Marijampolės „Sūduva“ | Evaldo Šemioto nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ | Evaldo Šemioto nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ atsilaikė Kipre ir nors pralaimėjo prieš Nikosijos „APOEL“ rezultatu 0 – 1, dėl namuose pasiektos pergalės 3 – 1 pateko į antrąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą!

Rungtynių pradžioje „Sūduva“ kontroliavo žaidimo eigą, tačiau jiems trūko pavojingų atakų ir smūgių į vartus, kurių per pirmąjį kėlinį neatliko nė vieno. Tuo tarpu Nikosijos ekipa po truputį priprato prie žaidimo tempo ir pelnė ganėtinai greitą įvartį.

20-ą minutę po to, kai „Sūduva“ apsigynė nuo dviejų iš eilės kampinių, aikštės viduryje kamuolį perėmę „APOEL“ surengė greitą ataką. Jos smaigalyje atsidūrė Mikaelis Pote, kuris nesulaukė daug pasipriešinimo baudos aikštelėje ir tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus – 1 – 0.

Vėliau kipriečiai perėmė žaidimo eigą ir pradėjo vis dažniau keliauti prie marijampoliečių vartų, tai dažnai pasibaigdavo atliktais smūgiais. Kelis kartus savo laimę bandė Georgiosas Efremas bei Dellatorre, tačiau nė vienam jų pasižymėti nepavyko. 

38-ą mintuę G.Efremas atliko tolimą, bet galingą smūgį į Ivano Kardumo vartus. Vartininkas spėjo sureaguoti į varžovo šūvį, bet nesugavo kamuolio ir numušė jį į užribį. Jau pridėto laiko metu tas pats G.Efremas įsiveržė į baudos aikštelę ir praktiškai liko vienas prieš vartus, tačiau jo smūgis buvo nevykęs ir vartininkas jį lengvai atlaikė.

Antrojo kėlinio pradžioje „APOEL“ pradėjo tiesiog dusinti „Sūduvą“ nesibaigiančiomis atakomis ir per pirmąsias 15 kėlinio minučių sukūrė ne vieną pavojingą progą. Į vartų plotą smūgiavo ir G.Efremas, ir Lucasas Souza su M.Pote.

Pavojingiausia proga buvo sukurta 57-ą minutę, kai po tolimo G.Efremo smūgio kamuolys sudrebino „Sūduvos“ vartų konstrukciją.

74-ą minutę „Sūduva“ sulaukė ir savo progos suregzti greitą ataką. Jos metu Julius Kasparavičius sulaukė puikaus Rigino Cicilia perdavimo į priekį, o įsibėgėjęs atliko tikslų smūgį iš tolimos distancijos į vartų plotą, tačiau „APOEL“ vartininkas jo šūvį atlaikė.

82-ą minutę Ivanui Kardumui ir vėl teko gelbėti savo komandą. Kampinio metu pavojingoje situacijoje atsidūręs gynėjas Carlao atliko klastingą smūgį, o vartininkas numušė kamuolį praktiškai nuo vartų linijos.

Paskutinėmis žaidimo minutėmis „Sūduva“ atsilaikė ir nors pralaimėjo 0 – 1, pateko į kitą Čempionų lygos atrankos etapą. Jame „Sūduva“ susitiks arba su Jūrnalos „Spartaks“, arba su Belgrado „Crvena Zvezda“. Pirmosios šių komandų rungtynės pasibaigė nulinėmis lygiosiomis.

Rungtynių statistika | Organizatorių nuotr.

Rungtynių statistika | Organizatorių nuotr.


Rungtynių eiga

90+3‘ R.Sallai atlieka desperatišką smūgį, kuris yra labai netaiklus.

90+1‘ A.Švrljuga atlieka baudos smūgį, kamuolys skrieja virš vartų.

90‘ Baudos smūgio metu R.Vėževičius atsiduria per plauką nuo kamuolio, vartininkas muša jį į užribį. Kampinio metu „APOEL“ apsigina.

88‘ L.Souza lieka laisvas baudos aikštelės prieigose ir tuo naudodamasis atlieka smūgį, kamuolys rieda šalia tolimojo virpsto.

86‘ „Sūduva“ rengia greitą ataką, aikštės krašte perdavimo sulaukia R.Vėževičius, tačiau ataka stabdoma dėl lietuvio žaidimo ranka.

82‘ Pavojinga „APOEL“ proga. Kampinio metu smūgį atlieka C.Carlao, I.Kardumas numuša kamuolį praktiškai nuo vartų linijos.

80‘ „Sūduva“ surengia dar vieną greitą atakos, kurios smaigalyje vėl atsiduria J.Kasparavičius, tačiau jis galiausiai stringa tarp dviejų gynėjų ir prbaranda kamuolį.

77‘ Po trumpos atsigaivinimo pertraukėlės žaidimas vėl tęsiamas.

75‘ Kampinis dėl taisyklių pažeidimo nutrūksta dar prieš kam nors paliečiant kamuolį.

74‘ Pirmoji rimta „Sūduvos“ proga! Perėmus kamuolį R.Cicilia atlieka gerą perdavimą į priekį, J.Kasparavičius smūgiuoja į vartų plotą, vartininkas kamuolį muša į užribį.

72‘ Po keitimo pasirodęs R.Sallai atlieka smūgį iš baudos aikštelės krašto, I.Kardumas reaguoja laiku ir jį atremia.

69‘ Dellatorre atlieka smūgį iš baudos aikštelės prieigų, tačiau kamuolys atsitrenkia į komandos draugą ir pakeitęs kryptį skrieja į užribį.

65‘ Smūgių statistika kol kas lietuviams nieko gero nežada: 20 – 1 kipriečių naudai.

62‘ Baudos smūgio metu „APOEL“ gynėjas C.Carlao atsiduria laisvas baudos aikštelėje, tačiau jo smūgis galva labai nevykęs.

57‘ „APOEL“ skiriamas baudos smūgis, jo metu G.Efremo spirtas kamuolys sudrebina „Sūduvos“ vartų konstrukciją!

55‘ Kipriečiai ir toliau dusina „Sūduvą“ atakomis, I.Kardumui tenka atremti G.Efremo tolimą smūgį, vėliau šalia vartų smūgiuoja ir L.Souza.

53‘ Dar viena pavojinga „APOEL“ ataka, kurios metu tolimą ir galingą smūgį į vartų plotą atlieka L.Souza, I.Kardumas atmuša kamuolį. Kitos atakos metu į vartų plotą galva smūgiuoja ir M.Pote, vartininkas ir vėl gelbėja „Sūduvą“.

51‘ Trumpu perdavimu įžaisto kampinio metu kamuolys siunčiamas į baudos aikštelę, ten per kelis metrus nuo vartų likęs Dellatorre atlieka sudėtingą smūgį galva, kamuolys atsimuša nuo žemės ir leidžiasi už vartų.

49‘ Baudos smūgio metu kamuolys pasiekia L.Souzą, jis smūgiuoja šalia vartų.

48‘ P.Leimonas stabdo greitą Dellatorre prasiveržimą ir gauna už tai geltoną kortelę, kipriečiai atliks baudos smūgį.

46‘ Prasideda antrasis ir lemiamas kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+4‘ Kėlinio pabaigoje „APOEL“ išsikovoja kampinį, nuo kurio „Sūduva“ lengvai apsigina. Kėlinys baigiasi kipriečiams turint vieno įvarčio persvarą.

45+2‘ „APOEL“ sustabdo greitą „Sūduvos ataką, vėliau A.Švrljugos skersas perdavimas skrieja tiesiai vartininkui į rankas. Kitoje aikštės pusėje į baudos aikštelę įsiveržia G.Efremas, jis smūgiuoja tiesiai į vartininką.

45‘ „Sūduvai“ nepavykus išmušti kamuolio iš baudos aikštelės, pavojingoje situacijoje atsidūręs G.Efremas iškart stipriai smūgiuoja, bet kamuolys skrieja virš vartų.

43‘ M.Pote atsiduria „APOEL“ atakos smaigalyje, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę.

38‘ G.Efremas atlieka tolimą, bet tikslų smūgį, jį I.Kardumas atremia, kamuolys atsiduria užribyje. Kampinio metu „APOEL“ nesukuria nieko pavojingo ir galiausiai praranda kamuolį.

35‘ „Sūduva“ vis daugiau laiko praleidžia be kamuolio, o aikštės šeimininkai vis dažniau atakuoja. Šį kartą progą smūgiui gauna Dellatorre, kurio galva smūgiuotas kamuolys skrieja netoli tolimojo virpsto.

31‘ Pertraukėlė baigta, žaidimas tęsiasi.

30‘ Pavojinga situacija prie marijampoliečių vartų, Dellatorre atsiduria visiškai vienas prieš vartininką, tačiau jam fiksuojama nuošalė. Teisėjas skiria atsivėsinimo pertraukėlę.

28‘ M.Al Tamari smūgiuoja virš vartų, bet teisėjas skiria kampinį, jo metu „Sūduva“ apsigina.

23‘ „Sūduva“ atlieka nesėkmingą ataką, kurios metu kamuolys skersuojamas iš aikštės krašto tiesiai vartininkui į rankas. Kitoje aikštės pusėje M.Al Tamari smūgiuoja iš tolimo atstumo, bet kamuolys skrieja virš vartų.

20‘ ĮVARTIS! Greitos atakos metu M.Pote sulaukė perdavimo baudos aikštelėje ir praktiškai netrukdomas galva nukreipė kamuolį į vartus. „APOEL“ priekyje rezultatu 1 – 0

20‘ „Sūduva“ apsigina nuo dviejų iš eilės kampinių. Pirmojo metu kamuolys numušamas į užribį, antrojo metu I.Kardumas sugauna perdavimą ir nutraukia ataką.

17‘ „Sūduva“ turi žaidimo kontrolę ir tai skaudžiai atsiliepia „APOEL“. Pastarieji dažnai prasižengia, o viena tokių pražangų N.Moraisui baigiasi geltona kortele.

13‘ „APOEL“ saugas G.Efremas įsiveržia į baudos aikštelę ir bando atlikti aštrų perdavimą arčiau vartų, ten patikimai žaidžia ir kamuolį sugauna I.Kardumas.

10‘ A.Švrljuga toli iš užribio meta kamuolį į baudos aikštelę, ten R.Cicilia po susidūrimo su varžovu krenta ant vejos, tačiau baudinio nėra.

7‘ Pirma pavojinga aikštės šeimininkų ataka. Po skerso perdavimo iš baudos aikštelės krašto Dellatorre atlieka sudėtingą smūgį koja, bet nepataiko į vartus.

5‘ Pirmosiomis minutėmis aikštės šeimininkai stengiasi daugiau kontroliuoti kamuolį, tačiau to jie nekonvertuoja į progas. „Sūduva“ išsikovoja baudos smūgį, tačiau jo metu nepavyksta atlikti smūgio, vėliau pratęsta ataka pasibaigė prarastu kamuoliu.

1‘ Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!


Startinė sudėtis


Pirmosios rungtynės

Pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Arvi“ stadione „Sūduva“ kiek netikėtai iškovojo lengvą pergalę. Dar per pirmąsias 20 minučių pelnyti Rigino Cicilia pelnyti trys įvarčiai leido susikrauti nemenką pranašumą. Jis būtų buvęs dar geresniu, jeigu Kipro ekipa paskutinėmis sekundėmis nebūtų pelniusi savojo įvarčio. 

Tai reiškia, kad dabar „APOEL“ futbolininkams pakaktų iškovoti pergalę rezultatu 2 – 0 ir tai jiems garantuotų bilietą į antrąjį etapą. „Sūduvos“ taip pat netenkintų bet koks rezultatas, kuriame kipriečiai turėtų dviejų įvarčių persvarą ir jis būtų didesnis, nei 3 – 1. Esant tokiam rezultatui būtų žaidžiamas pratęsimas.

Pirmosiose rungtynėse buvo pakeisti du traumas patyrę futbolininkai. Pirmajame kėlinyje dėl to buvo pakeistas Mihretas Topčagičius, antrajame – Ovidijus Verbickas. Pastarasis vyko kartu su komanda į Kiprą, tad greičiausiai dalyvaus ir rungtynėse.


Komentarai

Vladimiras Čeburinas:

„Kaip sakiau dar prieš rungtynes, labai rimtai joms rengėmės, stebėjome „APOEL“ kontrolines rungtynes Lenkijoje, žinojome varžovų lygį ir galimybes. Savo pasirinktą planą rungtynių pradžiai ir visoms rungtynėms įvykdėme. Kai kur buvo nedidelių trūkumų, tačiau žaidėjų nusiteikimas, atsidavimas, pasitikėjimas buvo aukščiausio lygio. Pirmajame kėlinyje patikimai gynėmės, neleidome varžovams kažką rimto nuveikti mūsų aikštės pusėje. Tuo pat metu stengėmės greitai pereiti iš gynybos į ataką, mums tai gerai sekėsi, įmušėme įvarčius, atsirado pasitikėjimas, todėl iniciatyva priklausė mums.

„APOEL“ yra galinga, subalansuota komanda, jie įjungė savo spaudimą, tai jau pasijuto pirmojo kėlinio pabaigoje. Antrajame kėlinyje atidavėme iniciatyvą, kad mums labiau atsivertų zonos jų aikštės pusėje, tačiau retai pavykdavo pereiti į atakas.

94 minutę praleistas įvartis kelia dvejopus jausmus, žinome, kad viskas, kas sunkiausia, mūsų dar laukia priešakyje. Dabar mūsų užduotis yra atsigauti po rungtynių ir rengtis atsakomajam mūšiui.“

Rigino Cicilia:

„Rungtynės buvo labai sunkios, susitikome su labai stipria ir gerai žaidžiančia komanda, todėl džiaugiuosi, kad laimėjome, o man pavyko įmušti 3 įvarčius. Svarbiausias yra rezultatas. Asmeniškai man tai yra kol kas geriausios karjeros rungtynės, bet tikiuosi, kad bus dar geresnių.

Nikosijoje laukia sunkios rungtynės, bet aš pasitikiu savo komanda, visa komanda savimi taip pat pasitiki. Įmanomi visi variantai, bet mes atiduosime visas jėgas, kad patektume į kitą etapą.“


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


zajabali
2018-07-18 01:15:58
ir vel bl per jusu player neuzkrauna nieko
Atsakyti
Idomu
2018-07-17 22:21:48
Kas sekantys varžovai?
Atsakyti
Beastas
2018-07-18 00:58:24
Crvena zvezda
April
2018-07-17 22:10:51
Kagi, laukia antras ČL etapas! Sveikinimai! Sūduvai pavyko tai, ko kelis metus niekaip nepadarė Žalgiris :)
Atsakyti
Julius
2018-07-17 22:02:58
Suduva!!!
Atsakyti
rj
2018-07-17 21:37:02
Baudos smūgis – komanda įgyja teisę į baudos smūgį, kai prasižengia varžovų komanda Baudos smūgio metu, priešininkų komandos žaidėjai turi atsitraukti mažiausiai 9 m nuo kamuolio
baudinys skiriamas, kai besiginanti komanda prasižengia baudos aikštelės ribose. Tuomet kamuolys statomas ant 11 m baudinio žymos
Atsakyti
rj
2018-07-17 21:23:36
zurnalistui: siulau paskaityti kuo skiriasi baudinys nuo baudos smugio
Atsakyti
Sss
2018-07-17 21:11:59
Nu kas jei ne SUDUVOS vyrai ! Pirmyn
Atsakyti
krapstukas
2018-07-17 20:40:18
https://www.youtube.com/watch?v=YqdOIAJFMYc
Atsakyti
suduva
2018-07-17 20:27:55
nerodo shitas..gal kas kita koki?
Atsakyti
ssss
2018-07-17 20:24:31
http://www.soccerjumbotv2.me/1/ch-2.html
Atsakyti
Linkas
2018-07-17 20:20:01
http://www.lshunter.net/live/
Atsakyti
0
2018-07-17 20:03:23
O per TV nerodys?
Atsakyti
Karsiux76
2018-07-17 19:57:13
Nuoroda gal kas turit ?
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

03-23 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Juventus“
03-23 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“
03-23 „Skycop“ 18:15 „Rytas“
03-24 „Šiauliai“ 17:20 „Žalgiris“

Eurolyga 2018/2019

03-28 Atėnų Panathinaikos 21:00 Madrido „Real“
03-28 Tel Avivo „Maccabi“ 21:05 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“
03-28 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Stambulo „Fenerbahce“
03-28 „Barcelona“ 22:00 Podgoricos „Budučnost“
03-29 Maskvos srities „Chimki“ 19:00 Maskvos CSKA
03-29 Stambulo „Darussafaka“ 19:15 Miuncheno „Bayern“
03-29 Vitorijos „Baskonia“ 21:30 Stambulo „Anadolu Efes“
03-29 Pirėjo „Olympiakos“ 21:30 Kauno „Žalgiris“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 03-30 Fulham 14 : 30 Manchester City
Šeš 03-30 Leicester City 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 03-30 Manchester United 17 : 00 Watford
Šeš 03-30 Crystal Palace 17 : 00 Huddersfield Town
Šeš 03-30 Burnley 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 03-30 Brighton & Hov… 17 : 00 Southampton
Šeš 03-30 West Ham United 19 : 30 Everton
Sek 03-31 Cardiff City 15 : 05 Chelsea
Sek 03-31 Liverpool 17 : 30 Tottenham Hotspur
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

03-24 „Energija“ 15:30 „Hockey Punks“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141