Gianni Mosconas | Organizatorių nuotr.

Gianni Mosconas | Organizatorių nuotr.

 Sekmadienį Prancūzijoje tęsėsi 105-osios daugiadienės „Tour de France“ plento dviračių lenktynės. Penkioliktojo etapo pradžioje įvyko nemalonus incidentas, po kurio „Team Sky“ komandos dviratininkas italas Gianni Mosconas buvo diskvalifikuotas iš varžybų.

Užfiksuotuose vaizduose iš trasos matyti, kaip G.Mosconas atsisuka ir ranka trenkia „Fortuneo-Samsic“ dviratininkui Elie Gesbertui.

2018-ieji metai yra pirmieji, kai šiose varžybose yra vaizdo įrašų komisija, kuri lenktynes stebi televizijos ekrane, o ne tik automobiliuose ir motocikluose.

„Team Sky“ vėliau išplatino pranešimą, kuriame išreiškė nusivylimą savo komandos nariu.

„Mes remiame ir priimami organizatorių sprendimą diskvalifikuoti G.Mosconą. Gianni yra nusivylęs savo elgesiu ir žino, kad jis nuvylė ne tik save, tačiau ir komandą. Kai bus baigtos varžybos, mes nuspręsite, kokie tolimesni veiksmai turės būti priimti“, - skelbiama pranešime.

„Fortuneo-Samsic“ komanda dar anksčiau pranešė apie incidentą ir teigė, kad smūgio jų dviratininkas sulaukė nutolus vos 800 metrų nuo starto linijos.

Penkioliktąjame etape laimėjo danas Magnusas Cortas (4:25:52) ir ispanas Ionas Izagirre'as, o trečias liko olandas Baukeas Mollema (+00:00:02).

Po penkiolikos etapų bendroje įskaitoje pirmauja britai Geraintas Thomasas (62:49:47) ir čempionų titulą ginantis Chrisas Froome'as (+0:01:39), o trečią vietą užima Tomas Dumoulinas (+0:01:50).

„Tour de France“ lenktynių dalyviams 2018 m. reikės įveikti 21 etapą ir 3351 km distanciją. Lenktynės baigsis liepos 29 d.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton