Chandleris Parsonsas | Scanpix nuotr.

Chandleris Parsonsas | Scanpix nuotr.

Kasmet NBA lygoje startavus laisvųjų agentų rinkai kuri nors komanda nusprendžia žūtbūt prisivilioti norimą krepšininką ir jam permoka.

Dažnas atvejis, kad sėkmingą sezoną turėjęs atletas vėliau siekia sudaryti vos ne maksimalios vertės kontraktą, o tai padaręs kito sezono metu tiesiog regresuoja. Per paskutinius penkerius metus NBA lygoje buvo ne vienas toks atvejis. Visgi daugiausiai tokių liapsusų buvo užfiksuota 2016 metų laisvųjų agentų rinkos metu.

Portalas „Sportas.lt“ pateikia penkis krepšininkus, kurie per paskutinius penkerius metus sudarydami solidžius kontraktus nepateisino vilčių, uždirbo didžiulius pinigus, tačiau naudos savo komandoms nenešė arba beveik nenešė.


5. Milesas Plumlee

Milesas Plumlee | Scanpix nuotr.

Milesas Plumlee | Scanpix nuotr.

Kontraktas: 50 milijonų JAV dolerių per ketverius metus, sudarytas su Milvokio „Bucks“

Neaišku, ką galvojo „Bucks“ vadovybė, kai šiam vidurio puolėjui pasiūlė tokius pinigus. Prieš tai vykusiame sezone jis rinko 5,1 taško ir atkovodavo 3,8 kamuolio. Toks „Bucks“ žingsnis sulaukė nemažai pašaipų. Maža to, Milvokyje jau buvo du geresni vidurio puolėjai – Gregas Monroe ir Johnas Hensonas. Kam trečias už 12 milijonų per metus? Kur logika?

„Bucks“ greitai susivokė, jog padarė klaidą, susiedama ateitį su „centru“, kuris neturi metimo, įgūdžių puolime ir nutarė juo atsikratyti. Krepšininkas 2017 metų vasarį po mainų buvo išsiųstas į Šarlotę, kur taip pat nieko ypatingo nenuveikė bei dar sykį sudalyvaudamas mainuose persikėlė į Atlantos „Hawks“.

4. Timofėjus Mozgovas

Timofejus Mozgovas | Scanpix nuotr.

Timofejus Mozgovas | Scanpix nuotr.

Kontraktas: 64 mln. JAV dolerių per ketverius metus, sutartis pasirašyta su Los Andželo „Lakers“

31 metų 216 cm ūgio rusas – laimės kūdikis? Jis turi NBA čempionų žiedą, kurio nėra iškovoję didelė dauguma NBA žvaigdžių, o maža to, jis dar sudarė karjeros kontraktą. Vos po 6 taškus ir 4 kamuolius rinkęs vidurio puolėjas kaip reikiant apsuko galvą „Lakers“ vadovybei, kuri jam panoro mokėti po 16 mln. JAV dolerių per metus!

Los Andželo klubo neatbaidė ir faktas, kad T.Mozgovas 2016-ųjų NBA atkrintamosiose beveik nežaidė. Ten jo vidurkiai siekė viso labo 1,2 pelnyto taško ir 1,6 atkovoto kamuolio.

Verta paminėti, jog 2015–2016 m. sezono metu ESPN sudarytame vidurio puolėjų reitinge T.Mozgovas užėmė 59-tą vietą iš 60 žaidėjų. Po pirmo sezono Los Andželo jis šiame reitinge buvo 68-tas iš 71 „centro“. Po metų „Lakers“ atsipeikėjo ir išmainė šį žaidėją, tačiau tam turėjo paaukoti antrąjį naujokų biržos šaukimą D'Angelo Russellą.

Beje, įdomu tai, kad tiek T.Mozgovas, tiek M.Plumlee dalyvavo Dwighto Howardo mainuose. 

3. Joakimas Noah

Joakimas Noah | Scanpix nuotr.

Joakimas Noah | Scanpix nuotr.

Kontraktas: 72,6 mln. JAV dolerių per ketverius metus, sutartis pasirašyta su Niujorko „Knicks“

Užbėgus įvykiams už akių: „Knicks“ ne kartą bandė išmainyti J.Noah, tačiau visos jų pastangos nuėjo perniek. Be to, aukštaūgiui buvo siūloma už kompensaciją būti atleidžiamu, bet prancūzas neketino derėtis, nes tapo labai gobšus ir panoro gauti ne kelis milijonus, o visą atlyginime numatytą sumą. Taip jis praėjusiame sezone sužaidė tik 7 rungtynes ir kitame vėl nežais.

2016 metų vasara buvo pašėlusi. Trys tragiški kontraktai. Philas Jacksonas kažką įžvelgė... Arba tiesiog jau buvo susenęs ir pats nesuvokė, ką daro. Jis sutiko aukštaūgiui mokėti beveik 73 mln., nors prieš tai vykusiame sezone jis ant parketo pasirodė tik 29 rungtynes. Dar kelis metus prieš tai jis turėjo solidžius sezonus, tačiau 2015-ieji jam buvo nevykę – traumos ir prasti statistiniai rodikliai. Visgi Ph.Jacksonas spjovė į pavojaus signalus.

Niujorko žurnalistai rašo, kad pelningą sutartį sudaręs J.Noah velniškai regresavo, nustojo treniruotis ir normaliai sportuoti. Pirmi metai Niujorke nebuvo itin tragiški, bet jis sužaidė tik 46 rungtynes, per kurias rinko po 5 taškus, atkovodavo 8,8 kamuolio ir atlikdavo 2,2 rezultatyvaus perdavimo. Tada sekė kitas sezonas, kurio pradžią J.Noah turėjo praleisti dėl draudžiamų preparatų vartojimo, vėl trauma ir galiausaii viską vainikavo konfliktas su vyriausiuoju treneriu.

Praėjusių metų liepą J.Noah buvo įvardintas kaip blogiausią kontraktą turintis vidurio puolėjas. Žvelgiant į visumą, šiuo metu jis turbūt yra blogiausią sutartį turintis NBA žaidėjas. Persitvarkymą pradėjusi „Knicks“ jam dar turės sumokėti 38 mln... Žiauru.

2. Luolas Dengas

Luolas Dengas | Scanpix nuotr.

Luolas Dengas | Scanpix nuotr.

Kontraktas: 72 mln. JAV dolerių per ketverius metus, sutartis sudaryta su „Lakers“

L.Dengas – dar vienas, jau buvusios, „Lakers“ vadovybės perliukas. Jie įsipareigojo permokėti ne tik T.Mozgovui, bet ir L.Dengui, kurio paslaugų jiems jau greitai nebereikėjo. 

Priešingai nei prieš tai išvardinti keturi žaidėjai, L.Dengas prieš sudarydamas kosminę sudėtį turėjo gan sėkmingą sezoną – 12,6 pelnyto taško, 6 atkovoti kamuoliai, 1,9 rezultatyvaus perdavimo ir 1 perimtas kamuolys per 32 žaidimo minutes. Pirmieji metai Los Andžele buvo prastoki: 7,6 taško, 5,3 atkovoto kamuolio ir 1,3 rezultatyvaus perdavimo. Jo taiklumas siekė vos 38 procentus. Sužaidė puolėjas 53 rungtynes ir greitai buvo suvokta, kad jis komandai nėra reikalingas.

Pavyzdžiui praėjusio sezono metu L.Dengas, galima sakyti, už aikštėje praleistą minutę gaudavo po 1 mln. JAV dolerių. Jis sužaidė vienas rungtynes, ant parketo išbūdamas 13 minučių, o per visą sezoną susižėrė 17 mln. JAV dolerių. 

L.Dengas nebuvo traumuotas, jis galėdavo žaisti, tačiau visiškai iškrito iš rotacijos ir net nustojo būti registruojamas rungtynėms. Dabar jis yra vienas iš tų, kurie sukelia naštą – daug uždirba, bet naudos iš jo jokios. Los Andželo klubas laisvųjų agentų rinkoje puoselėja labai didelius planus ir šiuos pinigus mieliau išleistų kuriam nors kitam žaidėjui.

1. Chandleris Parsonsas

Chandleris Parsonsas | Scanpix nuotr.

Chandleris Parsonsas | Scanpix nuotr.

Kontraktas: ketverių metų ir 94 mln. JAV dolerių sutartis, pasirašyta su Memfio „Grizzlies“

Memfio klubas turbūt iki šiol save graužia, kai 2009-ųjų NBA naujokų biržoje antru šaukimu pasirinko tikrą nusivylimą Hasheemą Thabeetą, o druskos ant žaizdos užpila sudaryta sutartis su Ch.Parsonsu. 

Savo karjeros pradžioje Ch.Parsonsas buvo dėmesio vertas krepšininkas. Per pirmus penkis sezonus jis vidutiniškai rinkdavo 14,3 taško, atkovodavo 5,1 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus. 208 cm ūgio puolėjas galėjo įžaisti kamuolį ir pataikyti į krepšį. Visgi per savo karjerą jis nė karto nesužaidė visų 82 sezono rungtynių. Paskutiniais metais Dalaso „Mavericks“ gretose jis praleido 21 susitikimą, bet „Grizzlies“ vis tiek ryžosi jam 2016-aisiais pasiūlyti maksimalios vertės kontraktą. 

„Grizzlies“ tikėjosi, jog Ch.Parsonsas taps žvaigžde, bet jų viltys subliuško. Per pirmus dvejus metus Memfyje jis bendrai sužaidė 70 rungtynių ir demonstruodavo kuklius rezultatus. Nuolatinių traumų kamuojamas puolėjas praėjusiame sezone ant parketo pasirodė 36 kartus ir vidutiniškai įmesdavo 7,9 taško, atkovodavo 2,5 kamuolio ir atlikdavo 1,9 rezultatyvaus perdavimo. Ne tokios statistikos tikiesi iš vyruko, kuris per sezoną uždirba po 23,5 mln. JAV dolerių.

Skaičiuojama, kad Ch.Parsonso produktyvumas jam leistų dabar sudaryti maždaug 4 mln. JAV dolerių vertės sutartį, tačiau per ateinančius dvejus metus jis uždirbs 49 mln. JAV dolerių. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


tms
2018-07-10 19:44:00
E.Turner prideciau dar
Atsakyti
As
2018-07-10 17:38:12
Kas dek lakers tai cia viskas aisku, jie pinigu turi ne tame esme. Esme tame buvo salary cap ir nusipirkti brangiai, bet nieko neipareigojanciai. Ruosiesi siam sezonuo Lakers ir pirko del algu kepures juos, kad iei ka galetu greotqi atlaisvibt ja arba iskeist i kazka kas turi dideli kontrakta kaip lygus i lygu.
Atsakyti
Byron
2018-07-10 16:38:52
O tai jei traumuotas arba dėl ligos negali žaisti, tai ar ne draudimas pinigus turi išmokėti? Kam tada drausti krepšininkus, jei tokiems kaip Bosh ar Parson vis tiek traumuotiems reikėtų mokėti pinigus? Parašykite detaliau kas žino apie tai geriau...
Atsakyti
g
2018-07-10 14:47:56
Top3 gal ir neverti kontraktu, bet visi trys traumas gydes ilgiau nei zaide. Noah jau buliuose turejo problemu tai cia Knicks totalus fail.
Atsakyti
er
2018-07-10 14:33:03
parsonsą suėdė traumos, dengas vidutiniokas buvo tuo metu, Mozgovas ir Plumlee lavonai visa savo karjer. bbž ka galvoti reikia, kad tokiems duoti maišus pinigu.graudu siaipo.
Atsakyti
Įdomiai
2018-07-10 14:05:31
Ne tais metais sudarė sutartį, bet didžiausiu, ar vienu didžiausių laimėtojų yra Chris Bosh. Paskutinį švarų sezoną turėjo 2013-2014, o į aikštelę išbėgo paskutinį kartą 2016-tais metais. Kitą sezoną iš Miami Heat gaus 26.8 mln žalių. Beje, įdomumo dėliai, jis nori prisijungti prie Lakers ir žaisti su LeBron James. Bet čia tik jo norai.
Atsakyti
arta
2018-07-10 14:30:48
jam ten išvis su sveikata reikalai pašlijo blogai. įdomu ar medikai jam dar išvis leis žaisti, nors jis tipo sakė nori žaisti. vargu, kad jis jau grįš. 34 metai suėjo, nelošes pora metu. gaila šiaip, geras grajokas buvo.
xx
2018-07-10 14:05:09
paziurejus i šitus kontraktus galima pagalvoti, kad komanda rinkosi per kokį fantasy koks debiliukas, o ne profesionaliaus klubo vadovai :D
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

02-28 „Nevėžis“ 18:00 „Lietkabelis“
03-02 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Rytas“
03-02 „Nevėžis“ 17:20 „Šiauliai“

Eurolyga 2018/2019

02-21 Maskvos CSKA 19:00 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“
02-21 Stambulo „Anadolu Efes“ 19:30 Pirėjo „Olympiakos“
02-21 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Tel Avivo „Maccabi“
02-21 „Barcelona“ 22:00 Vitorijos „Baskonia“
02-22 Stambulo „Darussafaka“ 19:15 Stambulo „Fenerbahce“
02-22 Kauno „Žalgiris“ 20:00 Podgoricos „Budučnost“
02-22 Atėnų Panathinaikos 21:00 Maskvos srities „Chimki“
02-22 Madrido „Real“ 22:00 Miuncheno „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 02-22 Cardiff City 21 : 45 Watford
Pen 02-22 West Ham United 21 : 45 Fulham
Šeš 02-23 Burnley 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-23 Newcastle United 17 : 00 Huddersfield Town
Šeš 02-23 AFC Bournemouth 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 02-23 Leicester City 19 : 30 Crystal Palace
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

02-19 „Geležinis vilkas“ 20:15 „Kaunas Hockey“
02-26 „Energija“ 20:15 „Kaunas Hockey“
02-28 „Kaunas Hockey“ 20:00 „Energija“
02-28 „Hockey Punks“ 20:15 „Geležinis vilkas“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141