Lietuvos paplūdimio tinklinio studentų čempionatas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos paplūdimio tinklinio studentų čempionatas | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklininkai Vilniuje, „Auksmos“ paplūdimio tinklinio aikštyne prie Baltojo tilto, po įtemptų finalinių kovų Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionate išsiaiškino 2018 m. aukštųjų mokyklų paplūdimio tinklinio čempionus. Nacionalinės studentų tinklinio lygos organizuotame čempionate varžėsi trisdešimt trys šalies komandos, iš kurių 15 merginų ir 18 vaikinų komandų.

Antrus metus iš eilės, tiek merginų, tiek vaikinų varžybose triumfavo Vilniaus universiteto (VU) atstovai.

Merginų turnyre aukso medalius iškovojo Urtės Andriukaitytės ir Miglės Mazurkevičiūtės duetas. Jis laimėjo visus penkis žaistus susitikimus. Pusfinalyje U. Andriukaitytė bei M. Mazurkevičiūtė susitiko su savo kolegėmis iš VU – Aiste Paškevičiūte bei Indre Pretkelyte. Favoritėmis laikytos Urtė ir Miglė iškovojo pergalę 2-0 (21:14, 21:8).

Tuo tarpu kitame pusfinalyje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovės Viltė Makauskaitė ir Vytenė Vitkauskaitė 2-0 (21:17, 21:13) įveikė Lietuvos sveikatos ir mokslų universiteto (LSMU) studentes Juliją Domarkaitę bei Jomilę Bytautaitę.

Merginų finalas tapo tikra čempionato puošmena. U. Andriukaitytė ir M. Mazurkevičiūtė po dramatiškos ir net 1 val. 7 min. trukusios kovos 2-1 (21:15, 18:21, 15:13) nugalėjo tinklininkes V. Makauskaitę bei V. Vitkauskaitę ir tapo čempionėmis. Finalinė kova neapsiėjo be dramos – trečiajame sete šiurpulius ir nerimą žiūrovams sukėlė VDU tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė, kuomet po nesėkmingo nusileidimo po tinklu, galva atsitrenkusi į priešininkės koją, susmuko aikštelėje ir jai prireikė medicininės pertraukos, kad toliau galėtų atsigauti ir tęsti žaidimą.  Numalšinusi skausmą ir atgavusi jėgas, palaikoma žiūrovų tinklininkė tęsė kovą. 

Vilniaus universiteto tinklininkė Urtė Andriukaitytė čempionių titulą universitetui apgina jau trečiąjį kartą, 2016 m. aukso medalius ji iškovoje poroje su viena stipriausių Lietuvos tinklinikių – Ieva Dumbauskaite, 2017 m. su savo ilgamete porininke Irina Zobnina, o šiais metais su porininke Migle Mazurkevičiūte.  

„Emocijos tikrai puikios. Labai mėgstu dalyvauti Nacionalinės studentų tinklinio lygos organizuojamuose renginiuose, nes ši kompanija apmąsto viską nuo A iki Z ir užtikrina, kad žaidėjai galėtų rūpintis ir koncentruotis tik ties geru žaidimu. Žinoma, labai smagu trečius metus iš eilės išlaikyti aukso medalius Vilniaus universitete, niekam nesinori jų atiduoti, dėl to su Migle ir darėme viską, ką galėjome. Tikiuosi, kad pabaigus studijas, mus seks jaunesnioji studentų karta, lygiai taip pat kovojanti dėl čempionų vardo universitetui. Labiausiai įsiminė finalinės čempionato varžybos, kuomet atsilikinėjant finalinėje kovoje, mano partnerė sugebėjo pademonstruoti ne tik tinklinio, bet ir šokių judesius aikštelėje. Su tokia gera nuotaika nebuvo įmanoma pralaimėti, super džiaugiuosi turėjusi galimybę su ja pažaisti.“ – savo įspūdžiais iš čempionato dalinosi Urtė Andriukaitytė. 

 

Kovoje dėl bronzos medalių antroji VU komanda A. Paškevičiūtė ir I. Pretkelytė 2-0 (21:17, 21:12) įrodė pranašumą prieš J. Domarkaitę bei J. Bytautaitę iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto. Įdomu tai, kad abi poros šiais metais pagerino savo pasirodymus ir rezultatus Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionate. Praėjusiais metais Vilniaus universiteto tinklininkės A. Paškevičiūtė ir I. Pretkelytė liko ketvirtos, o LSMU tinklininkės – šeštos. 

Vaikinų turnyre, kaip ir buvo tikėtasi, aukso medaliais pasidabino Lukas Každailis ir Matas Navickas. Jie turėjo vargo ketvirtfinalyje, kuriame 2-1 (15:11, 19:21, 15:9) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) tinklininkus Tomą Vyšniauską bei Aurimą Mazūrą. Pusfinalyje 2-0 (21:15, 21:14) nugalėti Vilniaus kolegijos (VK) sportininkai Karolis Rimkus bei Daumantas Katinas, o finale vėl laukė akistata su T. Vyšniausku be A. Mazūru. Šįkart L. Každailio ir M. Navicko pergalė buvo užtikrinta – 2-0 (21:14, 21:13). 

Sidabro medalius iškovoję KTU tinklininkai nenusiminė: „Manau, kad kalbėsiu už abi KTU vaikinų komandas sakydamas, kad labai džiaugiamės turėję galimybę sudalyvauti šiame čempionate. Buvo smagu, kad dalyvavo tiek daug panašaus lygio komandų. Daugelyje rungtynių žaidėjams prireikdavo net trijų setų išsiaiškinti, kuri gi komanda yra stipresnė. O tai reiškia, kad galėjo būti daug netikėtumų ir sublizgėti šansą turėjo visos komandos. Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti medalį, man asmeniškai čia turbūt didžiausias paplūdimio tinklinio pasiekimas. Džiaugiuosi pergale ir puikiu renginiu, kuriame tvyrojo superinė atmosfera! “- pozityviomis emocijomis iš čempionato dalinosi sidabro medalį iškovojęs KTU komandos atstovas Tomas Vyšniauskas.  

Bronzos medalius iškovojo pirmą kartą šiame paplūdimio tinklinio čempionate dalyvaujantys Vilniaus kolegijos tinklininkai K. Rimkus bei D. Katinas, kurie mažajame finale 2-0 (21:12, 21:11) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovus Julių Savicką bei Paulių Vielį.

Geriausiais čempionato žaidėjais buvo pripažinti Vilniaus universiteto atstovai Urtė Andriukaitytė ir Lukas Každailis.

Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionate čempionai ne tik pasipuošė medaliais ir išskirtinio dizaino būtent jiems sukurtais marškinėliais, bet savo universitetui užtikrino vietą ir 2018 m. Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato LTF OPEN Vilnius finaliniame etape, kuriame varžysis stipriausi Lietuvos tinklininkai. Vilniaus universiteto tinklininkai apgynę čempionų titulus savo universitetui užtikrino po 1 vietą vaikinų ir merginų grupėje pagrindinėse finalinio etapo varžybose. 

Čempionate taip pat varžėsi Lietuvos sporto universiteto (LSU), Kauno kolegijos (KK), Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Klaipėdos universiteto (KU) paplūdimio tinklininkai.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų