„Deimantinės lygos“ etapas Birmingame | Scanpix nuotr.

„Deimantinės lygos“ etapas Birmingame | Scanpix nuotr.

 Šeštadienį Birmingame (Didžioji Britanija) surengtas jau dvyliktas šio sezono IAAF „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Vyrų šuolių į aukštį rungtį netikėtai laimėjo australas Brandonas Starcas, įveikęs 2,33 m aukštį ir pasiekęs karjeros rekordą. Tuo tarpu neseniai Europos čempionu tapęs ir Berlyne 2,35 m aukštį įveikęs vokietis Mateuszas Przybylko šį kartą įveikė tik pradinį aukštį (2,20) bei pasidalino 6-7 vietas.

Toli nuo savo geriausios formos buvo ir dabartinė Europos čempionė graikė Ekaterini Stefanidi. Šuolininkė su kartimi įveikė 4,52 m aukštį ir tenkinosi antra vieta, praleisdama į priekį amerikietę Sandi Morris (4,62).

Vyrų šuolių į tolį rungtį laimėjo varžybų rekordą pagerinęs Luvo Manyonga (8,53) iš Pietų Afrikos Respublikos. Europos čempionatą laimėjęs graikas Miltiadis Tentoglou liko šeštas (7,82).

Vyrų ieties metimo rungtyje tik ketvirtas liko vokietis Thomasas Rohleris (84,33). Europos čempionas į priekį praleido tautiečius Andreasą Hofmanną (89,82) ir Julianą Weberį (86,63) bei estą Magnusą Kirtą (85,31).

Tiesa, kai kurie čempionai pateisino lūkesčius. Šveicarė Lea Sprunger laimėjo 400 m barjerinį bėgimą (54.86), Olandijos atstovė Sifan Hassan buvo greičiausia 1500 m bėgime (4:00.60), o vokietė Malaika Mihambo laimėjo šuolius į tolį (6,96).

Varžybas Birmingame vainikavo du sprinto finalai. Moterų 200 m bėgime triumfavo Bahamų salų sportininkė Shaunae Miller-Uibo (22.15), o vyrų 100 m sprinte greičiausias buvo amerikietis Christianas Colemanas (9.94).

Priešpaskutinis – tryliktas – etapas rugpjūčio 30-ą dieną vyks Ciuriche (Šveicarija). Tai bus vienas iš dviejų finalinių šio sezono etapų, kuriuose paaiškės viso sezono laimėtojai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.