„Sūduva“ - „Celtic“ rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

„Sūduva“ - „Celtic“ rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį Marijampolės „Sūduvos“ ekipa paskutiniame UEFA Europos lygos atrankos etape namuose praleido labai ankstyvą įvartį, tačiau vėliau sėkmingai išnaudojo standartinę situaciją bei sužaidė lygiosiomis 1-1 su Škotijos grandais Glazgo „Celtic“.

Rungtynės „Sūduvos“ komandai prasidėjo itin prastai. Jau trečią susitikimo minutę „Celtic“ surengė pirmą pavojingą ataką, o jos smaigalyje atsidūręs Olivieris Ntchamas galva nukreipė kamuolį į šeimininkų vartus (1-0).

Visgi šis ankstyvas „Celtic“ įvartis „Sūduvos“ žaidėjų nepalaužė, kurie jau po dešimties minučių sėkmingai išnaudojo standartinę situaciją.

Kamuolį sėkmingai link „Celtic“ vartų pakėlė Vaidas Slavickas, o pirmasis prie jo suskubo Ovidijus Verbickas, kuris ant kojų pakėlė visus ARVI stadione susirinkusius sirgalius bei išlygino rezultatą 1-1.

Pirmame kėlinyje „Celtic“ dominavo aikštelėje ir sukūrė ne vieną pavojingą ataką, tačiau „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas sėkmingai gaudė visus varžovų smūgius.

Antrame kėlinyje jau ir „Sūduva“ turėjo ne vieną puikią progą. 56-ą minutę pasižymėti galėjo Rigino Cicilia, tačiau jo aukštai smūgiuotą kamuolį virš vartų nukreipė vartininkas Craigas Gordonas.

64-ą minutę po keitimo neseniai pasirodęs Julius Kasparavičius atsidūrė patogioje pozicijoje, tačiau iš maždaug iš 11 metrų atstumo smūgiavo tiesiai į vartininką.

Rungtynėms artėjant link pabaigos, „Celtic“ vėl susigrąžino iniciatyvą, tačiau dar vieno įvarčio įmušti nebesugebėjo ir pirmasis šių komandų susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1.

„Sūduva“ su „Celtic“ jau buvo žaidę 2002-ų metų Europos lygos atrankoje, tačiau tada Glazgo ekipa lietuvius namuose sutriuškino 8-1, o Marijampolėje šventė pergalę rezultatu 2-0.

Atsakomosios tarpusavio rungtynės vyks po savaitės Glazge 22:00 val. Lietuvos laiku.

Rungtynių statistika („Sūduva“ - „Celtic“) | Organizatorių nuotr.

Rungtynių statistika („Sūduva“ - „Celtic“) | Organizatorių nuotr.

Rungtynių eiga

93' Nors „Celtic“ dar rengė pavojingas atakas, tačiau galiausiai „Sūduvai“ pavyko išmušti kamuolį tolėliau ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.

90' Pridedamos trys minutės.

90' „Sūduva“ atlieka paskutinį keitimą: griausmingomis ovacijomis iš aikštelės išlydimas vienintelio Marijampolės klubo įvarčio autroius O.Verbickas, o jį keičia Giedrius Matulevičius.

82' „Sūduvos“ žaidėjai nesusikalba gynyboje ir gauna pylos nuo vartininko I.Kardumo.

74' „Celtic“ vėl susigrąžino iniciatyvą ir kuria pavojingas atakas. Šį kartą prie pat vartų priartėjo O.Dembele, tačiau šį kartą gynėjamas pavyko nutraukti jo ataką.

72' Vitalijus Gaidučikas prasižengia prieš „Celtic“ puolėją prie pat baudos aikštelės. Visgi labai pavojingos standartinės situacijos svečiams išnaudoti nepavyko.

66' „Celtic“ atlieka paskutiniuosius du keitimus: Vietoje Cristiano Gamboa į aikštelę žengė Emilio Izaguirre'as, o vietoje Michaelio Johnstono - Leighas Griffithsas.

64' „Sūduva“ toliau kuria fantastiškas atakas. Neseniai aikštelėje pasirodęs J.Kasparavičius atliko puikų smūgį maždaug nuo 11 metrų atžymos, tačiau „Celtic“ gelbėja vartininkas.

60' Vietoje Roberto Vėževičiaus į aikštelę išleidžiamas Julius Kasparavičius.

56' „Sūduva“ surengia fantastišką ataką ir pakelia ant kojų visus savo sirgalius. Vaidas Slavickas atliko perdavimą Rigino Cicilia, kurio aušktai spirtą kamuolį atremia vartininkas Craigas Gordonas.

54' Arti vartų puikiai išvedamas Moussa Dembele, tačiau jos mūgis skrieja šalia vartų.

52' J.Šimunovičius negali tęsti rungtynių ir jį keičia Mikaelis Lustigas.

48' „Celtic“ gynėjas Jozo Šimunovičius susižeidė čiurną ir neaišku ar galės tęsti rungtynes.

45' „Sūduva“ atliko vieną keitimą: Vietoje Guilherme'o į aikštelę išėjo Danielis Offenbacheris.

45' Prasideda antrasis kėlinys. 

45' Baigėsi pirmasis kėlinys.

„Sūduva“ - „Celtic“ pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

„Sūduva“ - „Celtic“ pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

44' Po to epizodo, kai ant vejos buvo paguldytas O.Verbickas, „Sūduvos“ sirgaliai itin supyko ant „Celtic“ žaidėjo Scotto Browno, kuriam tik palietus kamuolį, stadione aidi garsus baubimas. S.Brownas prieš tai buvusiame epizode gerokai pyko dėl sustabdytos atakos bei šiek tiek apsistumdė su „Sūduvos“ žaidėjais.

40' Po susidūrimo su varžovu ant vejos griuvo Ovidijus Verbickas, kuriam prireikė laiko, kad galėtų vėl tęsti rungtynes.

31' „Celtic“ gynėjas Kristofferis Ajeris baudos aikštelėje sugebėjo išvengti bent penkių „Sūduvos“ žaidėjų ir atliko smūgį, kurį sėkmingai atrėmė vartininkas Ivanas Kardumas.

19' Jamesas Forrestas sulaukia puikaus komandos draugo perdavimo į baudos aikštelę, kurioje turėjo laiko pasitaisyti kamuolį bei atliko pavojingą smūgį, kurį atrėmė Ivanas Kardumas. Vėliau „Celtic“ kėlė kampinį, tačiau nieko pavojinga nebesukūrė.

13' ĮVARTIS!!!! „Sūduva“ fantastiškai išnaudoja standartinę situaciją. Puikiai Vaido Slavicko pakeltas kamuolys ir Ovidijaus Verbicko įvartis mušant nuo galvos - 1–1.

13' Kieranas Tierney pažeidžia taisykles ir „Sūduva“ turės galimybę atlikti dar vieną laisvą smūgį.

10' Rigino Cicilia aikštės viduryje išprovokuoja Scotto Browno pražangą.

6' „Sūduva“ pradėjo pavojingą ataką, tačiau artėjant link vartų įvyko nesusikalbėjimas ir buvo prarastas kamuolys.

3' Įvartis. „Sūduvai“ rungtynių pradžia susiklostė tragiškai. Pirmą pavojingą ataką surengę „Celtic“ iškarto pelnė įvartį, kai Michaelis Johnstonas atliko aukštą perdavimą arčiau varatų, o niekieno neprižiūrimas Olivieris Ntchamas galva įmušė pirmąjį „Celtic“ įvartį (1-0).

1' Rungtynės prasidėjo!

Startinės sudėtys

„Sūduva“ - „Celtic“ startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.

„Sūduva“ - „Celtic“ startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.


Kelias Europos lygos atrankoje

Tiek lietuviai, tiek škotai savo kelią atrankoje pradėjo ne Europos, o Čempionų lygoje. „Sūduvos“ futbolininkai pirmajame etape sensacingai įveikė Nikosijos „APOEL“, tačiau tuomet neperžengė Belgrado „Crvena Zvezdos“ barjero ir tęsė kovą Europos lygos atrankoje. Čia jie trečiajame etape susitiko su Jūrmalos „Spartaks“ ir išvykoje laimėję 1 – 0, namuose sužaidė be įvarčių ir antrus metus iš eilės pateko į paskutinį turnyro etapą.

„Celtic“ Čempionų lygos atrankoje sėkmingai žygiavo iki trečio etapo. Iš pradžių jie įveikė tiek „Aleshkert“, tiek „Rosenborg“, tačiau tuomet strigo ties Atėnų AEK. Savo namuose sužaidę lygiosiomis 1 – 1, Brendano Rodgerso auklėtiniai įsigudrino išvykoje pralaimėti 1 – 2 ir pasitraukė į Europos lygos atrankos  turnyrą. Rungtynės su „Sūduva“ jiems bus pirmos Europos lygos atrankoje.


Komentarai

Vladimiras Čeburinas, „Sūduva“:

Vladimiras Čeburinas | Evaldo Šemioto nuotr.

Vladimiras Čeburinas | Evaldo Šemioto nuotr.

„Pasiekėme atkrintamąjį etapą ir tai jau džiugina, vis dėlto antrus metus iš eilės turime tokią galimybę. Tai yra didelė atsakomybė prieš klubą, žaidėjus. Žinome, koks varžovas laukia, tačiau turime savigarbos, rengiamės pademonstruoti gerą, turiningą žaidimą, džiuginti gerbėjus ir siekti teigiamo rezultato.

„Glazgo „Celtic“ yra gera, stipri komanda. Su AEK jiems ne viskas pavyko, tačiau tai yra futbolas. Galime pasakyti, kad tai yra gera, subalansuota, greita, galinga komanda. Ji greitai pereina į puolimą ir gynybą, drausmingai kontroliuoja visus veiksmus. Tai yra top klubas.

Mums ir pernai, ir šiemet dažnai sakė, kad neturime jokių galimybių, pasistengsime tokią nuomonę paneigti. Mūsų komandoje nuotaika – tik teigiama. Kalbėjome apie „Celtic“ veiksmus, darome savo išvadas, norime rasi tą vietą, kurią reikia labiau spustelėti. Tačiau tuo pačiu metu, be abejo, reikia nepamiršti ir varžovų stiprybių.“

Brendanas Rodgersas, „Celtic“:

Brendanas Rodgersas | Scanpix nuotr.

Brendanas Rodgersas | Scanpix nuotr.

„Turime suprasti, kad per artimiausias dvejas rungtynes negalime daryti klaidų. Mes turime patekti į grupių etapą, jame mūsų lauks tikrasis atpildas. Kitos savaitės pabaigoje norime būti užsitikrinę vietą grupių etape.

Mūsų tikslai visuomet labai aiškūs. Kad ir kur dalyvaujame, norime laimėti. Kvalifikacija yra gan ilga, tačiau mūsų siekis yra tas pats – norime laimėti abu susitikimus.

Esame nusivylę, kad iškritome iš Čempionų lygos, to nepaneigsime. Šiame turnyre dalyvavome pastaruosius dvejus sezonus, todėl iš jo pasitraukti ir dar taip, kai tai padarėme mes, tikrai nuvilia. Kalbėjau su žaidėjais ir mes ieškojome būdų, kaip toliau žengti į priekį. Europos lyga taip pat yra labai prestižinis turnyras.“


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų