Vyrų disko metimo finalas | Scanpix nuotr.

Vyrų disko metimo finalas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Švedijos lengvosios atletikos čempionate įspūdingai pasirodė disko metikas Danielis Stahlis.

Švedas geriausiu – penktuoju – bandymu diską nusviedė net 69,72 metro (64,91 – X – 67,48 – 65,88 – 69,72 – X). Tai – Švedijos čempionatų rekordas ir geriausias sezono rezultatas pasaulyje. D.Stahlis įtikinamai aplenkė tiek Simoną Petterssoną (63,37), tiek Axelį Harstetdą (61,34).

D.Stahlis prieš šias varžybas pasaulio reitinge buvo trečias. Iki Švedijos čempionato jį lenkė jamaikietis Fedrickas Dacresas (69,67) bei lietuvis Andrius Gudžius (69,59). Jie dabar atitinkamai nukrito į antrą bei trečią vietas.

Aštuoni geriausi pasaulio disko metikai penktadienį susitiks Briuselyje (Belgija). Ten vyks finalinis IAAF „Deimantinės lygos“ etapas, kuriame A.Gudžius gins pernai iškovotą titulą. Sportininkai ten kovos ne tik dėl nugalėtojo titulo, bet ir dėl 50 tūkst. JAV dolerių prizo, o bendrą rungties prizų fondą sudarys 100 tūkst. JAV dolerių.

Sportas.lt primena, kad A.Gudžius ir D.Stahlis įtemptai kovojo neseniai vykusiame Europos čempionato finale. Švedas tuomet pirmavo iki paskutinio bandymo, kai A.Gudžius įrankį nusviedė 68,46 m ir išplėšė auksą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.