Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

 Geriausias Lietuvos boksininkas 30-metis Egidijus Kavaliauskas ringe pasirodys jau šią naktį, o jo varžovu bus 30-metis Juanas Carlosas Abreu iš Dominikos Respublikos. Kovai numatyta 10 raundų, o E.Kavaliauskas gins Šiaurės Amerikos (NABF) pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą.

Planuota, kad E.Kavaliauskas ir J.C.Abreu ESPN televizijos eteryje „apšildys“ kovą dėl dėl WBC antrojo lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo tarp amerikiečių Jose Carloso Ramirezo ir Danny O‘Connoro. Visgi, dar prieš svėrimus paaiškėjo, kad ši kova neįvyks. D.O‘Connoras, bandydamas mesti svorį, neteko daug skysčių ir dėl dehidratacijos buvo nugabentas į ligoninę.

Iki kovos likus vos vienai parai nebuvo vilčių surasti naują varžovą J.C.Ramirezui, todėl kova dėl pasaulio čempiono diržo buvo atšaukta. Tuo tarpu E.Kavaliausko ir J.C.Abreu kova „paaukštinta“ iki pagrindinės vakaro kovos statuso. Lietuviui tai pirma proga karjeroje dalyvauti pagrindinėje vakaro kovoje, kuri bus transliuojama per ESPN. Tikėtina, kad E.Kavaliauskas ir J.C.Abreu kovos apie 5.30 val. Lietuvos laiku.

Apklausa

1. Kas laimės E.Kavaliausko ir J.C.Abreu kovą?

E.Kavaliauskui ir J.C.Abreu svėrimai praėjo sėkmingai. Jie abu svėrė mažiau nei 147 svarus (apie 66,68 kg), todėl pretenduos į diržą. Lietuvis svėrė 146,8 svaro (66,59 kg), o jo oponentas – 146,6 svaro (66,50 kg). Abiejų boksininkų ištiestų rankų ilgis yra vienodas (po 180 cm), bet J.C.Abreu yra šiek tiek aukštesnis (177 cm prieš 175 cm).

Tikimasi, kad pergalė šeštadienio vakarą leistų E.Kavaliauskui jau šį rudenį susikauti dėl pasaulio čempiono diržo. Tokius planus puoselėja lietuvio agentas Egis Klimas.

„Esu sakęs tai jau ne kartą ir galiu vėl pakartoti – Egidijus yra pasiruošęs kovoti dėl pasaulio čempiono diržo. Pagrindinis klausimas, ar kuri nors bokso organizacija jam suteiks tokią galimybę? Jis jau šešerius metus kovoja profesionalų bokse ir yra pasirengęs kovoti su bet kuo dėl čempiono diržo. Egidijus sutiktų spalio viduryje kovoti prieš Terence‘ą Crawfordą. Jis yra „natūralus“ pusvidutinio svorio kategorijos kovotojas. Egidijus nepradėjo nuo žemesnių svorio kategorijų. Jis visada buvo 147 svarų kovotojas, kurio jėgą giria visi. Kiekvienas, kuris sparingavosi su Egidijumi, pabrėžia, kad dar nebuvo sutikę taip galingai smūgiuojančio boksininko. Jis yra talentingas, užsispyręs ir alkanas kovotojas. Jis turi visas savybes, būtinas pasaulio čempionui“, - pasakojo E.Klimas.

J.C.Abreu statistika profesionalų ringe visai nebloga. Jis laimėjo 21 kovą (19 nokautais), pasiekė 1 lygiąsias ir patyrė 3 pralaimėjimus. Beje, visas nesėkmes jis patyrė teisėjų sprendimais, tad per karjerą išlieka nenokautuotas. 2012 m. jis laimėjo IBF jaunių antrojo lengvo svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą. Iki šiol tai ir liko didžiausias jo karjeros pasiekimas.

Dominikos Respublikos atstovas sugebėjo laimėti dvi pastarąsias savo kovas. Pernai lapkritį jis 8-ajame raunde techniniu nokautu pamokė Jesusą Soto Karassą, o šių metų balandį po 10 raundų teisėjų sprendimu įveikė Luisą Hernandezą.

E.Kavaliauskas per karjerą profesionalų ringe laimėjo visas 19 kovų ir nokautavo 16 varžovų. Paskutinėje kovoje vasario 16 d. lietuvis iškovojo įspūdingiausią karjeros pergalę, kai šeštajame raunde techniniu nokautu nugalėjo buvusį pasaulio čempioną rusą Davidą Avanesijaną.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų