Prancūzų triumfas | Scanpix nuotr.

Prancūzų triumfas | Scanpix nuotr.

Tiksliau progas ir Kroatijos rinktinės klaidas išnaudoję prancūzai nugalėjo varžovus rezultatu 4 – 2 ir po 20-ies metų pertraukos tapo pasaulio čempionais.

Pirmojo kėlinio pradžia prancūzams buvo labai sunki, jiems teko prisitaikyti prie labai aukšto kroatų spaudimo, tačiau bėgant minutėms jiems tai galiausiai pavyko. Būtent jie pirmieji ir pasižymėjo. 18-ą minutę Antoine Griezmannas išprovokavo pražangą ir baudinio metu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ten nesėkmingai sužaidęs kroatas Mario Mandžukičius nukreipė jį į savus vartus – 1 – 0.

Kroatai netruko išlyginti rezultatą. 28-ą minutę Luka Modričius perdavė kamuolį į baudos aikštelės kraštą, po dar kelių perdavimų galva kamuolys atsidūrė centre, kur jį pasitaisęs technišką ir galingą smūgį atlikęs Ivanas Perišičius nukreipė kamuolį į vartus – 1 – 1.

Tas pats I.Perišičius praktiškai ir padovanojo antrąjį įvartį prancūzams. 34-ą minutę kampinio metu jis sužaidė į kamuolį ranka, o teisėjas peržiūrėjęs šio epizodo pakartojimą su VAR sistemos pagalba skyrė prancūzams 11 metrų baudinį. Jį 38-ą minutę užtikrintai realizavo A.Griezmannas – 2 – 1.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. 47-ą minutę galingą smūgį atliko A.Griezmannas, bet vartininkas jį atlaikė. Po minutės jau kitoje aikštės pusėje dar pavojingesnį smūgį atliko Ante Rebičius, bet Hugo Llorisas sužaidė solidžiai ir numušė kamuolį į užribį.

Atlaikę kroatų atakų tiradą, prancūzai smeigė dar vieną įvartį. Paulis Pogba pradėjo greitą ataką ir labai tolimu perdavimu išvedė Kylianą Mbappe į baudos aikštelę, šis perdavė kamuolį A.Griezmannui, o pastarasis jį paliko prie atakos prisijungusiam P.Pogbai, kuris galingu smūgiu smeigė jį į vartus – 3 – 1. 

Netrukus krito ir dar vienas įvartis į Kroatijos vartus. 65-ą minutę po Lucaso Hernandezo perdavimo K.Mbappe sulaukė per daug laisvės baudos aikštelės prieigose, o tuo pasinaudojęs jaunasis prancūzas nukreipė kamuolį į artimąjį vartų kampą – 4 – 1.

Visgi, prancūzai per greitai atsipalaidavo ir 69-ą minutę praleido kuriozinį įvartį. Gynėjo perdavimo sulaukęs H.Llorisas priėmė kvailą sprendimą bandydamas persimesti kamuolį pro jį spaudžiantį M.Mandžukičių, o tuo pasinaudojęs kroatas ne tik perėmė kamuolį, bet ir pasiuntė jį į tuščius vartus – 4 – 2.

Tačiau po šios situacijos prancūzai sužaidė išties solidžiai gynyboje ir nepaliko jokių šansų Kroatijos rinktinei bei galiausiai laimėjo rungtynes. Prancūzija pasaulio čempionais tapo antrą kartą šalies istorijoje.


Rungtynių eiga

90+5‘ Rungtynės baigtos, prancūzai – naujieji pasaulio čempionai!

90‘ Teisėjas kompensuoja 5 minutes.

89‘ Kroatai jau atrodo praradę viltį, bet dar bando atakuoti. I.Rakitičius atlieka tolimą smūgį, kamuolys skrieja virš vartų.

87‘ N.Fekiras išbando Kroatijos vartininko budrumą ir atlieka tolimą smūgį, tačiau D.Subašičius žaidžia užtikrintai.

84‘ I.Rakitičius baudinio metu siunčia tolimą perdavimą arčiau vartų, tačiau ten H.Llorisas žaidžia užtikrintai ir sugauna kamuolį.

81‘ N.Fekiras keičia O.Giroudą, M.Pjaca keičia I.Striničių.

78‘ Dar vienas kroatų smūgis, kurį atlieka I.Rakitičius, kamuolys skrieja šalia tolimojo vartų virpsto.

75‘ Kroatai aktyviai spaudžia varžovus prie jų vartų, bet jiems vis nepavyksta atlikti sėkmingo skerso perdavimo į baudos aikštelę. Galiausiai Š.Vrsaljko nusprendžia smūgiuoti iš tolimos distancijos, bet tai daro labai nesėkmingai.

73‘ D.Deschampsas atlieka dar vieną keitimą, aikštėje vietoje B.Matuidi pasirodo C.Tolisso.

69‘ ĮVARTIS! Gynėjo perdavimo sulaukęs H.Llorisas nedovanotinai klysta bandydamas persimesti kamuolį pro jį spaudžiantį M.Mandžukičių, kroatas perima jį ir siunčia į tuščius vartus – 4 – 2.

65‘ ĮVARTIS! K.Mbappe po L.Hernandezo perdavimo sulaukė daug laisvės baudos aikštelės prieigose, o tuo pasinaudojęs jaunasis prancūzas galingu smūgiu nukreipė kamuolį į vartų kampą – 4 – 1.

62‘ Prancūzai ir vėl surengia greitą kontrataką, jos metu M.Brozovičius išmuša pavojingoje zonoje atsidūrusį kamuolį į užribį. Skiriamas kampinis, tačiau jo metu prancūzai praranda kamuolį.

59‘ ĮVARTIS! Labai tolimą perdavimą pavijęs K.Mbappe įsiveržia į baudos aikštelę ir perduoda kamuolį A.Griezmannui, šis numeta jį P.Pogbai, kuris galingu smūgiu smeigia jį į vartus – 3 – 1.

54‘ Kroatai pavojingai siunčia kamuolį į baudos aikštelę, M.Mandžukičius laimi oro dvikovą prieš vartininką, bet nepataiko į vartus, o galiausiai jam fiksuojama ir nuošalė. Tuo tarpu prancūzai atlieka pirmą keitimą, geltoną kortelę turintį N.Kante pakeitė S.N‘Zonzi.

52‘ K.Mbappe žaibišku greičiu įsiveržia į baudos aikštelę ir išvengęs gynėjo smūgiuoja į vartus, D.Subašičius reaguoja laiku ir atremia prancūzo šūvį.

50‘ Kroatai nuo pat pirmų minučių žaidžia labai ugningai ir agresyviai, jie spaudžia varžovus ir patys bando regzti greitas atakas, I.Perišičiui beveik pavyksta atsidurti vienam prieš vartininką, tačiau H.Llorisas pirmasis suskumba prie kamuolio ir nutraukia potencialiai labai pavojingą ataką.

48‘ Prancūzai iškart surengia greitą ataką, jos metu tolimą smūgį atlieka A.Griezmannas, kamuolys rieda tiesiai į vartininką. Kitoje aikštės pusėje pavojingą smūgį atlieka ir A.Rebičius, vartininkas atmuša kamuolį. Kroatai atlieka kampinį, bet jo metu galiausiai ataka nutrūksta.

46‘ Prasideda antrasis finalo kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+3‘ Skelbiama primojo kėlinio pabaiga, po jo rezultatu 2 – 1 pirmauja prancūzai.

45+1‘ Kroatai kelia dar vieną kampinį, jo metu nepavykusį smūgį atlieka D.Vida.

44‘ Prancūzai ginasi nuo dviejų iš eilės kroatų kampinių, tačiau antrąjį kartą jiems pagaliau pavyksta išmušti kamuolį toliau nuo savo vartų.

41‘ L.Hernandezas stabdo greitą A.Rebičiaus išpuolį aikštės kraštu, teisėjas rodo dar vieną geltoną kortelę.

40‘ Kroatai surengia žaibišką ataką, kurios metu blokuojamas pavojingas A.Rebičiaus smūgis.

38‘ ĮVARTIS! Prie žymos stoja A.Griezmannas, kuris užtikrintai siunčia kamuolį į vartus – 2 – 1.

36‘ Po vaizdo peržiūros teisėjas skiria 11 metrų baudinį!

34‘ Kampinio metu N.Kante atlieka smūgį, kurio metu vienas iš kroatų liečia kamuolį ranka, teisėjas situaciją peržiūri VAR sistemos pagalba.

28‘ ĮVARTIS! Baudinio metu L.Mordričius siunčia kamuolį į baudos aikštelės kraštą, jis vėliau numetamas į centrą, kur I.Perišičius jį susistabdo ir technišku bei galingu smūgiu siunčia tiesiai į vartus – 1 – 1.

27‘ N.Kante stabdo greitą I.Perišičiaus prasiveržimą, teisėjas jam rodo geltoną kortelę.

24‘ Dar viena pavojingesnė kroatų ataka, baudos aikštelėje atsidūręs I.Rakitičius atlieka sudėtingą smūgį iš eigos, kamuolys skrieja visiškai pro šalį.

21‘ Kroatai taip pat atsako standartine situacija, kurios metu L.Modričius siunčia kamuolį į baudos aikštelę, ten oro dvikovą laimėjęs galva smūgiuoja D.Vida, bet kamuolys skrieja virš vartų.

18‘ ĮVARTIS! A.Griezmannas siunčia kamuolį į baudos aikštelę, ten dėl jo kovodamas M.Mandžukičius muša į savus vartus – 1 – 0 prancūzai priekyje!

17‘ Prancūzai prispaudžia kroatus prie jų vartų, į baudos aikštelę bando veržtis K.Mbappe, bet jis stringa tarp varžovų, vėliau A.Griezamannas išprovokuoja baudinį.

15‘ Pavojinga kroatų kontrataką, prancūzai grubiai klysta ir paleidžia I.Perišičių kairiajame krašte, jis skuba vartų link ir bando pažeme skersuoti kamuolį į baudos aikštelę, laiku suskubęs S.Umtiti gesina pavojingą ataką.

13‘ Prancūzai po truputėlį apsipranta su žaidimo stiliumi, tačiau jiems ir toliau nepavyksta vystyti sėkmingų atakų. Perėmus kamuolį, jį bandoma iškart ilgu perdavimu siųsti į priekį, kur už jo nesėkmingai užsikabinti bando O.Giroudas.

10‘ Kroatų spaudimas pasiteisina, prancūzai beveik neturi progų apskritai regzti atakų, nei pozicinių, nei greitų. M.Mandžukičius ir L.Modričius paspaudžia varžovus prie jų vartų ir perima kamuolį, tačiau galiausiai smūgio atlikti nepavyksta.

8‘ I.Striničius sulaukia perdavimo baudos aikštelės krašte ir bando iškart siųsti kamuolį arčiau vartų, tačiau K.Mbappe tyra greitesnis ir išmuša jį į užribį. Kampinio metu prancūzai apsigina.

4‘ Kroatai atakuoja dešiniuoju aikštės kraštu, prie atakos jungiasi ir Š.Vrsaljko, kuris skersuoja kamuolį į arčiau vartų, bet prancūzų gynyba dirba patikimai ir neutralizuoja pavojingą situaciją.

2‘ Kroatai nuo pat rungtynių pradžios spaudžia varžovus ir praradę kamuolį vaikosi juos po visą aikštę, L.Modričius prasižengia prieš S.Umtiti.

1‘ Teisėjas skelbia finalo pradžią!


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

• Prancūzija ir Kroatija yra susitikusios penkis kartus. Iki šiol tris pergales iškovojo prancūzai, dvi rungtynės pasibaigė lygiu rezultatu.

• Du iš penkių šių komandų susitikimų vyko pasaulio čempionate. 1998-ųjų pasaulio čempionato pusfinalyje prancūzai iškovojo pergalę rezultatu 2 – 1, o 2004-ųjų Europos čempionato grupių etapo rungtynės pasibaigė lygiosiomis 2 – 2.

• Paskutiniai trys pasaulio čempionato finalai baigdavosi pratęsimu. Tačiau tik du kartus pasaulio čempionai paaiškėjo po 11 metrų baudinių serijos (1994 ir 2006 metais).

• Šiame pasaulio čempionate prancūzai varžovus vijosi vos 9 minutes ir 12 sekundžių. Tuo tarpu Kroatijos rinktinė žaidė net tris pratęsimus ir dalyvavo dvejose baudinių serijose.

• Devyniose atkrintamosiose rungtynėse didžiuosiuose turnyruose Antointe Griezmannas tiesiog prisidėjo prie 11 įvarčių. Tai yra geriausias rezultatas Prancūzijos rinktinėje per pastaruosius 50 metų.

• Kylianas Mbappe gali tapti vos antru paaugliu, pelniusiu įvartį pasaulio čempionato finale. Iki šiol tai pavyko tik legendiniam Pele, kuris tai padarė 1958 metais.


Trenerių komentarai

Didieras Deschampsas, Prancūzija:

„Man yra malonumas ir privilegija būti finale. Galėsiu savo tėvams nuoširdžiai pasakyti, kad nėra geresnio jausmo, nei būti pasaulio čempionato finale. Tačiau pasakysiu ir tris labai svarbius dalykus: išlikime ramūs, pasitikėkime savimi ir būkime susikoncentravę į savo tikslą. Tiesa, kad Kroatija turi patyrusių futbolininkų, kurie yra daug pasiekę savo klubuose, ši komanda yra puikiai susižaidusi. Tačiau mes visuomet žaidėme su tokiomis komandomis šiame turnyre, kurios turi daugiau patirties nei mes.“

Zlatko Daličius, Kroatija:

„Tai yra pasaulio čempionato finalas, futbolininkai puikiai supranta šių rungtynių svarbą. Dalykas, dėl kurio labai džiaugiuosi yra tai, kad mano žaidėjai man visuomet pasako, ar jei yra visu šimtu procentų pasirengę. Jeigu jie nebus pasiruošę atiduoti visas savo jėgas rungtynių metu, tikiuosi pirmas apie tai išgirsti. Ar laimėsime, ar pralaimėsi, tai bus istorinis įvykis Kroatijoje. Tai mums suteikia jėgų ir motyvacijos. Treneriui ir žaidėjams negali būti geresnių akimirkų gyvenime. Kad ir kas nutiktų, būsime laimingi ir didžiuosimės savimi, nes to visiškai nusipelnėme.“


Prognozuojamos sudėtys

Prancūzija:

Prognozuojama Prancūzijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Prognozuojama Prancūzijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Kroatija:

Prognozuojama Kroatijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Prognozuojama Kroatijos sudėtis | Organizatorių nuotr.


Žaidėjai, kuriuos verta sekti

Kylianas Mbappe, Prancūzija:

Kokia nuostabi karjeros pradžia tokiam jaunam futbolininkui. K.Mbappe neabejotinai mėgaujasi gyvenimu, ypač todėl, kad būdamas vos 19-os jis turi šansą tapti pasaulio čempionu. Prancūzijai prireiks jo veržlumo ir kūrybingumo, šios rungtynės jam gali tapti tokiomis, kurių jis nepamirš visą savo gyvenimą.

Ivanas Perišičius, Kroatija:

I.Perišičius visuomet turėjo rezervo tapti rinktinės lyderiu ir pusfinalyje su Anglija būtent tai ir padarė. Kai to labiausiai reikėjo, jis pelnė išlyginamąjį įvartį ir įpūtė kibirkšties iki tol šiek tiek prigesusiame Kroatijos žaidime, galiausiai įkvėpė pergalei. Būtent tokio jo žaidimo reikės ir finale.

Antoine Griezmannas, Prancūzija:

A.Griezmannas yra universalus žaidėjas, kuris visuomet sunkiai dirba aikštėje. Jis muša įvarčius ir nesibodi sugrįžti prie savų vartų ir padėti gynyboje. Toks jo žaidimas labai prisidėjo prie Prancūzijos sėkmės šiame pasaulio čempionate, tačiau jam liko dar vienerios rungtynės, kuriose turės sužibėti.

Mario Mandžukičius, Kroatija:

Dar vienas futbolininkas, kuris pusfinalyje su anglais pelnė pergalingą įvartį. M.Mandžukičius yra patyręs puolėjas, kuris gali žaisti tiek atakos smaigalyje, tiek puolimo kraštuose ir svariai prisidėti prie komandos žaidimo ne tik įvarčiais, bet ir rezultatyviais perdavimais ar juodu darbu gynyboje. Šiose rungtynėse jo gero žaidimo reikės labiau, nei anksčiau.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Lt
2018-07-16 11:36:58
Kokie ten prancūzai ? Afrikos atstovai, Afrika laimėjo, o ne Prancūzija.
Atsakyti
Bobutes paskolos giminaitis SMS kreditas
2018-07-16 08:54:51
Gaila nera statistikos, kiek durneliu papilde lazybu punktu kisenes :)))))
Atsakyti
S
2018-07-16 08:01:08
Sudraske taip kqip ir turejo but.
Atsakyti
pastebėjimai 2
2018-07-15 20:04:41
na, gerai, kad mūsų visų labui nuogastavimai dėl vaidybos antrame kėlinyje nepasitvirtino, prancūzai įrodė savo pranašumą žaisdami ir laimėjo pelnytai, o kroatai vis tiek šaunuoliai...
Atsakyti
as
2018-07-15 19:35:40
Visniauskas, o kitas komentatorius kitas tipo fules specialistas, dar jie grudzinskui raso dėl baudinio, apgailetina. Jau geriau meskonis
Atsakyti
vardas
2018-07-15 19:58:02
labai jau tas pasikėlęs vyšniauskas, tipo viską supranta ir egzpertu save laiko. obuolys mudakas
gagas
2018-07-15 22:06:52
kodėl kesmino nebeleidžia komentuoti? jis daug žino , tuo gyvena, o čia kažkokį pienburnį pasodina geriau vietoj jo. nejaugi jau nurašė jį.
S
2018-07-16 10:59:54
Bbs tas visniausks
arta
2018-07-15 19:35:15
rebičius nuvylė, anksčiau reikėjo jį keisti. finalas toks keistas. keisti kai kurie golai. buvau už kroatus, šaunuoliai vis tiek, i rtaip toli nuėjo.
Atsakyti
Dunga
2018-07-15 19:31:33
Užpisa teisinguolis kašistas Vyšniauskas, įsijautė futbolo komento specu.
Atsakyti
Vardas
2018-07-15 19:26:50
Užknisa Vyšniausko visažinio komentavimas, pertraukia ir tik "viena tikra tiesa" savo vis taiso kolegą, kišama.
Atsakyti
vas
2018-07-15 19:22:45
ble ble, negroidija laimes finala, nors deja.
Atsakyti
pastebejimai
2018-07-15 19:03:29
pirmajame kėlinyje futbolą žaidė tik viena komanda, kad tik antrame kėlinyje nepamatytume gulėjimo ant žolės (laiko tempimo) aukštojo pilotažo, nes pirmaujanti rinktinė tai neblogai įvaldžiusi...deja, LTV komentatoriai dažnai praplepa esminius momentus ir po to nusišneka...
Atsakyti
tevas
2018-07-15 18:48:24
kroatai patys save skandina :D galima sakyti visus 3 golus imuse
Atsakyti
er
2018-07-15 18:25:11
madžiukičius, kam tu tą galvą kišaisi.. ble ble
Atsakyti
xx
2018-07-15 18:02:45
prancūzija tai afrika, o ne prancūzija
Atsakyti
S
2018-07-16 07:59:57
Durneli, jie gime ir uzauge prancuzijoi, Amerika ir Afrika ane? Lavrinoviciai lenkai bet kazkodel visi dziaugesi kai zaidu uz LT rinktine!!! Jaigu esi isgilaus kaimo kur odos spalva nustato tautybe tai ten sava kaime ir bambek myzniau
fulė
2018-07-15 17:41:44
num ir tupa daina futbolui, kaip kokiu afrikiečiu cempas, kraupu
Atsakyti
Susususus
2018-07-15 16:49:13
France ims 2-1 arba 3-1
Visiems gero finalo.
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio taurė 2019

09-15 Prancūzija 11:00 Australija
09-15 Argentina 15:00 Ispanija
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141