Persvarą išbarstęs D.Rapšys tapo Europos vicečempionu fotogalerija + VIDEO (2)

2018.08.07 19:38
Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Glazge (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate sidabro medalį Lietuvai iškovojo Danas Rapšys. D.Rapšys 200 m plaukime laisvuoju stiliumi ilgą laiką pirmavo, bet per paskutinius 50 metrų prarado pirmą vietą ir finišavo antras. Lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 46.07 sek.

D.Rapšys finalą pradėjo didžiuliu greičiu ir po 50 m netgi lenkė pasaulio rekordo tempą. Panašu, kad tai vėliau lietuviui ir sutrukdė. D.Rapšio persvara ėmė tirpti, po 150 m jį pavijo britas Duncanas Scottas, o vėliau jis lietuvį ir aplenkė. Britas į finalą pateko paskutinis, bet tai nesutrukdė jam tapti Europos čempionu. D.Scottas finišavo per 1 min. 45.34 sek. Beje, pusfinalyje D.Rapšys buvo 0.01 sek. greitesnis už auksinį brito laiką. Bronzą iškovojo rusas Michailas Dovgaliukas (1:46.15).

Finalinis plaukimas:

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Pirmadienį ryte D.Rapšys laimėjo atranką, finišuodamas per 1 min. 46.55 sek. Pusfinalyje lietuvis įjungė dar aukštesnę pavarą, vėl buvo pats greičiausias (1:45.33), o artimiausius varžovus lenkė daugiau nei sekunde.

Vertinant pasaulio reitingą, būtent D.Rapšio plaukimas 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje buvo didžiausia lietuvių viltis kovoti dėl aukso. D.Rapšys šiemet yra pasaulio reitingo lyderis. Jis Stokholme distanciją buvo įveikęs per 1 min. 45.12 sek.

Iki šiol per karjerą 23-ejų metų D.Rapšys Europos čempionate ilgajame baseine turėjo vieną medalį. 2016 m. D.Rapšys iškovojo bronzą 200 m plaukime nugara.

Sportas.lt primena, kad Europos plaukimo čempionate sidabrą Lietuvai jau iškovojo Rūta Meilutytė (100 m plaukimas krūtine).