0
05-24, 22:00
0
0

Latvijos ledo ritulio rinktinė patiesė olimpinius vicečempionus, švedai netikėtai prarado pirmąjį tašką fotogalerija + VIDEO (2)

2018.05.12 15:31
Latvijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Danijoje vykstančiame pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate į svarbią kovą dėl vietos ketvirtfinalyje stojo Latvijos rinktinė.

B grupėje į pirmąjį ketvertą vis dar pretenduojantys latviai 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) įveikė Pjongčango olimpinę vicečempionę Vokietiją. Latviai su 9 tšk. vėl pakilo į 4-ą poziciją turnyrinėje lentelėje ir netgi pavijo rungtynėmis mažiau žaidusią Suomiją. Vokiečiai su 5 tšk. rikiuojasi 6-i ir jau greitai turėtų prarasti viltis patekti į atkrintamąsias varžybas.

Pirmojo įvarčio teko laukti net iki 37-os rungtynių minutės, kai latviai surengė gražią kombinaciją. Rudolfas Balceris perdavė ritulį Rodrigo Aboliui, šis rado laisvą Ronaldą Keninį (36:54), kuriam teliko pasiųsti ritulį į atsilaisvinusius vokiečių vartus.

Trečiasis kėlinys latviams prasidėjo tiesiog fantastiškai. Guntis Galvinis (40:15) jau 15-ą kėlinio sekundę padvigubino latvių pranašumą.

Sėkminga latvių atkarpa tęsėsi ir toliau. Po Andrio Džerinio (47:54) įvarčio mūsų kaimynai pirmavo jau 3:0.

Vokiečiai latvių gynybą pralaužė tik trečiojo kėlinio viduryje. Leonas Draisaitlis atliko savalaikį perdavimą Dominikui Kahunui (48:40) ir šis priartino vokiečius iki 1:3. Vėliau vokiečiai 2 min. dar žaidė daugumoje, bet latviai atsilaikė ir iškovojo svarbią pergalę.

Oficialių rungtynių statistika latviams nebuvo palanki. Per pastarąsias 8 tarpusavio rungtynes pasaulio čempionatuose vokiečiai šventė net 6 pergales. Vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis, o vienintelę pergalę latviai pasiekė 2012 m.

A grupėje šeštadienį švedai tik po pratęsimo 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 1:0) įveikė slovakus. Švedai su 14 tšk. vis dar išliko grupės lyderiais, o 8 tšk. surinkę slovakai rikiuojasi 5-i ir dar nepraranda vilčių patekti į ketvirtfinalį.

Grupėse komandos sužais 7 turus. Po 4 geriausias abiejų grupių rinktines pateks į ketvirtfinalį. Prasčiausios abiejų grupių rinktinės iškris į IA divizioną, kuriame kitąmet kovos ir su Lietuvos ledo ritulininkais.