Danas Sodaitis | Organizatorių nuotr.

Danas Sodaitis | Organizatorių nuotr.

 Danas Sodaitis iškovojo Berlyne (Vokietija) vykstančio Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato sidabro medalį. Sprinteris buvo antras T47 klasės 100 metrų bėgimo rungties finale. Asmeninį rekordą pasiekęs lietuvis distanciją įveikė per 11,19 sek. ir į priekį praleido tik Lenkijos atstovą Michalą Derusą, kuris nuotolį nubėgo per 10,77 sek. Bronza atiteko vokiečiui Philui Grollai – 11,36 sek.

„Prieš jus stovi Europos čempionato dalyvis, prizininkas, antros vietos laimėtojas. Jeigu dabar manęs papraštų vienu žodžiu apibūdinti, kaip jaučiuosi, tas žodis būtų „jėėė! Jeigu turėčiau abi rankas, tai dabar papločiau. Šiaip noriu padėkoti „Cosma“ klubui, kuris man padėjo ruoštis. Treniruotės, stovyklos, ačiū už tai jums. Pats didžiausias ačiū treneriui Martui Skrabuliui, kuris turbūt ir iš kirvio gali padaryti kažkokį buratiną, kuris juda“, – emocijomis tryško D. Sodaitis.

Vakare Lietuvą pradžiugino ir Andrius Skuja. Jis iškovojo bronzą F46 grupės rutulio stūmimo rungtyje. Lietuvis geriausiu bandymu rutulį nustūmė 14,20 metro. A.Skują aplenkė tik vokietis Mathiasas Schulze (14,94) bei ukrainietis Dmytro Ibragimovas (14,63).

Andrius Skuja | Organizatorių nuotr.

Andrius Skuja | Organizatorių nuotr.

A. Skuja po finalo buvo susikrimtęs, kad sektoriuje nepademonstravo visų savo galimybių. 26-erių milžinui nepavyko apginti 2016 m. iškovoto Europos čempiono titulo šioje rungtyje.

„Atrodo, jau buvau metimą pasigavęs, bet nežinau, atrodė, kad tas rutulys per pirštus išeina. Gaila, kad nepasiekiau asmeninio rezultato, nes buvau nusiteikęs tai padaryti. Su asmeniniu rezultatu aš būčiau bent sidabrą iškovojęs. Na, bet ką, bet trečia vieta irgi gana gerai“, – sakė A. Skuja.

„Šiandien buvo labai karšta, 30 laipsnių ar net daugiau. Nepaisant to, parodėme gana gerą lygį, buvome netoli asmeninio rezultato. Aišku, visada norisi geriau. Mačiau, kad Andrius irgi tą jautė sektoriuje. Jis skubėjo, nes norėjo padaryti vis geriau. Nesusivaldymas atsiliepė šiek tiek rezultatui. Bet rezultatas yra gana aukštas. Turime bronzą ir džiaugiamės ja“, – sakė treneris Deimantas Jusys.

A. Skujos Berlyne dar laukia startas ieties metimo varžybose.

A.Skujos komentaras:

Trečiadienį ryte Ramunė Adomaitienė F38 grupės moterų disko metimo rungtyje su 23,47 m užėmė 4-ą vietą. Nuo bronzos ją skyrė 2,05 m. Vakare ji dalyvavo ir T38 grupės šuoliuose į tolį, kuriuose lietuvė buvo 5-a (4,21 m). 5-ą vietą užėmė ir Kęstutis Skučas, dalyvavęs T52 grupės 100 m vežimėlių lenktynėse (19.64).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.