Gediminas Bagdonas | Tomo Gaubio nuotr.

Gediminas Bagdonas | Tomo Gaubio nuotr.

 Savaitgalį Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse triumfavo Gediminas Bagdonas. Elitinei Prancūzijos komandai „Ag2r La Mondiale“ atstovaujantis 32 metų dviratininkas, kaip ir Ignatas Konovalovas pernai, tapo dvigubu čempionu – laimėjo ne tik grupines, bet ir pavienio starto lenktynes.

„Labai norėjau laimėti. Pernai Ignas nugalėjo du kartus, o šiemet tai padaryti pavyko ir man. Puiku! Džiaugiuosi ne tik aš, bet ir mano komanda bei didžiulis gerbėjų būrys“, – sakė G. Bagdonas, kuris savo pergales skyrė sausio pradžioje gimusiam sūnui Gediminui ir žmonai Dianai.

G. Bagdonas sekmadienį 182,4 km (10 ratų po 18,24 km) nuvažiavo per 4 val. 26 min. 34 sek. (vid. greitis – 41,1 km/h) ir antrą vietą užėmusį triskart Lietuvos grupinių lenktynių čempioną Ramūną Navardauską („Bahrain Merida“) aplenkė 1 min. 46 sek. Gediminas grupinėse lenktynėse triumfavo po šešerių metų pertraukos. Bronzos medalį antrą kartą karjeroje pelnė Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“, +2.42). Ketvirtas finišavo Rojus Adomaitis („Viesulo“ SC/„Klaipėda“, +3.04), penktas – Darijus Džervus („Memel“, +3.22), o šeštas – Justas Beniušis („Viesulo“ SC/„Klaipėda“, 5.57).

G. Bagdonas nuo 2-5 vietas užėmusių varžovų atitrūko iki finišo likus apie 36 km, kylant į kalną, kurio 400 metrų atkarpa grįsta akmenimis.

Vyrų lenktynių prizininkai | Tomo Gaubio nuotr.

Vyrų lenktynių prizininkai | Tomo Gaubio nuotr.

„Žinoma, atvažiavau į čempionatą laimėti. Su treneriu aptarėme, kad reikia kuo geriau pasirengti asmeninėms lenktynėms, o per grupines lenktynes bandyti nuvažiuoti vienam, – sakė G. Bagdonas. – Pirmoji ataka, kai pervažiavau į lyderių grupelę, kainavo nemažai jėgų, bet tokia buvo taktika: atsidūrus tarp lyderių galima ramiai važiuoti, o kiti turi padirbėti – norint panaikinti trijų minučių atotrūkį, yra ką veikti. Po paskutinės atakos labiausiai reikėjo atkentėti priešpaskutinįjį ratą. Kai pranešė, kad turiu trijų minučių persvarą, tai šiek tiek sumažinau tempą ir sėkmingai pasiekiau finišą.“

G. Bagdonas po savaitės atokvėpio, liepos 1 dieną, išvyksta į aukštikalnes Italijoje rengtis antrajai sezono pusei. Liepos 29 dieną Gediminas turėtų dalyvauti lenktynėse „Prudential RideLondon - Surrey Classic“, rugpjūčio 5-12 dienomis – Europos čempionate Glazge (Jungtinė Karalystė), rugpjūčio 13-19 dienomis – daugiadienėse lenktynėse „Binck Bank Tour“ Nyderlanduose. Gali būti, kad Lietuvos čempionas dalyvaus ir prestižinėse daugiadienėse lenktynėse „Vuelta a Espana“, kurios vyks rugpjūčio 25 - rugsėjo 16 dienomis.

G. Bagdonas „Ag2r La Mondiale“ komandoje, kurioje vienas iš sporto direktorių yra olimpinis čempionas Artūras Kasputis, greičiausiai liks dar vienam sezonui.

G. Bagdonas ir R. Navardauskas jau yra iškovoję po 15 Lietuvos pirmenybių medalių – atitinkamai 5-7-3 ir 6-5-4. Šių metų Lietuvos čempionate nedalyvavo elitinei Prancūzijos komandai „Groupama - FDJ“ atstovaujantis I. Konovalovas, kuris yra iškovojęs net 17 šalies pirmenybių medalių (8-6-3).

Gediminas Bagdonas | Tomo Gaubio nuotr.

Gediminas Bagdonas | Tomo Gaubio nuotr.

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje pirmas klasifikuotas R. Adomaitis, antras – J. Beniušis, o trečias – nugalėtojo titulą gynęs Venantas Lašinis („Staki – Technorama“).

Tarp moterų grupinėse lenktynėse greičiausia buvo Rasa Leleivytė. Italijos komandai „Aromitalia - Vaiano“ atstovaujanti dviratininkė Lietuvos čempione tapo ketvirtą kartą ir po septynerių metų pertraukos. Ji aukso medalį iškovojo ir 2007, 2009 bei 2011 metais.

Rasa 109,44 km (6 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 46 min. 55 sek. (vid. greitis – 39,3 km/h). Sidabro medalį pelnė Lietuvos treko rinktinės narė Olivija Baleišytė (Panevėžio KKSC/„El-Eko Sport“, +19 sek.). Bronzos medalis atiteko 2015-2017 metų Lietuvos grupinių lenktynių čempionei Daivai Tušlaitei („Ale Cipollini“, +4.52). Techninių problemų trasoje turėjusi dviratininkė kovoje dėl trečios vietos pranoko jaunių čempionę Akvilę Gedraitytę („Fortūna“/Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG, +4.52). Penktą vietą užėmė Akvilės komandos draugė Paulina Patinskaitė (+5.16), o šeštą – Ernesta Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“, +6.42). Moterys, kaip ir pernai, startavo kartu su veteranais.

Nuo šiol Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvės D. Tušlaitės sąskaitoje – 13 šalies pirmenybių medalių (5-5-3). R. Leleivytė turi šešis šalies pirmenybių medalius (4-1-1).

„Labai smagu laimėti po tokios ilgos pertraukos. Džiaugiuosi, kad vėl pavyko užsivilkti Lietuvos čempionės marškinėlius. Lenktynės buvo „kietos“, nes veteranai neblogai „vynioja“. Daiva buvo favoritė, bet toks jau yra dviračių sportas – visko gali nutikti, čia daug nenuspėjamų dalykų: vėjas, dviračio gedimai, pabėgimai ir kitos situacijos. Gali jaustis gerai ir pralaimėti, bet gali jaustis kiek blogiau ir laimėti, – teigė R. Leleivytė. – Kartu su Olivija laikėmės antrojoje grupelėje, o viską išsiaiškinome paskutinį kartą kylant į kalną. Buvau nusiteikusi atiduoti viską, ką turiu. Olivija daugiausiai treke važiuoja, bet pagirtinai lenktyniavo ir plente. Tai mane kiek nustebino.“

R. Leleivytė, kuri pirmojoje sezono pusėje tris kartus kopė ant prizininkų pakylos ir pasaulio reitinge priartėjo prie 50-uko, liepos 6-15 dienomis dalyvaus prestižinėse lenktynėse „Giro d’Italia“. „Šiemet „Giro“ labai sunkus – į maršrutą įtraukta daug kalnų. Man bus parankūs tik du etapai. Juose bandysiu kažką nuveikti. Kalnų etapuose mūsų lydere bus 20-metė italė Nicole Nesti. Ji dar jauna ir jai dar trūksta patirties, bet komandos vadovai su ja sieja nemažas ateities viltis. Būtų gerai, jei kokiame etape pavyktų patekti į penketuką ar dešimtuką. Dabar moterų dviračių lygis yra pakilęs – dviratininkės geriau pasirengusios nei prieš kokius penkerius metus. Ir greičiai didesni. Tad žymiai sunkiau laimėti.

Moterų lenktynių prizininkės | Tomo Gaubio nuotr.

Moterų lenktynių prizininkės | Tomo Gaubio nuotr.

Kitas svarbus R. Leleivytės startas – Europos čempionatas. „Reikia ten suduoti. Trasa bus labai techniška, laukia pora kalniukų. Man visai tinka. Bandysiu kovoti dėl aukštų pozicijų”, – pažymėjo 29 metų dviratininkė.

Jaunių vaikinų lenktynes šeštadienį netikėtai laimėjo 16-metis Žygimantas Norutis (Vilniaus miesto SC/„Vitus“). Trenerių Vytauto Juchnevičiaus ir Liudos Triabaitės auklėtinis pranoko metais ar net dviem vyresnius varžovus.

Ž. Norutis 109,44 km (6 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 43 min. 59 sek. (vid. greitis – 40,0 km/h). Antras finišavo Laurynas Kuras (Kauno SM „Gaja“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 7 sek. Laurynas ir Žygimantas išsiveržė į priekį antrojo rato pabaigoje ir atsilaikė nuo persekiotojų iki lenktynių pabaigos.

„Man ši pergalė – labai netikėta. Net neplanavau įveikti visos distancijos – turėjau užduotį sėdėti grupėje ir padėti vyresniems komandos draugams. Bet viskas susiklostė kitaip, – po finišo sakė Ž. Norutis. – Priešpaskutiniajame rate su Laurynu sprendėme, ar laukti grupės, ar ne. Ryžomės važiuoti toliau ir pasisekė atsilaikyti iki finišo.“

Ž. Norutis dviračių sporte – trečią sezoną. Anksčiau jis lankė sportinės gimnastikos ir futbolo treniruotes.

Trečias finišo liniją kirto Rokas Kmieliauskas („Gaja“/„Staki“, +1.52).

Jaunių merginų grupines lenktynes laimėjo praėjusių metų vicečempionė Akvilė Gedraitytė (Panevėžio „Fortūna“/PKKSC/R. Sargūno SG/). Ji 72,96 km (4 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 1 min. 20 sek. (vid. greitis – 36,1 km/h) ir po finišo sprinto aplenkė savo komandos draugę Pauliną Patinskaitę. Šios dviratininkės tokias pat vietas užėmė ir peniktadienį vykusiose pavienio starto lenktynėse. Trečią vietą užėmė Auksė Pikūnaitė (PKKSC/„El-Eko Sport“, +25 sek.).

„Tikėjomės nuvažiuoti jau po pirmojo pakilimo į bruko kalną. Taip ir įvyko. Labai džiaugiuosi, kad pabėgime darniai dirbome ir vis didinome atotrūkį. O finiše pavyko įrodyti savo pranašumą, – sakė A. Gedraitytė. – Labai sunkių momentų trasoje nebuvo. Žinoma, sunkiausia dalis – kalnas. Ten teko šiek tiek pakentėti.“

Lietuvos dviračių plento čempionate jėgas išbandė beveik 150 dviratininkų. Čempionato vyriausiosios teisėjos pareigas ėjo Miglė Beresinevičiūtė (grupinės lenktynės) ir Elina Pozingienė (pavienio starto lenktynės). Varžybų teisėjai naudojosi LDSF rėmėjos – bendrovės ARX suteiktais automobiliais „Škoda“.

Nugalėtojams atiteko šalies čempionų marškinėliai ir įteikti specialūs prizai, simbolizuojantys 400 metrų ilgio akmenimis grįstą kelio atkarpą, kurią dviratininkams ne kartą teko įveikti per čempionato grupines lenktynes. Pirmenybių prizininkams įteiktos taurės, medaliai, bendrovės „Sportland“ čekiai, kurių bendra vertė – 3800 eurų, kompanijos „Škoda“ bei Gargždų rajono savivaldybės dovanos.

Čempionato grupinės lenktynės antrus metus iš eilės buvo transliuojamos tiesiogiai per televiziją ir internetu.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

11-26 „Žalgiris“ 20:00 „Zenit“
11-26 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Anadolu Efes“
11-26 CSKA 21:00 „Real“
11-26 „Olympiacos“ 21:00 „Baskonia“
11-26 ALBA 21:00 „Chimki“
11-26 „Maccabi“ 21:05 „AX Armani“
11-27 „Fenerbahče“ 19:45 „Valencia“
11-27 „Panathinaikos“ 21:00 „Bayern“
11-27 ASVEL 21:45 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 11-27 Crystal Palace 22 : 00 Newcastle United
Šeš 11-28 Brighton & Hov… 14 : 30 Liverpool
Šeš 11-28 Manchester City 17 : 00 Burnley
Šeš 11-28 Everton 19 : 30 Leeds United
Šeš 11-28 West Bromwich … 22 : 00 Sheffield United