Cristiano Ronaldo, Joachimas Lowas ir Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

Cristiano Ronaldo, Joachimas Lowas ir Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

 Normanas Whitside'as ir Lotharas Matthaus galės atsipalaidavę žiūrėti birželio 14-ą dieną prasidėsiantį pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje, nes jų rekordai liks nepakitę. Kaip ir Justas Fontaine'as ir Dino Zoffas. Tačiau kitiems gresia pavojus.

Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

Lionelis Messi | Scanpix nuotr.

L.Messi ir Marquezas medžioja Maradoną

D.Maradona, kaip komandos kapitonas, yra įmušęs šešis įvarčius. Tuo tarpu L.Messi 2014-ais metais Brazilijoje tai padarė keturis kartus ir dabar yra labai realu, kad Maradonos rekordas bus pagerintas.

Tas pats D.Maradona, kaip kapitonas, yra sužaidęs 16 rungtynių pasaulio čempionate, o šį rekordą kėsinasi pagerinti 39-erių metų Meksikos rinktinės gynėjas Rafa Marquezas, kuris jau yra sužaidęs 14 mačų.

Fernando Santosas | Scanpix nuotr.

Fernando Santosas | Scanpix nuotr.

Senieji profesoriai

135 metai ir 3 mėnesiai: tai yra Oscaro Tabarezo ir Fernando Santoso bendras amžius. Jeigu Urugvajus ir Portugalija susitiks pirmame atkrintamųjų etape, tai bus didžiausias dviejų trenerių bendras amžius pasaulio čempionato mače.

Tabarezas ir Roy Hodgsonas 2014-ų metų čempionate susumavo 134 metus ir 2 mėnesius, kai Urugvajus susitiko su Brazilija. Jie devyniais mėnesiais aplenkė 2010 metų rekordininkus graiką Otto Rehhagelį ir Nigerijos trenerį Larsą Lagerbacką.

Thomas Muller  | NKL nuotr.

Thomas Muller | NKL nuotr.

Penkių įvarčių klubas

Bent penkis įvarčius dvejuose skirtinguose pasaulio čempionatuose yra pelnę vos trys žaidėjai: Teofilo Cubillas (Peru) taip pasižymėjo 1982 Meksikoje ir 1978 Argentinoje. Miroslavas Klose penkis įvarčius įmušė 2002 Korėjos/Japonijos čempionate ir penkis - 2006 Vokietijoje. Vėliau dvejuose turnyruose M.Klose pelnė keturis ir du įvarčius.

Tuo tarpu Thomasas Mulleris penkis įvarčius pelnė 2010 ir 2014 metais, o dabar gali tapti pirmuoju žaidėju, kuris pelnė daugiau nei keturis įvarčius trijuose pasaulio čempionatuose.

Vokietijos rinktinės treniruotė | Scanpix nuotr.

Vokietijos rinktinės treniruotė | Scanpix nuotr.

Pergalės

Penkios pergalės (įskaitant papildomą laiką ar baudinius) yra tai, ką bandys pratęsti Vokietijos rinktinė. Tik dvi šalys yra iškovojusios daugiau nei šešias pergales iš eilės: Italija (7) tai padarė 1934 ir 1938 čempionatuose bei Brazilija, kuri 2002 ir 2006 čempionatuose iškovojo 11 pergalių iš eilės.

Essamas El-Hadary | Scanpix nuotr.

Essamas El-Hadary | Scanpix nuotr.

Amžius

43-ejų metų ir 3 dienų Farydas Mondragonas buvo tapęs seniausiu žaidėju pasaulio čempionato istorijoje, kai į aikštelę išbėgo 2014 metų pasaulio čempionato rungtynėse tarp Kolumbijos ir Japonijos.

Tačiau dabar į čempionatą vyksta 45-erių metų ir 5 mėnesių Egipto vartininkas Essamas El-Hadary. Jis yra net senesnis nei trijų rinktinių treneriai: Aliou Cisse (Senegalas, 42), Mladenas Krstajičius (Serbija, 44) ir Roberto Martinezas (Belgija, 44).

Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Keturi-trys-trys

Tik trys žaidėjai yra pelnę įvarčius keturiuose pasaulio čempionatuose - Uwe Seeleris, Pele ir Miroslavas Klose. Dar trys: australas Timas Cahillas, meksikietis Rafa Marquezas ir portugalas Cristiano Ronaldo prisijungs prie jų, jeigu pasižymės pasaulio čempionato Rusijoje.

Joachimas Lowas | Scanpix nuotr.

Joachimas Lowas | Scanpix nuotr.

Trenerių rekordas

Helmutas Schonas iškovojo 16 pergalių 1996, 1970, 1974 ir 1978 pasaulio čempionatuose. Tuo tarpu Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas jų turi 11: penkias iš 2010 ir šešias iš 2014 metų.

Jamesas Rodriguezas | Scanpix nuotr.

Jamesas Rodriguezas | Scanpix nuotr.

Vidurkis

Tik vienintelis žaidėjas pasaulio čempionate per daugiau nei septynias rungtynes yra užfiksavęs bent vieno įvarčio vidurkį. Tai padarė Gerdas Mulleris (Vakarų Vokietija), dalyvavęs 1970 ir 1974 metų čempionatuose per 13 rungtynių pelnė 14 įvarčių.

Šalia jo rikiuojasi Jamesas Rodriguezas, kuris per penkias rungtynes yra pelnęs 6 įvarčius. Jeigu jis sužais bent vienas rungtynes Rusijoje ir išlaikys vieno įvarčio vidurkį, jis taps antruoju tai padariusiu žaidėju.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

France
2018-06-08 00:15:51
Bet Just Fontaine nieks nepagerys rekodrdo niekada tikriusiai
Atsakyti
Klaida
2018-06-07 23:31:26
Rodrigesui reikia dviejų rungtynių ir bent vieno įvarčio...
Atsakyti