:
21
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“

Švedija po 14 metų pertraukos pasaulio čempionate nugalėjo rusus įvarčių VIDEO + fotogalerija

2018.05.15 23:31
Švedijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Danijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antradienį baigiasi grupių etapo kovos, po kurių paaiškės visos ketvirtfinalio poros.

A grupėje dėl pirmos vietos kovėsi Rusijos ir Švedijos rinktinės. Nors rusai pelnė pirmąjį įvartį, tačiau vėliau praleido tris įvarčius iš eilės ir švedai šventė pergalę 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). Tai buvo pirma švedų pergalė prieš rusus pasaulio čempionate nuo 2004 m.

Švedai jau pačioje rungtynių pradžioje susirinko dvi pražangas ir liko žaisti trise prieš penkis rusus. Kiek daugiau nei 2 min. švedai gynėsi sėkmingai, ant ledo grįžo ketvirtasis žaidėjas, bet tuomet į jų vartus ir krito įvartis. Nikita Gusevas iš už vartų atliko perdavimą Kirilui Kaprizovui (2:44 min.), kuris nesuklydo.

Antrajame kėlinyje švedams pavyko išlyginti rezultatą. Mika Zibanejadas (29:27) realizavo kiekybinę persvarą, kai jo komandos draugas užstojo smūgio momentą rusų vartininkui Vasilijui Košečkinui.

Švedai antrajame kėlinyje suspėjo ir išsiveržti į priekį. Tas pats M.Zibanejadas atliko reidą už rusų vartų, rado atsilaisvinusį Rickardą Rakellį (36:04), kuris ir pelnė įvartį.

Tašką rungtynėse padėjo Mattiasas Ekholmas (58:55). Rusai jau buvo pakeitę vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tad M.Ekholmas pasiuntė ritulį į tuščius varžovų vartus.

Švedai surinko 20 tšk. ir tapo A grupės nugalėtojais. Rusai su 16 tšk. liko antri.

Švedijos rinktinė grupėje nepralaimėjo nė vienerių rungtynių, o vienintelį tašką prarado prieš slovakus. Rusai po pratęsimo nusileido čekams, o kitus varžovus įveikė.

Pasaulio čempionatuose šių komandų tarpusavio rungtynes dažniausiai laimi rusai. Sunku tuo patikėti, bet pasaulio čempionate švedai nėra nugalėję rusų net nuo 2004 m.

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford