0

L.Mavrokefalidžio vedamas „Lietuvos rytas“ nubloškė „Neptūną“ (13)

2018.06.02 19:10
Loukas Mavrokefalidis | Scanpix nuotr.

Per žingsnį nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo liko Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris šįvakar savo arenoje rezultatu 74:67 (11:15, 23:27, 19:12, 20:13) pranoko Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus.

Serijoje iki trijų pergalių vilniečiai pirmauja 2-1. Kitas susitikimas bus žaidžiamas Klaipėdoje.

Rungtynes „Neptūnas“ pradėjo šešiais taškais be atsako, o „Lietuvos ryto“ sąskaitą pagaliau atidarius Artūrui Jomantui, taškais atsakė ir Simas Galdikas – 8:2. Vilniečiai ir toliau sunkiai krapštė taškus, o tuo pasinaudojęs „Neptūnas“ laikėsi priekyje. Loukas Mavrokefalidis tik dešimtąją minutę leido „Lietuvos rytui“ perkopti dviženklę ribą (11:15). Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Antrajame ketvirtyje „Lietuvos rytui“ pavykus priartėti iki minimalaus skirtumo pirmąjį „Neptūno“ tritaškį įsūdė Jerry Johnsonas (27:23). Klaipėdiečiai tada vėl ėmė tolti, o viską vainikavo Renaldo Seibučio tritaškis – 36:28. R.Seibutis ir toliau nemažino apsukų bei greitoje atakoje suteikė „Neptūnui“ dviženklę persvarą – 40:29. Kėlinio pabaigą kiek geriau sužaidė vilniečiai, tačiau jei vis tiek atsilikinėjo 34:42.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ dar turėjo iniciatyvą savo rankose (56:53), tačiau tris tritaškius pataikę vilniečiai surengė spurtą 13:3 ir perėmė rungtynių kontrolę (66:59).

Vis dėlto likus dvejoms minutėms, po J.Johnsono dviejų dvitaškių klaipėdiečiai ir vėl priartėjo (65:68). Po Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės vilniečiai iškart susigrąžino 5 taškų persvarą. Po to sekė R. Seibučio bei J. Johnsono netikslūs tritaškiai, o likus 29 sekundėms Rokas Giedraitis tolimu metimu svečius iš Klaipėdos nužudė (73:65).

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 21 (8/11 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), Mindaugas Girdžiūnas 14 (3/5 trit.), Travisas Petersonas ir Mindaugas Lukauskis po 10, Rokas Giedraitis 9 (3/5 trit., 9 atk. kam.).

„Neptūnas“: Renaldas Seibutis 15 (4/7 dvit., 1/6 trit., 4/4 baud.), Jerry Johnsonas 14, Simas Galdikas (8 atk. kam.) ir Edgaras Želionis (0/4 trit., 5/5 baud., 9 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 6.