Pasaulio čempionatas: Islandija - Kroatija (2018.06.26) | Scanpix nuotr.

Pasaulio čempionatas: Islandija - Kroatija (2018.06.26) | Scanpix nuotr.

Net ir pagrindinius žaidėjus tausojusi Kroatijos rinktinė sugebėjo iškovoti trečią pergalę iš tiek pat galimų ir rezultatu 2 – 1 nugalėję islandus užėmė pirmą vietą D grupėje.

Rungtynės prasidėjo atsargiu žaidimu, tačiau aikštėje tvirtai dominavo kamuolį kontroliavę kroatai. Visgi, jų puolimas buvo bedantis, tad jų atakos apsiribodavo tik niekur nevedančiais perdavimais.

Kėliniui artėjant prie pabaigos prasidėjo islandų apgultis, jie nuolat kūrė pavojingas progas. 34-ą minutę kroatai blokavo iškart net kelis islandų smūgius. 41-ą minutę Alfredas Finnbogassonas perėmė kamuolį pavojingoje zonoje ir sužaidė vadinamąja siena su Gylfiu Sigurdssonu, tačiau likęs laisvas baudos aikštelėje apmaudžiai smūgiavo šalia vartų.

Jau pridėto laiko metu kroatai atlaikė dar kelias atakų bangas. Iš pradžių vartininkas nesėkmingai išmušė kamuolį ir jis pateko į Birkiro Bjarnassono žinią, tačiau jo smūgis nepasiekė tuščių vartų ir atsimušė į futbolininkų minią.

Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms islandų kapitonas Aronas Gunnarssonas atliko labai pavojingą smūgį į tolimąjį viršutinį vartų kampą, tačiau laiku sureagavęs kroatų vartininkas sugebėjo atmušti kamuolį ir apsaugoti savo komandą nuo įvarčio.

Antrasis kėlinys prasidėjo tikra pavojingų atakų papliūpa. 51-ą minutę Milanas Badjelis sudrebino islandų vartų konstrukciją tolimu smūgiu, o vos po poros minučių liko visiškai laisvas baudos aikštelėje ir tiksliu šūviu nuginklavo vartininką – 1 – 0.

56-ą minutę islandai surengė dvi labai pavojingas atakas iš eilės, kuriose žibėjo gynėjas Sverriras Ingasonas. Jis pirmojo kampinio metu atliko pavojingą smūgį galva, kurį vartininkas spėjo atmušti, o antrojo kampinio metu taip pat smūgiu galva pataikė į vartų skersinį.

76-ą minutę islandams pagaliau pavyko išlyginti rezultatą, kadangi po keitimo aikštėje pasirodęs gynėjas Dejanas Lovrenas sužaidė savoje baudos aikštelėje ranka, o teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį užtikrintu smūgiu realizavo G.Sigurdssonas – 1 – 1.

90-ą minutę kroatai pasinaudojo greita ataka ir jos metu į baudos aikštelę įsiveržęs Ivanas Perišičius pasiuntė kamuolį į vartus – 2 – 1.

Kroatams tai buvo trečia pergalė D grupėje iš tiek pat galimų, tad jie užėmė pirmą vietą ir aštuntfinalyje susitiks su Danija. Islandijai pralaimėjimas reiškia iškritimą iš pasaulio čempionato.


Rungtynių eiga

90‘ ĮVARTIS! I.Perišičius greitos atakos metu įsiveržia į baudos aikštelę ir siunčia kamuolį tiesiai į vartus – 2 – 1.

89‘ A.Kramaričius nepasinaudoja gera proga persverti rezultato ir smūgiuoja šalia vartų.

88‘ I.Rakitičius baudinio metu atlieka galingą smūgį, bet kamuolys skrieja virš vartų.

85‘ T.Jedvajus kietai stabdo J.Gudmundssoną, teisėjas iškart rodo geltoną kortelę. Baudinio metu islandai praranda kamuolį, o kroatų kontratakos metu B.Saevarssonas šalia baudos aikštelės stabdo I.Perišičių bei taip pat užsidirba geltoną kortelę. I.Perišičius pats smūgiuoja, bet kamuolys skrieja virš vartų.

81‘ Kroatija atlieka keitimą, aikštėje pasirodo I.Rakitičius, jis keičia M.Kovačičių.

77‘ J.Gudmundssonas smūgiuoja iš vidutinio nuotolio, vartininkas sugeria į jį skriejantį kamuolį.

76‘ ĮVARTIS! Prie žymos stojęs G.Sigurdssonas nepaliko jokių šansų vartininkui ir išlygino rezultatą – 1 – 1.

75‘ Teisėjas fiksuoja D.Lovreno žaidimą ranka baudos aikštelėje ir skiria 11 metrų baudinį.

72‘ Islandai sukuria pavojingą greitą ataką, kurios metu B.Bjarnassonas sulaukia gero perdavimo iš aikštės krašto, bet nesugeba jo uždaryti ir nukreipti kamuolio į vartus.

71‘ Žaidimas tampa lėtesnis, kroatai nesistengia skubėti ir verčia islandus daugiau bėgioti. Pastarieji bando greitai pereiti į puolimą ir siųsti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau jų perdavimai nepasiekia tikslo.

66‘ G.Sigurdssonas atlieka improvizuotą smūgį iš aštraus kampo, tačiau jis yra netaiklus.

62‘ Kroatai išprovokuoja pražangą aikštės krašte, L.Modričius siunčia tolimą perdavimą į baudos aikštelę, bet islandų vartininkas žaidžia užtikrintai ir iškumščiuoja kamuolį toliau nuo pavojingos zonos, o kroatai dar ir atlieka pražangą.

56‘ KOKIA PROGA! Islandai atlieka du labai pavojingus kampinius iš eilės. Pirmojo metu S.Ingasonas smūgiuoja galva šalia skersinio, tačiau laiku sureagavęs vartininkas numuša kamuolį. Antrojo kampinio metu smūgiuoja vėl tas pats S.Ingasonas, tačiau kamuolys atsimuša į skersinį.

53‘ ĮVARTIS! Po nesėkmingo rikošeto baudos aikštelėje M.Badjelis lieka visiškai laisvas ir galingu smūgiu nuginkluoja vartininką – 1 – 0.

51‘ SKERSINIS! M.Badjelis atlieka tolimą smūgį, po kurio kamuolys sudrebina vartų konstrukciją, bet į pačius vartus nepatenka.

48‘ Islandai anksti išsikovoja kampinį, kuris jiems yra jau penktasis, tačiau juo pasinaudoti galiausiai nepavyksta, jie praranda kamuolį.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.


45+3‘ Dar viena labai pavojinga proga, kurios metu islandų kapitonas A.Gunnarssonas smūgiuoja į vartų kampą, bet vartininkas atmuša kamuolį. Kampinis jiems nepasiseka, o teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

45+1‘ KOKIA PROGA! Kampinio metu vartininkas atmuša kamuolį ir palieka vartus, o B.Bjarnassono smūgis apmaudžiai atsitrenkia į vieną iš žaidėjų ir nepatenka į vartus.

44‘ Islandai gudriai įžaidžia kamuolį iš užribio ir patogioje situacijoje atsiduria E.Hallfredssonas, kuris smūgiuoja iš vidutinio nuotolio, tačiau kamuolys skrieja virš vartų.

41‘ Islandai perima kamuolį labai pavojingoje situacijoje, G.Sigurdssonas perduoda jį A.Finnabogassonui, kuris apmaudžiai smūgiuoja šalia vartų. Kitoje aikštės pusėje L.Modričius bando laimė smūgiu iš tolimos distancijos, bet ir jis nėra taiklus.

37‘ I.Perišičius bando smūgiuoti iš baudos aikštelės prieigų, tačiau jis smūgiuoja apsisukdamas, jo smūgis yra ganėtinai silpnas ir netikslus, todėl nesukelia jokio pavojaus Islandijos vartininkui.

34‘ Islandai prispaudžia kroatus prie jų vartų ir atlieka kelis smūgius, tačiau tiek B.Bjarnassonas, tiek G.Sigurdssonas yra blokuojami.

31‘ Islandai išprovokuoja pražangą aikštės krašte, G.Sigurdssonas perkelia kamuolį per gynėjų sieną ir smūgiuoja į artimąjį vartų kampą, bet laiku sureagavęs vartininkas likviduoja pavojų sugaudamas kamuolį.

29‘ H.Magnussonas kampinio metu atlieka smūgį galva, kamuolys skrieja šalia vartų. Kol kas tai buvo viena pavojingiausių akimirkų šiose rungtynėse.

26‘ Kroatai ganėtinai lengvai griauna bet kokius islandų bandymus atakuoti, jie laiku paspaudžia varžovus, jog šie būtų priversti perduoti kamuolį atgal vartininkui, šis vėliau klysta jį išmušdamas tolyn nuo savo vartų. Islandai galiausiai priartėja prie vartų, pora jų futbolininkų yra pasirengę smūgiuoti kamuolį į vartus, tačiau po perdavimo tiesiog siunčia kamuolį į užribį.

20‘ M.Kovačičiaus bandymas smūgiuoti yra lengvai blokuojamas, bet jis uždirba kampinį. Jo metu atliekamas netikslus perdavimas, po kurio ataka greitai nutrūksta.

18‘ Kroatai ir toliau dominuoja aikštėje, jų atakos yra ilgos, jose yra labai daug perdavimų, tačiau jos yra labai pasyvios, kroatai vis nepriartėja prie smūgio fazės. Islandijos ekipa ir toliau daugiausiai tik ginasi, jų pačių atakos ilgai neužsitęsia.

13‘ B.Bjarnasonas sulaukia nemalonaus pasisveikinimo su varžovų žaidėjo alkūne, jam suteikiama medicininė pagalba. M.Pjaca už tai gauna geltoną kortelę.

9‘ Islandams kol kas vargiai sekasi regzti atakas, jie yra priversti smūgiuoti kamuolį tolyn nuo savų vartų. Kroatai po truputį pradeda aštrinti savo atakas, tačiau kol kas žaidimas vyksta be smūgių į vartus.

5‘ Pirmosiomis rungtynių akimirkomis vyksta atsargus žaidimas. Kroatai iškart įgauna kamuolio kontrolės pranašumą, tačiau jų atakos yra grįstos daug perdavimų, tačiau jie kol kas nėra orientuoti į smūgių atlikimą.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią!


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

• Tai bus septintas Islandijos ir Kroatijos susitikimas, tačiau pirmasis dideliame turnyre. Visi kiti susitikimai vyko pasaulio čempionato atrankose.

• Islandija ir Kroatija žaidė vienoje atrankose į pasaulio čempionatą grupėje.

• Islandija vienintelę pergalę prieš Kroatiją iškovojo atrankoje į pasaulio čempionatą, taip pat kartą sužaidė lygiosiomis, o likusius keturis kartus pralaimėjo.

• Kroatija pirmą kartą nuo 1998 metų iškovojo dvi pergales iš eilės pasaulio čempionate.

• Kroatija išlaikė savo vartus „sausus“ trijose iš paskutinių keturių rungtynių pasaulio čempionate.

• Kroatija jau užsitikrino vietą kitame etape, tai bus vos antras kartas, kai ši rinktinė žais tokioje turnyro stadijoje.

• Islandija nelaimėjo pastarųjų 8 rungtynių. Tai yra ilgiausia tokia jų serija nuo 2001 metų rugsėjo.


Trenerių komentarai

Heimiras Hallgrimssonas, Islandija:

„Jeigu vyksta Eurovizija, visuomet tikimės, kad laimėsime. Viskas yra taip pat ir futbole. Visuomet galvojame, kad laimėsime kiekvienas rungtynes. Jeigu pralaimime, visuomet galvojame, kad laimėsime dar kitas rungtynes. Manau, kad toks optimizmas yra mūsų genuose. Net ir islandai tikėsis, kad tapsime pasaulio čempionais, tokiais optimistais esame. Jeigu pateksime į aštuntfinalį, tai turbūt bus didžiausias pasiekimas mūsų istorijoje. Toks pasiekimas mums reikštų labai daug.“

Zlatko Daličius, Kroatija:

„Man nerūpi, ką sako kitos komandos, mes žiūrime tik savęs. Nebūtų gražu sakyti, kad ketiname leisti rezervinę komandą. Visi atsivežti žaidėjai yra Kroatijos rinktinė. Visi mano auklėtiniai žais su tokiu pat nusiteikimu, kaip prieš Nigeriją ar Argentiną. Norime nugalėti Islandiją ir išlikti pirmoje grupės vietoje. Ketiname išlaikyti savo žaidimo stilių, tačiau tuo pat metu saugosimės jų ilgų perdavimų ir standartinių situacijų. Mes žinome viską apie islandus, o jie žino viską apie mus.“


Prognozuojamos sudėtys

Islandija:

Prognozuojama Islandijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Prognozuojama Islandijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Kroatija:

 

Prognozuojama Kroatijos sudėtis

Prognozuojama Kroatijos sudėtis

 


Žaidėjai, kuriuos verta sekti

Gylfis Sigurdssonas, Islandija:

G.Sigurdssonas yra Islandijos rinktinės lyderis ir greičiausiai geriausias žaidėjas, kurio indėlis rungtynėse su kroatais bus be galo svarbus. Islandams reikia pergalės, tai jiems greičiausiai užtikrintų vietą kitame etape, o G.Sigurdssonas yra būtent toks žmogus, kuris prie varžovų vartų gali būti labai pavojingas.

Ivanas Perišičius, Kroatija:

I.Perišičius yra labai judrus ir energingas futbolininkas, kuris savame aikštės krašte visuomet būna labai pavojingas. Rungtynėse su Islandija, jeigu nebus ilsinamas, jis bus labai svarbi komandos dalimi.

Luka Modričius, Kroatija:

L.Modričius ne veltui yra Kroatijos rinktinės lyderiu, o šiame pasaulio čempionate jis tai patvirtino jau pelnydamas du įvarčius. Vienas jų – į Argentinos vartus – buvo išties įspūdingas. Jis nebuvo įtrauktas į futbolininkų, kurie tikrai nerungtyniaus, sąrašą, tad ir šiose rungtynėse greičiausiai bus galima išvysti dar trupinėlį šio kroato magijos.

Dalyvauk Sportas.lt organizuojamoje pasaulio čempionato spėlionėje ir laimėk futbolo kamuolį dovanų! Dalyvauti galite paspaudę čia.

Pasaulio čempionato tvarkaraštis:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


xas
2018-06-27 08:25:41
islandija, tokia maža šalis ir va prašau tau. ne lietuva bananų respublika ant futbolo :D
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

09-24 „CBET“ 18:30 „Rytas“
09-25 „Šiauliai“ 18:30 „Juventus“
09-25 „Žalgiris“ 18:30 „Pieno žvaigždės“
09-25 „Neptūnas“ 19:30 „Sintek-Dzūkija“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva
Tre 09-25 Palanga 17 : 00 Riteriai
Tre 09-25 Stumbras 18 : 00 Sūduva
Tre 09-25 Žalgiris 19 : 00 Atlantas

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141