Rimanto Bagdono imtynių salė | Organizatorių nuotr.

Rimanto Bagdono imtynių salė | Organizatorių nuotr.

 Šiaulių sporto gimnazijos pašonėje per kiek daugiau nei pusantrų metų išdygo kone moderniausias šalyje sporto statinys. Naujoje gimnazijos salėje vienu metu galės treniruotis 12-os sporto šakų atstovai. Viena didžiausių erdvių – imtynių salė, – pavadinta pasaulio čempiono Rimanto Bagdono vardu ir priklausys dvikovės sporto šakų atstovams.

„Kol kas antrame aukšte patiesti du imtynių kilimai, tačiau netrukus ketiname „įdarbinti“ visą imtynėms skirtą erdvę, – planais pasidalino direktorės pavaduotojas ugdymui Andrius Stočkus. – Pilnai sukomplektuotoje salėje vyks ne tik gimnazistų ir gimnazisčių pratybos, bet ir tarptautinės treniruočių stovyklos bei varžybos. Jei kokiam stambesniam turnyrui ar čempionatui pritrūktų erdvės, 3-4 imtynių kilimus drąsiai galima patiesti pagrindinėje salėje pirmame aukšte“

Pagyrimus šeimininkams žarstė ir gimnazijos mecenatas Rimantas Bagdonas. „Šiauliečiai verti tokios dovanos. Jų nuopelnai imtynėms neeiliniai. Prisiminkime puikius trenerius ir jų auklėtinius, tarp kurių yra pasiekusių pasaulines aukštumas. Imtynes mieste kėlė neeilinės asmenybės: Juozas Kunkulis, Edmundas Skrickas, Vladas Vaitiekūnas, Stasys Rimkus, Leonas Masiokas, Anatolijus Bulatovas. Jų pavardės aukso raidėmis įrašytos į šalies imtynių istoriją. Estafetę iš minėtų imtynių specialistų perėmė olimpietis Mindaugas Ežerskis, geriausia šalies imtynininkė Danutė Domikaitytė ir jos treneris Aivaras Kaselis. Gimnazijoje ugdoma graži pamaina, kuri, tikiuosi, ne kartą kops ant svarbiausių varžybų pjedestalo,“ – emocingai kalbėjo imtynių metras.

Pasaulio čempionas pasakojo, kad tik užsiminus apie projektą, iškart pajuto tvirtą miesto valdžios palaikymą, todėl su tuometiniu Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi priešaky buvo kur kas lengviau atremti vieną kitą nepagrįstą kai kurių institucijų atstovų pasipriešinimą.

„Gyvenime buvo sunkių momentų, bet kaskart šalia atsirasdavo žmonės, su kuriais mano požiūris į įvairius procesus sutapdavo. Taip prieš beveik trisdešimt metų dar artimiau suartėjau su Gariu Nikolajonoku, vėliau atsirado glaudus ryšys su imtynių federacijos vadovais Andrejumi Gribojedovu bei Giedriumi Dambrausku ir, galiausiai, į Lietuvą kelti imtynių lygį atvykusiu treneriu Grigorijumi Kazovskiu. Žingsnis po žingsnio mūsų imtynininkai vis tvirčiau stovėjo tarptautinėse arenose, prasidėjo iškovotų medalių era. Visa tai buvo pasiekta geros struktūros, požiūrio ir treniruočių metodikos dėka. Kaip sakiau, tinkami žmonės atsirado tinkamu laiku ir vietoje. Vilniui tąsyk šiuo klausimu pasisekė. Dabar atėjo laikas Šiauliams tarti savo žodį, kurie galės naudotis ne tik vilniečių sukurta patirtimi, bet ir unikalia sporto baze. Turėtų būti viskas gerai, juolab, kad mano požiūris idealiai sutampa su miesto vadovų, trenerių ir kitų aktyvių žmonių požiūriu. Belieka pasidžiaugti, kad Šiauliuose taip pat suradau tinkamų žmonių, būtent todėl pavyko išjudinti procesą“, – komplimentų negailėjo vienintelis lietuvis pasaulio imtynių čempionas.

Modernaus sporto objekto statyba kainavo 2,85 mln. eurų.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio futbolo čempionatas 2018

06-23 Belgija 15:00 Tunisas
06-23 Pietų Korėja 18:00 Meksika
06-23 Vokietija 21:00 Švedija
06-24 Anglija 15:00 Panama
06-24 Japonija 18:00 Senegalas
06-24 Lenkija 21:00 Kolumbija
06-25 Saudo Arabija 17:00 Egiptas
06-25 Urugvajus 17:00 Rusija
06-25 Ispanija 21:00 Marokas
06-25 Iranas 21:00 Portugalija
06-26 Danija 17:00 Prancūzija
06-26 Australija 17:00 Peru
06-26 Islandija 21:00 Kroatija
06-26 Nigerija 21:00 Argentina

Aurum 1006 km lenktynės

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141