9
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“
Šveicarų triumfas | Scanpix nuotr.

Danijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate atėjo lemiamų kovų metas – ketvirtadienį prasidėjo atkrintamosios varžybos.

Ketvirtfinalyje Herningo mieste užfiksuotas netikėtumas. B grupės nugalėtoja Suomija 2:3 (1:0, 0:3, 1:0) pralaimėjo Šveicarijai, kuri A grupėje liko tik ketvirta.

Suomiai į priekį išsiveržė jau pirmajame kėlinyje. Gerą perdavimą gavęs Markusas Nutivaara (7:01 min.) nesuklydo.

Antrajame kėlinyje rezultatas tapo lygus. Prie suomių varto kilo sumaištis, ritulys bent keletą kartų vos neatsidūrė vartuose, kol galiausiai tiksliai smūgiavo Enzo Corvi (29:13).

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo tik suomių problemų pradžia. Joelis Verminas (32:32) išvedė šveicarus į priekį.

Nepraėjo nė minutė ir šveicarai padvigubino savo persvarą. Šį kartą pasižymėjo Gregory Hofmannas (33:08).

Trečiajame kėlinyje suomiai ėmė tirpdyti savo atsilikimą. Mikko Rantanenas (48:20) realizavo kiekybinę persvarą ir komandas beskyrė vienas įvartis.

Suomiai paskutines 89 sek. žaidė be vartininko, bet neišsigelbėjo. Jie iš viso atliko 34 smūgius į varžovų vartų plotą (šveicarai 27) ir negavo nė vienos baudos minutės (šveicarai 8).

Šveicarijos rinktinė vos antrą kartą per pastaruosius 19 metų pateko į pasaulio čempionato pusfinalį. Jos šeštadienį lauks akistata su Kanados rinktine.

Suomių žaidimas grupės etape buvo sunkiai nuspėjamas. Skandinavai triuškinančiais skirtumais nugalėjo galingas JAV ir Kanados rinktines, 8:1 „sudaužė“ ir latvius, bet sugebėjo pralaimėti prieš vokiečius ir danus, kurie net nepateko į ketvirtfinalį. Šveicarai grupėje padarė tai, ko iš jų ir buvo tikimasi. Jie nugalėjo 5-8 vietose likusias rinktines ir pralaimėjo prieš visas tris favorites – Švediją, Rusiją bei Čekiją. Tiesa, su visomis jomis šveicarai kovėsi rimtai, iš čekų netgi atėmė tašką, o rusams nusileido tik minimaliu skirtumu.

Nuo „sidabrinio“ 2013 m. pasaulio čempionato šveicarams prilipo „tamsiojo arkliuko“ etiketė, kuri galioja ir šiemet. Šveicarai savo gretose turi 8 NHL žaidėjus, iš kurių net trys – Timo Meieris, Kevinas Fiala ir Romanas Josi – atvyko jau besibaigiant grupių etapui. Suomių gretose šiemet žiba Sebastianas Aho. Jis grupių etape įmušė 9 įvarčius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Jam gerai talkina Teuvo Teravainenas (5+9), į rezultatyviausių čempionato žaidėjų dešimtuką patenka ir Mikko Rantanenas (4+5), o Harri Sateri gali pasigirti geriausiu atremtų smūgių procentu (95,4) tarp tų vartininkų, kurie sužaidė bent pusę čempionato rungtynių.