Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

 Berlyne (Vokietija) vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate paskutiniuoju bandymu diską nusviedęs 68,46 metro, Andrius Gudžius išplėšė aukso medalį iš švedo Danieliaus Stahlio rankų.

Po dviejų dienų A.Gudžiui buvo įteiktas apdovanojimas, o šeštadienį jis, kartu su treneriais, sugrįžo į Lietuvą bei sulaukė gausybės artimiausių žmonių, sporto bei šalies vadovų sveikinimų.

Su plačia šypsena oro uoste pasirodęs A.Gudžius priiminėjo vieną sveikinimą po kito, o galiausiai perdavęs visas gautas gėles, savo apdovanojimą parodė gausiai susirinkusiems fotografams bei su žurnalistais pasidalino savo emocijomis.

„Dievas davė jam ypatingai geras savybes. Žinoma, pirmoje vietoje tai jo galva - kompiueris. Taip pat sakyčiau, kad nenormalus žmogui jėgos augimas. Dabar jis atsigulęs spaudžia 235 kg štangą, tačiau yra laisvas. Jeigu jėga bus tokia pati, tačiau nebus laisvumo, jis tikrai tiek nemestų. Šios trys savybės, užsispyrimas ir valia ir duoda visą rezultatą. Ateityje - protingai auginant jėgą, gerinant techniką ir galėsime pagalvoti apie pasaulio rekordą“, - apie A.Gudžiaus galimybes kalbėjo jo treneris Vaclovas Kidykas.

- Mes tikėjomės iš jūsų medalio. Ar jūs pats tikėjotės aukso?, - žurnalistai paklausė A.Gudžiaus.

- Norėjau ir tikėjausi medalio. Visas darbas ir buvo tam, kad iškovoti tą medalį. Puiku, kad planai išsipildė, sėkmė nusišypsojo ir esu labai laimingas.

- Turbūt planas nebuvo aukso medalį atidėti paskutiniam metimui?

- Ne, tokių scenarijų geriau daugiau nereikia, jie labai tampo nervus. Žinoma, sirgaliams smagu ir patiems vėliau smagu tas emocijas prisiminti, tačiau viskas būna labai sudėtinga tais paskutiniais bandymais. Planas buvo toli mesti pirmaisiais bandymais, tačiau gavosi, kaip gavosi. Ta aplinka, įtampa ir nervų karas - viskas susideda ir ne visada tas planas pavyksta.

- Kokios buvo jūsų mintys po paskutinio metimo, kai laukėte paskutiniojo švedo bandymo?

- Laukiau kas bus. Žinau, kaip sunku susikaupti. Yra pačiam buvę, kad paskutiniais bandymais esu praradęs pirmas pozicijas. Švedas yra labai stiprus metikas ir su juo yra labai sunku konkuruoti. Tikėjausi visko, tačiau vėliausi, kad gal kaip nors...

- Ką kalbėjote su juo po varžybų?

- Pasveikinome vienas kitą, sakėme, kad varžybos labai sudėtingos ir smagu, kad mes vėl esame ant podiumo. Kad tokiomis sąlygomis sugebėjome pasiekti gana aukštus rezultatus.

- Pasaulio ir Europos čempionato aukso medaliai... Dabar galime laukti tik aukso?

- Galite laukti ko tik norite (juokiasi, - red. past.). Mes su treneriu toliau kryptingai dirbsime, stengsimės maksimaliai. Planai visada yra aukščiausi, tačiau nieko prižadėti tikrai negalime. Švaistytis pažadais ar medaliais būtų neetiška, nes bet kas gali nutikti. Auga tikrai gerų sportininkų, visi stiprėja, ruošiasi ir visi medalininkai aiškina tą patį, ką ir aš. Mes visi stengsimės vieni kitus pranokti.

- Kokie artimiausi planai?

- Mėnesio gale laukia Deimantinės lygos finalas, o dar už savaitės turiu varžybas Lenkijoje. Rugsėjo 8-9 dienomis laukia dar Žemyno taurė, kur su Danieliu būsime Europos atstovais. Ką tik buvome konkurentai, o dabar teks varžytis kartu.

- Ar pačiam buvo netikėta, kad lenkas Piotras Malachowskis ir kiti nepateko į finalą?

- Taip, tai buvo keistas faktorius. Tačiau sporte visko būna. Aš pats išvažiavau puikiausiai pasiruošęs į Pekiną, o finale nieko nebuvo.

- Šis čempionatas sėkmingas ne tik jums.

- Manau, kad tai vienas geriausių Europos čempionatų Lietuvos lengvosios atletikos istorijoje.

- Esate daug lyginamas Virgilijumi Alekna. Ar tie lyginimai jums malonūs?

- Tas lyginimas yra neatsiejamas. Jis yra legenda - ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Galbūt pasaulyje V.Aleknos vardas skamba dar garsiau nei Lietuvoje. Aš stengiuosi eiti savo kelią ir niekada nebūsiu Virgis ar Alekna, aš - Andrius, aš - Gudžius. Tikiuosi, kad tas kelias bus mano ir tiek.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141