Mesutas Ozilas | Scanpix nuotr.

Mesutas Ozilas | Scanpix nuotr.

Vokietijos futbolo federacijos prezidentas Reinhardas Grindelis teigia, kad turėjo susitvarkyti su Mesuto Ozilo patiriamu rasizmu Vokietijos rinktinėje.

Londono „Arsenal“ saugas sulaukė daug kritikos dėl viešumoje atsiradusių nuotraukų su Turkijos prezidentu Receppu Erdoganu, o prieš kelias dienas paskelbė apie pasitraukimą iš Vokietijos rinktinės.

Nemaža dalis M.Ozilo kritikos teko R.Grindineliui, kuris, pasak futbolininko, prieš jį taikė rasinę diskriminaciją. Esą rinktinei laimint jis buvo laikomas vokiečiu, o pralaimint – jau imigrantu.

„Futbolas turi didelę sociopolitinę svarbą. Tai ypač pabrėžia pastarųjų dienų diskusijos. M.Ozilo pasitraukimas paskatino kalbas apie rasizmą ir futbolo gebėjimą integruotis. Kaip Vokietijos futbolo federacijos prezidentas, nenoriu slėptis nuo šių diskusijų.

Rinktinės pasirodymas pasaulio čempionate paliko daug klausimų. Žinoma, aš ir savęs klausiau, ką per šį laikotarpį galėjau padaryti geriau. Galiu atvirai pasakyti, kad asmeninė kritika mane labai liūdina. Man taip pat labai gaila daugelio kolegų ir savanorių federacijoje, kurie buvo susieti su rasizmu. Savo ir kolegų vardu griežtai neigiu mums mestu kaltinimus.

Vokietijos futbolo federacijos vertybės yra ir mano vertybėmis. Įvairumas, solidarumas, antidiskriminacija ir integracija yra tokios vertybės, kurios yra artimos mano širdžiai. Per savo laiką galėjau gerai įvertinti, ką futbolui reiškia integracija. Ir aš labai didžiuojuosi tuo, kokia linkme juda mūsų federacija, tiek tarptautiniu lygmeniu, tiek klubiniu.

Mes gyvename šiomis vertybėmis. Todėl kritiškai atsiliepėme apie fotografijas su Turkijos prezidentu R.Erdoganu. Labai gailiuosi dėl to, kad tai buvo panaudota rasistiniams šūkiams. Kaip prezidentas turėjau nedviprasmiškai pasakyti kas man asmeniškai atrodo natūralu ir kaip federacijai. Bet kokia rasizmo forma yra netoleruotina ir nepriimtina.

Taip buvo ir Jerome Boatengo situacijoje, taip yra ir M.Ozilo situacijoje. Tai taikoma ir visiems kitiems futbolininkams, kurie turi šaknų kitose šalyse“, - teigė R.Grindelis.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

j.j.
2018-07-29 07:15:03
oj bled atsiprasant.................
Atsakyti