Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

„Manchester United“ stovykloje kilo visiška krizė. Komanda pralaimėjo jau antras rungtynes iš eilės, praleisdama šešis įvarčius, treneris svaidosi kaltinimais ir viešai pykstasi su žurnalistais. Tad kyla klausimas: ar Jose Mourinho žino, kaip reikia vesti „raudonuosius velnius“ į priekį?

Po triuškinančio pralaimėjimo namuose Londono „Tottenham“ rezultatu 0 – 3, audringos spaudos konferencijos pabaigoje jis iškėlė tris pirštus. Taip jis bandė priminti, kad jis yra tris kartus laimėjęs „Premier“ lygą ir tai padaręs daugiau kartų nei kiti 19 lygos trenerių bei reikalavo daugiau pagarbos jam, tačiau tai buvo labai nevykęs gestas.

Jo komanda ką tik pralaimėjo vieniems iš pagrindinių konkurentų kovoje dėl titulo, jo ekipa praleido tris įvarčius, todėl niekas negalvojo apie jo iškovotus titulus. Ir jis tikrai negavo tokio atsako, kokio tikėjosi.

„Manchester United“ praleido tris įvarčius: tiek pat, kiek ir praėjusį savaitgalį žaisdami prieš „Brighton“ (tuomet taip pat pralaimėjo). Tad niekas iš spaudos atstovų nė akimirką nepagalvojo apie tai, kad J.Mourinho norėjo pabrėžti tris triumfus Anglijos „Premier“ lygoje. J.Mourinho klausanti auditorija galvojo tik apie dabartį, tuo tarpu treneris norėjo prisiminti praeitį.

Taip, J.Mourinho turi įspūdingą praeitį. Jis tris kartus laimėjo „Premier“ lygą, dukart – Čempionų lygą, taip pat yra triumfavęs Anglijos taurėse, Europos lygoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje… Bet visa tai jau yra praeityje.

Wayne’as Rooney taip pat turėjo įspūdingą karjerą. Kaip ir Zlatanas Ibrahimovičius. Bastianas Schweinsteigeris atvykdamas į Mančesterį buvo tapęs pasaulio čempionu. Tačiau J.Mourinho jų visų atsikratė, nes suprato, kad jų šviesi praeitis nepadės ateičiai.

J.Mourinho yra 55-eri, todėl jis dar turi laiko ir galimybių iškovoti daugiau titulų, tačiau to tikrai nebus, jeigu jis ir toliau bus įsikibęs praeities. Tiek futbolas, tiek treniravimas juda į priekį, o portugalas vis dažniau atrodo kaip žmogus, kuris leidžia naujovėms praplaukti šalia jo.

Rungtynėse su Londono „Tottenham“, „Manchester United“ sugriuvo antrajame kėlinyje, iškart po 50-ą minutę pelnyto Harry Kane’o įvarčio. Anksčiau tokie scenarijai J.Mourinho vadovaujamoms komandoms nenutikdavo, kai jis laimėjo tuos tris „Premier“ lygos titulus. Tačiau dabartinis „Manchester United“, kuriam jis vadovauja jau kiek ilgiau nei du metus, nė iš tolo neprilygsta jo vadovautam Londono „Chelsea“, kai jis triumfavo čempionate. Tad kodėl J.Mourinho taip nori pagarbos už tuos tris čempionų titulus, kuriuos jis laimėjo būdamas „Stramford Bridge“ stadione?

Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

Antradienį „Manchester United“ oficialiai pristatys rožinės spalvos aprangos, kurios yra labai logiškos, kadangi vadovaujant J.Mourinho, komanda atrodo tik kaip pilkas šešėlis nuo tų laikų, kuomet jai vadovavo seras Alexas Fergusonas. Tą patį galima pasakyti ir apie patį J.Mourinho, kuris turėtų koncentruotis į dabartį ir paversti ją tokia pat gera, kaip praeitis, į kurią jis vis kabinasi ir jos nepaleidžia. 

Visgi, J.Mourinho viešai išsakomi žodžiai signalizuoja, kad jis nežino, kokia linkme juda tiek jis pats, tiek ir jo vadovaujama komanda.

Visose šio sezono rungtynėse J.Mourinho gynyboje naudojo vis skirtingus žaidėjus. Visuose trijuose susitikimuose stabiliai žaidė tik Luke’as Shaw. Vidurio gynėjo pozicijoje buvo išbandytas netgi Anderis Herrera. Tačiau paklaustas, ar žino keturias savo geriausių gynėjų pavardes, strategas turėjo tik liūdnai konstatuoti: „Ne.“

Anglijos „Premier“ lyga: „Manchester United“ - Londono „Tottenham“ (2018.08.27) | Scanpix nuotr.

Anglijos „Premier“ lyga: „Manchester United“ - Londono „Tottenham“ (2018.08.27) | Scanpix nuotr.

Po šio atsakymo iškart sekė klausimas, ar nenoras pasirinkti Victorą Lindelofą, kuris pirmose dviejose rungtynėse buvo startinėje sudėtyje, parodo nepasitikėjimą juo. Tačiau sulaukęs tokio klausimo, J.Mourinho tik bandė nukreipti temą.

„Jūs norite sukurti stebuklą, jog mano komanda žaidė puikiai. Strategiškai mes buvome gerai pasiruošę. Jūs norite paversti šią spaudos konferenciją žaidimu „apkaltinkime šį vaikiną“. Jūs turėtumėte man pasakyti, kas yra svarbiausia. Kai laimiu rungtynes ir ateinu į konferenciją, jūs būnate vis tiek nepatenkinti ir man aiškinate, kad svarbiausia yra tai, kokiu stiliumi komanda žaidžia. Aš noriu sužinoti, kas yra svarbiausia pagal jus: laimėti rungtynes ar žaisti gražiu stiliumi?“

J.Mourinho ir pats puikiai žino atsakymą į šį klausimą. Pergalė yra prioritetas, o gražus žaidimo stilius yra papildomas dalykas. Tai patvirtino ir jo vadovautos „Chelsea“ komandos, jog laimėtojų niekas neteisia. Tai, kad pirmajame kėlinyje „Manchester United“ žaidė efektingiau ir kūrė progas J.Mourinho tikrai nepaguos, kadangi jis visuomet buvo toks treneris, kuris labiausiai galvoja apie pergales.

Jokia komanda nenori sunkaus kelio, tačiau J.Mourinho dabar laukia nelengvas uždavinys. Jis turi įpūsti pasitikėjimo sparčiai žemyn krentančiai komandai, o kalbos apie pasiekimus praeityje jam tikrai nepadės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Sport_fanas
2018-08-28 21:16:10
Maurai eik kelis metus paiilset su savo autobusu vartuose, sesk i ji ir vaziuok kur pailset maurai skandina visa komanda
Atsakyti
2018-08-28 14:02:50
Antradienį „Manchester United“ oficialiai pristatys rožinės spalvos aprangos, kurios yra labai logiškos, kadangi vadovaujant J.Mourinho komanda atrodo tik kaip pilkas šešėlis nuo tų laikų, kuomet jai vadovavo seras Alexas Fergusonas
Visiškai nelogiškas sakinys. Susiimkit
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton