo metu „Sūduva“ sėkmingai blokuoja varžovų bandymą smūgiuoti iš toli. 

19‘ S.Sinclairas atlieka perdavimą baudos aikštelėje, „Sūduvos“ gynėjai žaidžia neužtikrintai, o tuo pasinaudojęs L.Griffithas atlieka smūgį, tačiau kamuolys atsiduria I.Kardumo rankose.

17’ O.Ntchamas pabando smūgiuoti iš toli, tačiau kamuolys skrieja gerokai virš vartų ir nesukelia jokių sunkumų I.Kardumui.

14’ „Sūduvos“ futbolininkai atidavė iniciatyvą varžovams, kantriai ginasi ir vis dar laukia progos surengti kontrataką.

9‘ K.Tierney suklaidina varžovą ir uždirba baudos smūgį, tačiau jo metu siųstas kamuolys skrieja gerokai virš vartų.

5’ C.McGregoras pabando atlikti perdavimą į baudos aikštelę, tačiau šis komandos draugų nepasiekia, todėl ataka nutrūksta.

4’ „Celtic“ komanda nuo pirmųjų rungtynių minučių kontroliuoja kamuolį, atlieka keletą smūgių iš eilės, tačiau jie didesnio pavojaus prie marijampoliečių vartų nesukelia.

1’ Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Kelias Europos turnyrų atrankose ir pirmoji akistata

„Sūduva“ ir „Celtic“ komandos savo kelią pradėjo Čempionų lygos atrankoje. Marijampoliečiai netikėtai eliminavo Nikosijos „Apeol“ ekipą, tačiau tada turėjo pripažinti Belgrado „Crvena Zvezda“ pranašumą ir pratęsė kovą Europos lygos atrankoje. Vladimiro Čeburino auklėtiniai pelnyto išvykos rungtynėse įvarčio dėka 1:0 eliminavo Jūrmalos „Spartaks“ ir žengė į paskutinį atrankos etapą.

„Celtic“ klubas Čempionų lygos atrankoje sutriuškino „Aleshkert“ ekipą ir užtikrintai nugalėjo „Rosenborg“ klubą. Visgi tada su Atėnų AEK namuose rungtynes baigė lygiosiomis 1-1, o išvykoje pralaimėjo 1-2 ir šiuo metu tęsia kovą tik dėl vietos Europos lygos grupių etape.

Pirmoji akistata Marijampolė tarp „Sūduvos“ ir „Celtic“ komandų baigėsi lygiosiomis 1:1. Škotijos klubas jau trečiąją minutę pelnė įvartį, kai Olivieris Ntchamas nukreipė tiksliai kamuolį galva į vartus 1:0. Šeimininkai nenuleido rankų, sukūrė standartinę situaciją, kurios metu Ovidijus Verbickas nuginklavo vartininką ir išlygino rezultatą 1:1. Antroje dvikovos pusėje abi komandos sukūrė pavojingų progų, tačiau pasižymėti nepavyko, bet Lietuvos klubas prieš lemiamas rungtynes išsaugojo viltį žengti į Europos lygos grupių etapą.


Komentarai prieš rungtynes

Vladimiras Čeburinas, „Sūduva“:

Vladimiras Čeburinas | Evaldo Šemioto nuotr.

Vladimiras Čeburinas | Evaldo Šemioto nuotr.

„Varžovai yra labai gera, galinga komanda, turėdami savo tribūnų palaikymą jie žaidžia labai gerai, manau, nuo pirmųjų rungtynių minučių susidursime su dar didesniu spaudimu nei buvo Marijampolėje. „Celtic“ turi labai greitus, techniškus žaidėjus, tai drausminga, gerai subalansuota komanda, tačiau mus pirmyn veda didelis noras. Būtent tai gali būti mūsų pranašumas.“

Ovidijus Verbickas, „Sūduva“:

Ovidijus Verbickas | fksuduva.lt nuotr.

Ovidijus Verbickas | fksuduva.lt nuotr.

„Smagu susitikti su „Celtic“, mums didelis pliusas buvo, kad jie mūsų neįvertino. Kitose rungtynėse stengsimės pasiekti teigiamą rezultatą ir patekti į grupių etapą. Išanalizavome ir savo, ir varžovų klaidas, jei vykdysime trenerių nurodymas, viskas turėtų būti gerai. Prieš metus visi kalbėjo, kad mums pasisekė. Dirbome ir, manau, įrodėme, kad tai yra ne tik sėkmė.“

Brendanas Rodgersas, „Celtic“:

Brendanas Rodgersas | Scanpix nuotr.

Brendanas Rodgersas | Scanpix nuotr.

„Šiose rungtynėse mums bus svarbu spausti varžovus ir išnaudoti savo greitį bei kokybišką žaidimą. Tikimės, jog kaip įmanoma anksčiau pelnysime įvartį ir įgausime pranašumą. „Sūduva" žais kompaktiškai ir stengsis mums apsunkinti gyvenimą, todėl labai svarbu bus primesti savo žaidimo stilių. Mūsų tikslas namuose yra užbaigti pradėtą darbą ir patekti į prestižinį turnyrą, kuris mums yra svarbus.“


Komandų forma

Komandų forma | Scanpix nuotr.

Komandų forma | Scanpix nuotr.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (11)
Registruoti (1)
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ĮKVEPIANČIOS EURO 2020 ISTORIJOS