Dainius Adomaitis | „Stop“ kadras

Dainius Adomaitis | „Stop“ kadras

Pirmadienį Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pristatė penkiolikos žaidėjų sąrašą bei atskleidė pasikeitusius rinktinės planus.

Nors rinktinės žaidėjai turėjo į stovyklą susirinkti rugpjūčio 30-ą dieną, tačiau pasitarę su klubais, rinktinės trenerių štabas nusprendė į stovyklą rinktis rugsėjo 6-ą dieną bei atšaukia draugiškas rungtynes su Suomijos rinktine. 

„Sąrašą sekėsi sudaryti sunkiai. Atvirai pasakius, naujos sistemos specifika apsunkina darbą tiek treneriams, tiek klubams. Šį kartą nusprendėme prisitaikyti prie esamos situacijos ir stovyklą pradėti vėliau, kad žaidėjai, kurie pradėjo sportuoti su klubais, turėtų daugiau laiko būti juose. Stovyklą sutrumpinome iki dešimties dienų ir atsisakėme vienų draugiškų rungtynių“, - spaudos konferenciją pradėjo D.Adomaitis.

- Kokia situacija su Jonu Mačiuliu?

- Su kai kuriais žaidėjais buvo diskutuojama apie jų esamą situaciją, kai kas turėjo sveikatos problemų, ar turėjo mažesnių, ar didesnių operacijų. Jono Valančiūno atvejis yra kitoks, jis pasirašė sutartį vėlai ir realiai nebūtų pasiruošęs dalyvauti tame procese, kuriame esame.

- Šiandien „Žalgirio“ stovykloje buvo kalbos, kad Marius Grigonis veikiausiai nežais už rinktinę. Kodėl jis yra sąraše?

- Teko kalbėti ir su E.Ulanovu, ir su M.Grigoniu. Jų noras buvo atstovauti rinktinei. Patys žinote kokia yra situacija. Man, kaip „Ryto“ treneriui, taip pat nėra noro išleisti į rinktinę. Mes jau kalbėjome ir su Suomijos treneriu, kad visi suprantame šios sistemos trūkumus, tačiau privalome prie jos prisitaikyti.

Yra keletas niuansų, kurie stebina. Atvirai pasakius, pradedu nebesuprasti, kur Lietuvoje yra krepšinis ir kurioje piramidės vietoje yra Lietuvos rinktinė. Kaip suprantu, rinktinė yra aukščiausias taškas, kur visos sporto mokyklos ir sporto klubai ruošia žaidėjus rinktinei, o klubams yra garbė, kad jų žaidėjai atstovauja rinktinei. Taip visada buvo. Sistema seniau būdavo tokia, kad čempionatai būdavo vasarą, klubai išleisdavo žaidėjus liepą, krepšininkai į klubus atvažiuoja likus kelioms dienoms iki oficialių rungtynių. Tada nebuvo niekam problemų. Nors neginu sistemos, tačiau dabar situacija yra paprastesnė. Yra dešimt dienų, kurioms reikia, kad klubai išleistų žaidėjus į rinktinę. Kur čia reikėtų dėti prioritetus, reikėtų parašyti dar gerų straipsnių.

- Ar rinktinės stovykla atidėta todėl, kad žaidėjai suspėtų atvykti į ją?

- Vyko daugybė diskusijų su klubais ir žaidėjais. Planavome susirinkti 30-ą dieną, tačiau po diskusijų su jais priėmėme tokį sprendimą, kuris geriausias visiems. Žaidėjai gali praleisti daugiau laiko su klubais. Patys klubai tada sutiko išleisti žaidėjus, nes nukėlėme stovyklą ir turės papildomas aštuonias dienas.

- Kokia yra situacija su NBA žaidėjais?

- Labai individuali, todėl reikėtų kontaktuoti su pačiais žaidėjais.

- Sąraše yra Eurolygos žaidėjų: Lukas Lekavičius, Mindaugas Kuzminskas, Artūras Gudaitis, tačiau nėra Antano Kavaliausko, Artūro Milaknio. Kuo skiriasi jų situacija?

- Yra tų žaidėjų, kurie turi sveikatos problemų ar panašiai. Kviesdami žaidėjus nenorime kviesti tik vieno klubo. Žiūrime į priekį, lapkričio mėnesio langus ir norime pasikviesti žaidėjus, kurie galės ir tada žaisti. Faktas, kad kiekvienos rungtynės yra labai svarbios ir atsižvelgėme į tai.

- Ar „Panathinaikos“ noriai išleido L.Lekavičių?

- Žinoma, kad ne.

– Ką galite pasakyti apie būsimus varžovus?

– Dalyvaus keturi NBA žaidėjai, o Hezonja nėra davęs galutinio atsakymo. Tai yra didelė jėga ir jie maksimaliai rinko geriausius žaidėjus, nes žino, kokia yra situacija. Bus be galo sunkios rungtynės išvykoje.

Olandijos rinktinėje tie patys krepšininkai žaidžia daug laiko kartu ir jiems lengviau rungtyniauti susirinkus, nes yra susižaidimas. Kroatija išsiskiria individualiais sugebėjimais, o Olandija pajėgi kaip komanda.

– Visos komandos nenorėjo išleisti žaidėjų, ar tik Eurolygos klubai?

– Teko kalbėti ir su treneriais, ir su direktoriais. Visi įvardija, kad tai nėra gera sistema ir tai apsunkina pasiruošimą sezonui. Visi pasakė savo nuomonę ir ji nėra geriausia. Negaliu jos pakeisti – norisi geranoriškumo iš visų trenerių ir klubo vadovų, jog priimtų sprendimus tokius, kokie būtų naudingi abiem pusėms. Mane labiausiai erzina, kad šioje situacijoje numetama viskas ant žaidėjo. Jis pastatomas tarp rinktinės ir klubo. Teigiama, kad žaidėjas turi nuspręsti, ar jis nori žaisti rinktinėje, tačiau už uždarų durų visi žino, kad klubas pasako, ar jis gali žaisti rinktinėje, ar ne.

- Kodėl jūsų akimis „Žalgiris“ nėra toks geranoriškas tokiu atveju?

- Manau, kad čia klausimas ne man. Tai yra klausimas „Žalgiriui“, o kiek kalbėjome, tikiuosi, kad abu jie dalyvaus, tiek M.Grigonis, tiek E.Ulanovas. Aš, kaip klubo treneris, labai suprantu, kad tai yra labai nedėkinga situacija, nes tu pradedi sportuoti ir žengi žingsnis po žingsnį ir tiesiog kažką praleidi. Visgi tai nėra kažkokio žemo lygio žaidėjai, kuriems reiktų daug aiškinti.

- Kaip galima būtų spręsti šią problemą, kai klubai nerekomenduoja žaisti rinktinėje?

- Pirmiausia išeitį turi surasti dvi organizacijos ir baigti kariauti bei rodyti savo ambicijas. Nes tie, kurie dalyvauja tame krepšinyje, jiems yra sudėtingiausia. Daug kas sako, kad futbolas yra geras pavyzdys, tačiau manau, kad neįmanoma to padaryti, kas yra futbole. NBA yra visiškai kita organizacija. Manau, kad galima surasti tuos taškus, kokiu būdu tai padaryti, nuspręsti, kiek žaidėjai turėtų rungtynių sezono metu. Neginu esamos sistemos, tiesiog dalinuosi patirtimi, kurioje buvau praėjusiais metais. Pirmiausia reikia noro iš dviejų organizacijų, kad jos pradėtų kalbėtis ir susėstų prie vieno stalo. Teko bendrauti su kolegomis ir buvo toks pasiūlymas, kad jie atsižvelgtų į trenerių nuomonę, kurie yra šioje sistemoje. Nemanau, kad kada nors būtų tokia sistema, jog ji būtų ideali, tačiau reikia daryti taip, kad tų trūkumų būtų kuo mažiau.

Spaudos konferencija

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėties pristatymas Pasaulio taurės atrankos rungtynėms su Kroatijos ir Nyderlandų rinktinėmis

Posted by Krepšinio namai on Monday, August 27, 2018

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

vi
2018-08-29 09:57:27
Iš komentarų nesunku suprasti kur piramidėje yra Lietuvos rinktinė. Nors, galbūt, tai nėra tikri rinktinės sirgaliai.
Atsakyti
LTU
2018-08-28 08:47:32
Reikia Šaro į trenerius
Atsakyti
ed
2018-08-28 15:50:57
Šaras neis, dar bent kokius 5 metus tai tikrai. Kai dabar prasidėjo tokie vėjai su tais langais, tai tikrai neaukos savo laiko.. Pats yra pasakęs, kad artimiausiu metu jo gyvenime nėra rinktines planuose tikrai. Taip kad gali būt ramus drąsiai 5 metelius su visokiais adomaičiais ir t.t.
drafter
2018-08-28 01:02:52
as atsipraau man geda uz lietuvos krepsinio federacija ir ten dirbancius zmones kurie paskyre atsiprasant sita ablaucha i trenerius rinko ne ta kuris geriausias tuo metu treneris be to ko nori zaidejai.Jeigu bloga sistema eik sakyk saboniui ir tegu pakalba su kitu saliu federacijom kurioms yra bloga sita sistema ir tegu raso fibai ir sprendzia ta klausima o dabar tyli pasislepe kampe ir skundziasi.Mano nuomone ansktesne sistema buvo geriau rudeni ziema pavasari klubinis krepsinis vasara rinktine
Atsakyti
Dievas
2018-08-27 17:30:21
Aš visus urodus užminusuoju, kurie kažką murma prieš adomaitį. Ahahaha. Visiems minusas! Dėjau savo Didelį ant jūsų...

Pasirašo: Dievas
Atsakyti
Mmm
2018-08-27 18:16:38
Ne dievas tu o grybas
ed
2018-08-27 17:13:21
Jei toks treneris treniruoja Lietuvos krepšinio rinktine, kuris pradeda nebesuprasti kas yra krepšinis, tai .... Aplamai labai pyktis ima dėl Donato, kad Adomaitis tokį š malą...
Atsakyti
ZB
2018-08-27 15:46:57
Padla tas adomaitis jam nereikia nei antano nei milo nei pauliaus nei motiejuno o pats dejuoja kad ner kam zaist laikrastinis gaidys
Atsakyti
x
2018-08-27 15:45:24
Grybas
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga
Šeš 10-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Žalgiris
Šeš 10-03 Panevėžys 17 : 00 Sūduva