Didieras Drogba | Scanpix nuotr.

Didieras Drogba | Scanpix nuotr.

 Legendinis Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjas 36-erių metų Didieras Drogba mano, kad Afrikos komandos žengė didžiulį žingsnį atgal po to, kai Senegalas tik per plauką nepateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį, o Afrikos komandos užfiksavo prasčiausią pasirodymą per 36 metus.

Senegalas tapo pirmąja komanda pasaulio čempionato istorijoje, kuri į kitą etapą neprasibrovė dėl didesnio geltonų kortelių skaičiaus.

Egiptas, Marokas, Nigerija ir Tunisas taip pat krito jau grupių etape.

„Afrika vieną dieną bus sėkminga, tačiau mums reikia galvoti kaip mes artėjame prie šių didžiulių varžybų“, - kalbėjo D.Drogba.

Nė viena Afrikos komanda nėra pasiekusi daugiau nei pasaulio čempionato ketvirtfinalis.

Visgi nuo 1982 metų, kai Alžyras ir Kamerūnas iškrito jau grupių etape, iki šiol bent viena komanda sugebėdavo prasibrauti į kitą etapą.

Rusijoje Afrikos komandos iškovojo vos tris pergales ir pralaimėjo 10 iš 15 rungtynių.

„Tai didžiulis žingsnis atgal“, - kalbėjo 65 įvarčius per 104 rungtynes už Dramblio Kaulo Kranto rinktinę sužaidęs D.Drogba. „Manau, kad tai yra galimybė visoms Afrikos komandoms ir Afrikos Konfederacijai persvarstyti strategiją ir pagalvoti, kaip mes norime eiti pirmyn. Ką mes norime padaryti per kitą pasaulio čempionatą? Mes turime potencialo, pinigų, tačiau mums reikia daugiau nei tai.

Mes turime turėti tokį nuoseklumą ir struktūrą kaip Europos ar Pietų Amerikos komandos“.

Egiptas pralaimėjo visas tris A grupės rungtynes, tuo tarpu Marokas B grupėje iškovojo vieną tašką prieš Ispaniją.

Tunisas pralaimėjo dvi pirmąsias rungtynes ir tada G grupėje įveikė Panamą, bet abi komandos jau nebeturėjo šansų žengti toliau. Nors Nigerija nugalėjo Islandiją, tačiau jie vis tiek D grupėje užėmė trečią vietą ir neiškovojo kelialapio į aštuntfinalį.

Senegalas pasaulio čempionate dalyvavo pirmą kartą nuo 2002 metų, kai pasiekė ketvirtfinalį, surinko keturis taškus, tačiau paskutinėse rungtynėse pralaimėjo Kolumbijai ir dėl didesnio geltonų kortelių skaičiaus už Japonijos rinktinę, užėmė trečią vietą.

„Mes neišėjome toliau, nes to nenusipelnėme“, - kalbėjo Senegalo treneris Aliou Cisse. „Drausmės taškai yra vienas iš taisyklių punktų ir mes turime tai gerbti. Norėtume būti iškritę kitaip, tačiau viskas taip gavosi ir mes žinojome šias taisykles. Esu nusivylęs dėl savo komandos, šios kartos ir tų žaidėjų, kurie kiekvienose rungtynėse kovėsi už savo šalį“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.