Broliai Lalai ir Martynas Brusokas | Organizatorių nuotr.

Broliai Lalai ir Martynas Brusokas | Organizatorių nuotr.

 Didžiąją Britaniją savaitgalį drebino grandiozinės galiūnų varžybos. Čia paaiškėjo tiek komandinių varžybų, tiek jaunimo pasaulio čempionai. Įspūdinga tai, kad abu svarbiausius titulus namo parsivežė lietuviai.

„Ultimate Strongman“ komandiniame pasaulio čempionate triumfavo broliai Vytautas ir Marius Lalai. Įtemptose varžybose jie surinko 35 taškus ir vos 1 tšk. aplenkė Martiną Licį ir Trey Mitchellą. Treti su 26,5 tšk. buvo Philas Robertsas ir Tomas Stoltmanas.

Po akmens nešimo rungties pirmavo M.Licis ir T.Mitchellas. Lietuviai komandinėje rąsto kėlimo rungtyje su 345 kg pasidalino antrą vietą. Vėliau broliai Lalai 31-ą kartą atkėlė 355 kg svorio automobilį ir vėl pasidalino antrą vietą. Antri jie buvo ir svorio laikymo rungtyje (76 sek.).

Prieš lemiamą rungtį broliai Lalai turėjo 27 tšk. ir atsilikinėjo tik nuo M.Licio su T.Mitchellu (29). Visgi, paskutinėje rungtyje – svorių sunešimo estafetėje – lietuviai įtikinamai aplenkė M.Licį su T.Mitchellu, tarp jų „įsiterpė“ tarp kelios komandos ir lietuviai išsiveržė į priekį bei tapo čempionais.

Vytautas Lalas ir Marius Lalas | Organizatorių nuotr.

Vytautas Lalas ir Marius Lalas | Organizatorių nuotr.

Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionatą laimėjo talentingiausias Lietuvos galiūnas Martynas Brusokas. Pernai per žingsnį nuo aukso buvęs lietuvis šiemet pagaliau išpildė savo svajonę ir tapo čempionu. Detalesni rezultatai kol kas nepateikiami, tačiau skelbiama, kad antras buvo lenkas Konradas Karwatas, o trečias – amerikietis Nickas Davisas.

Martynas Brusokas | Organizatorių nuotr.

Martynas Brusokas | Organizatorių nuotr.

Didžiojoje Britanijoje į sau priklausantį pasaulio rąsto kėlimo rekordą kėsinosi Žydrūnas Savickas. Galiūnų sporto legenda mėgino pakelti 230 kg rąstą, tačiau naujo rekordo pasiekti nepavyko. Tiesa, oro sąlygos buvo itin prastos ir dar labiau apsunkino situaciją Ž.Savickui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

rasa
2018-08-27 08:19:32
Šaunuoliai!
Atsakyti