Finalinis plaukimas | Scanpix nuotr.

Glazge (Didžioji Britanija) ketvirtadienį baigiasi Europos plaukimo čempionatas, kuriame savo medalių kolekcijos nepavyko papildyti olimpinei, pasaulio ir Europos čempionei Rūtai Meilutytei. Lietuvė moterų 50 m plaukimo krūtine finale finišavo ketvirta.

R.Meilutytė startavo neblogai, bet pirmavo tik labai trumpą distancijos dalį. Lietuvę greitai aplenkė favoritė rusė Julija Jefimova, kuri „pabėgo“ į priekį ir laimėjo auksą su 29.81 sek. rezultatu. J.Jefimova Glazge laimėjo visas tris plaukimo krūtine rungtis. R.Meilutytė distanciją įveikė per 30.46 sek. ir buvo visai netoli medalio. Sidabrą laimėjusi britė Imogen Clark finišavo per 30.34 sek., o bronzą pelniusi italė Arianna Castiglioni (30.41) vos 0.05 sek. aplenkė lietuvę.

Finalinis plaukimas:

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

R.Meilutytė šioje rungtyje ilgame baseine yra pasiekusi daug gražių laimėjimų. Ji yra 2013 m. pasaulio vicečempionė ir 2014 m. Europos čempionė. Nuo 2013 m. R.Meilutytei priklauso ir Europos rekordas – 29.48 sek.

Tiesa, šiame sezone lietuvė tokių aukštų rezultatų nepasiekė, o Europos reitinge užima 4-ą vietą (30.38). Europos reitinge tvirtai pirmauja J.Jefimova (29.66), o geriausią laiką pasiekė būtent Glazge, kai laimėjo pusfinalį. Antra Europos reitinge yra ispanė Laura Melo Barrera (29.92), bet ji šios rungties Glazge neplaukė. Trečia Europos reitinge yra britė Imogen Clark (30.04), kuri geriausią rezultatą pasiekė pusfinalyje.

Pasaulio rekordas šioje rungtyje nuo 2017 m. priklauso amerikietei Lilly King (29.40). Ji yra ir šio sezono lyderė pasaulyje (29.62).

Sportas.lt primena, kad Glazge R.Meilutytė iškovojo sidabrą 100 m plaukime krūtine, o 50 m plaukime laisvuoju stiliumi pagerino Lietuvos rekordą, pateko į finalą ir užėmė 8-ą vietą.

LD
2018-08-09 23:45:21
Kazkada Jefimova ir Meilutyte buvo labai lygiavertes varzoves :) gal net meilutyte buvo geresne. Bet viena plaukike stabiliai tobulejo o kita regresavo ir gaila sakyt bet Jefimova dabar dviem galvom aukstesne. 4 aukso medaliai siame europos cempionate daug ka pasako. Noreciau tiket kad dar meilutyte rodys atsigavimo zenklus ir toliau bet rezultatai labai stipriai svyruoja