Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Cristiano Ronaldo savo jau dabar įspūdingos karjeros metu pagerino ne vieną rekordą tiek Ispanijoje, tiek Čempionų lygoje, tačiau persikėlus į Turino „Juventus“ jo laukia dar eilė rekordų, kuriuos jis gali pagerinti. Pateikiama dešimt pavyzdžių.

1. Pirmas futbolininkas, tapęs čempionu Anglijoje, Ispanijoje ir Italijoje

Dar nė vienas futbolininkas istorijoje nėra per savo karjerą triumfavęs Anglijoje, Ispanijoje ir Italijoje. Atsižvelgus į tai, kad „Juventus“ dominuoja Italijoje ir laimėjo jau septynis čempionų titulus iš eilės, šis rekordas atrodo lengviausiai pasiekiamas.

2. Triumfas Čempionų lygoje su trimis skirtingais klubais

Iki šiol Clarence‘as Seedorfas yra vienintelis futbolininkas istorijoje, kuris yra laimėjęs Čempionų lygą su trimis skirtingais klubais: Amsterdamo „Ajax“, Madrido „Real“ ir „Milan“ (du kartus). C.Ronaldo šį rekordą gali pakartoti, jis jau yra laimėjęs šį turnyrą su dviem klubais: „Manchester United“ ir „Real“ (keturis kartus). Tiesa, „Juventus“ šio titulo nelaimėjo jau 22 metus iš eilės, tačiau turėdami C.Ronaldo jie gerokai pasididino šansus pagaliau nutraukti šią tylą.

3. Šeštoji pergalė Čempionų lygoje

Praėjusiame sezone C.Ronaldo padėjo „Real“ laimėti trečią iš eilės ir ketvirtą per penkerius metus Čempionų lygos titulą, tad jis šiuo metu savo sąskaitoje turi jau penkias pergales šiame turnyre. Tik vienas futbolininkas – „Real“ legenda Paco Gento – turi daugiau. Jis tarp 1956 – 1965 metų laimėjo šešis pajėgiausio Europos turnyro titulus. Dar vienas titulas „Juventus“ gretose C.Ronaldo leistų pakartoti šį rekordą.

4. Šeštasis „Ballon d‘Or“ titulas

Kaip ir Lionelis Messi, C.Ronaldo geriausio futbolininko pasaulyje rinkimuose yra triumfavęs penkis kartus. Portugalas „Ballon d‘Or“ trofėjų laimėjo keturis kartus per pastaruosius penkerius metus. Dėl triumfo Čempionų lygoje ir gero pasirodymo „Real“ gretose jis jau yra tarp pretendentų vėl laimėti šį titulą, o geras startas „Juventus“ gretose tik sustiprintų jo galimybes. Jis taip pat taptų pirmuoju „Ballon d‘Or“ laimėjusiu „Juventus“ žaidėju nuo 2003-iųjų, kai tai padarė Pavelas Nedvedas.

5. Penktasis Europos auksinis batelis

C.Ronaldo geriausio snaiperio Europoje titulą yra laimėjęs keturis kartus: kartą „Manchester United“ gretose ir triskart su „Real“ (2013/14 metų sezone jis dalinosi pirmąja vieta su Luisu Suarezu). Šiuo metu daugiausiai auksinių batelių yra laimėjęs L.Messi, tačiau geras žaidimas Italijoje gali leisti C.Ronaldo susilyginti su argentiniečiu. Joks „Serie A“ klubas nėra turėjęs auksinio batelio laimėtojo nuo 2006/07 metų sezono, kai geriausiu Europos snaiperiu tapo 26 įvarčius pelnęs Francesco Totti.

6. Daugiausiai įvarčių pelnęs futbolininkas „Serie A“ sezone

Šiuo metu šis rekordas priklauso dabartiniam „Juventus“ puolėjui Gonzalo Higuainui, kuris per vieną sezoną yra pelnęs 36 įvarčius (2015/16 metų sezone atstovaudamas „Napoli“). Visgi, kadangi C.Ronaldo greičiausiai pakeis argentinietį atakos smaigalyje, galima tik spėlioti, ar jis gali sumušti ir šį rekordą. Jam 33-eji ir jis nupirktas tam, kad padėtų triumfuoti Čempionų lygoje, o tai reiškia, kad jis gali būti tausojamas kai kuriose Italijos pirmenybių rungtynėse. Visgi, C.Ronaldo jau ne kartą yra mušęs daugiau nei 36 įvarčius per vieną sezoną Ispanijos lygoje (2010/11, 2011/12 ir 2014/15 metų sezonais).

7. Daugiausiai įvarčių visuose „Juventus“ dalyvaujamuose turnyruose

Jeigu C.Ronaldo sugebėtų per sezoną pelnyti daugiau nei 36 įvarčius, tai reikštų, kad jis taptų ir daugiausiai per sezoną įvarčių pelniusiu „Juventus“ žaidėju visuose turnyruose. Iki šiol daugiausiai per vieną sezoną įvarčių pelniusiu „Juventus“ žaidėju yra Ferencas Herzeris, kuris 1925/26 metų sezone pelnė 35 įvarčius.

8. Daugiausiai „hat-trick‘ų“ Čempionų lygoje

Tiek C.Ronaldo, tiek L.Messi iki šiol yra pelnę po septynis „hat-trick‘us“ Čempionų lygoje. Portugalas ir toliau kaip pašėlęs renka įvarčius bet kuriame turnyre, kuriame rungtyniauja, tad galima tikėtis, kad jis pagerins ir šį rekordą.

9. Daugiausiai „hat-trick‘ų“ Italijos „Serie A“

Šį rekordą nebus lengva pasiekti, tačiau C.Ronaldo ambicijų netrūksta. Iki šiol šioje grafoje daugiausiai yra pasiekę Gunnaras Nordahlis bei Giuseppe Meazza, kurie yra pelnę po 17 „hat-trick‘ų“. C.Ronaldo ketina Turine rungtyniauti ketverius metus, kad tam, kad juos pasivytų ir aplenktų, jam tereikia kiekvienais metais po keturis su puse kartų pelnyti po tris įvarčius.

10. Pirmasis futbolininkas, tapęs rezultatyviausiu Anglijoje, Ispanijoje ir Italijoje

Johnas Charlesas ir Christianas Vieri tapo rezultatyviausiais žaidėjais dviejose iš penkių stipriausių Europos lygų. C.Ronaldo jau yra tai pasiekęs tiek Anglijoje, tiek Ispanijoje, o dabar turi progą tai padaryti ir Italijoje, taip tapdamas pirmu futbolininku istorijoje, tapusiu rezultatyviausiu sezono žaidėju trijose skirtingose iš TOP5 lygų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Yik
2018-07-12 20:39:57
Nieko nepagerins nes jau senis yra
Atsakyti
vas
2018-07-12 16:34:14
laukiam dar vieno ČL trofėjaus
Atsakyti
Aha
2018-07-12 12:59:53
Tai pagerins ar pakartos? Nes vos ne puse paminetu rekordu tik pakartoti gali
Atsakyti