Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis | FIVB nuotr.

Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis | FIVB nuotr.

 Antradienį Vienoje (Austrija) prasidėjo prestižinio FIVB 5 žvaigždučių serijos „Vienna Major“ paplūdimio tinklinio turnyro kvalifikacija, kurioje šiemet dalyvauja net trys lietuvių poros.

Pirmosios iš lietuvių startavo Ieva Dumbauskaitė ir Urtė Andriukaitytė. Jos moterų varžybų pirmajame kvalifikacijos rat 14:21, 13:21 nusileido rusėms Jekaterinai Birlovai ir Jevgenija Ukolovai, kurios 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje buvo penktos. Beje, antrajame sete lietuvės kurį laiką nepaleido varžovių į priekį (8:8), tačiau tuomet pralaimėjo atkarpą net 0:8 ir rusės ramiai iškovojo pergalę.

Vyrų kvalifikacijoje Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis turėjo žaisti prieš austrus Christophą Dresslerį ir Alexanderį Huberį. Praėjusią savaitę 2 žvaigždučių turnyre Maroke lietuviai buvo ketvirti, o austrai pasirodė dar geriau ir užėmė antrą vietą. Visgi, anot FIVB puslapio, austrai dėl traumos atsisakė žaisti, o lietuviams pergalė buvo įskaityta be kovos.

Vakare startavo ir trečioji Lietuvos pora Artūras Vasiljevas su Mariumi Malinausku. Jiems pirmajame kvalifikacijos rate sukurti stebuklo nepavyko. Lietuviai 10:21, 17:21 pralaimėjo galingai brazilų porai – Ricardo Santosui ir Gustavo Carvalhaesui.

43-ejų metų R.Santosas yra tikra šio sporto legenda. Jis dar 2004 m. tapo Atėnų olimpiniu čempionu, 2000 m. iškovojo olimpinį sidabrą, o 2008 m. – olimpinę bronzą. Jis yra 2003 m. pasaulio čempionas ir triskart pasaulio vicečempionas.

R.Santoso ir G.Carvalhaeso akistatos su lietuviais tuo nesibaigė. Burtai lėmė, kad antrajame kvalifikacijos rate brazilai žais prieš A.Rumševičių ir L.Každailį.

Bendrą turnyro prizų fondą sudaro net 600 tūkst. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.