Lietuvos medalininkai | Scanpix nuotr.

Lietuvos medalininkai | Scanpix nuotr.

 Pirmasis eksperimentas baigėsi. Pastarąsias 11 dienų Glazge (Didžioji Britanija) ir Berlyne (Vokietija) vyko net septynių skirtingų sporto šakų Europos čempionatai. Juose iš viso dalyvavo apie 4500 sportininkų iš 53 šalių, kurie išsidalino 187 medalių komplektus.

Neblogas šis čempionatas buvo ir Lietuvos sportininkams. Jie iškovojo 1 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medalius. Lietuviai bendroje medalių įskaitoje pasidalino 20-21 vietas su danais.

Mūsų šaliai vienintelį auksą pelnė Andrius Gudžius (disko metimas). Sidabrą iškovojo Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius (porinė keturvietė valtis), Mindaugas Griškonis (vienvietė valtis), Rūta Meilutytė (100 m plaukimas krūtine) ir Danas Rapšys (200 m plaukimas laisvuoju stiliumi). Bronzą pridėjo Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (porinė dvivietė valtis) bei Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas).

Lyderių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

Lyderių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

Medalių įskaitoje nugalėjo nuo pat pirmos dienos pirmavusi Rusija. Šios šalies sportininkai laimėjo 31 aukso, 19 sidabro ir 16 bronzos medalių. Daugiau medalių iškovojo britai (26 aukso, 26 sidabro, 22 bronzos), bet pagal auksinių apdovanojimų skaičių jie ženkliai nusileido rusams, todėl liko antri. Įtemptoje kovoje dėl trečios vietos italai (15 aukso, 17 sidabro ir 28 bronzos) dėl didesnio sidabro medalių skaičiaus aplenkė olandus (15 aukso, 15 sidabro ir 13 bronzos).

Medalius iškovojo 34 šalių sportininkai. Estija su vienintele bronza pasidalino 32-34 vietas, o Latvija taip ir liko be medalių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų