„Manchester City“
33 min.
0
:
1
Atsinaujins po sek
„Lyon“
Kei Nishikori prieš Ernestą Gulbį | Scanpix nuotr.

Kei Nishikori prieš Ernestą Gulbį | Scanpix nuotr.

 Londone (Didžioji Britanija) pirmadienį tęsiasi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos Vimbldono teniso turnyras.

Vyrų vienetų varžybų aštuntfinalyje savo pasirodymą užbaigė latvis Ernestas Gulbis (ATP-138). Pirmą kartą taip toli Vimbldone nužygiavęs latvis po 3 valandų 30 minučių kovos 6:4, 6:7 (5:7), 6:7 (10:12), 1:6 pralaimėjo japonui Kei Nishikori (ATP-28). Tai buvo antra japono pergalė prieš latvį iš tiek pat galimų.

Pirmajame sete E.Gulbis buvo akivaizdžiai pranašesnis už varžovą. Nors trečiajame geime jis iššvaistė du „break pointus“, bet penktajame geime pagaliau realizavo vieną iš jų. K.Nishikori per visą setą neturėjo nė vienos galimybės tašku laimėti oponento padavimų seriją, tad E.Gulbis ramiai išlaikė pranašumą.

Antrajame sete po vieną „break pointą“ turėjo abu žaidėjai, bet jo nerealizavo, todėl prireikė pratęsimo. Jo pradžioje K.Nishikori spurtavo net 5:1. E.Gulbis dar pabandė atkurti intrigą, laimėjo ir vieną tašką paduodant varžovui, bet to neužteko.

Trečiajame sete „break pointus“ kūrėsi tik japonas, bet E.Gulbis atsilaikė ir išplėšė pratęsimą. Jame latvis patyrė kojos traumą ir paprašė medicininės pertraukėlės. Po ilgokos pauzės latvis grįžo žaisti ir turėjo puikią progą laimėti pratęsimą. Jis pirmavo 8:7, bet pralaimėjo tašką savo padavimų metu. Vėliau E.Gulbis pirmavo 10:9, bet vėl pralaimėjo tašką paduodamas kamuoliuką. K.Nishikori galiausiai nutraukė šią neįprastą seriją ir savo padavimų metu pelnė pergalingą tašką.

Po taip apmaudžiai pralaimėto pratęsimo E.Gulbis nebeatsitiesė. Ketvirtajame sete vienintelė intriga buvo ta, ar K.Nishikori įteiks varžovui „riestainį“. Japonas šeštajame geime turėjo „break pointą“, bet jo nerealizavo, tad E.Gulbis bent jau išvengė pralaimėjo „sausu“ rezultatu.

Vimbldone užtikrintai žygiuoja aštuoniskart čempionas šveicaras Rogeris Federeris (ATP-2). Jis pirmadienį per 1 valandą 47 minutes 6:0, 7:5, 6:4 eliminavo prancūzą Adrianą Mannarino (ATP-26). Tai buvo šešta šveicaro pergalė prieš prancūzą iš eilės. R.Federeris į Vimbldono ketvirtfinalį pateko jau 16-ą kartą ir taip pagerino šiuolaikinės teniso eros rekordą.

Bendrą Vimbldono turnyro prizų fondą sudaro 34 mln. svarų sterlingų (apie 38,35 mln. eurų).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.