UEFA Čempionų lygos pusfinalis: „Roma“ - „Liverpool“ (2018.05.02) | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lygos pusfinalis: „Roma“ - „Liverpool“ (2018.05.02) | Scanpix nuotr.

„Liverpool“ futbolininkai Italijos sostinėje nusileido „Roma“ rezultatu 2 – 4, tačiau laimėjo pusfinalio seriją ir pirmą kartą po 11 metų pertraukos iškopė į UEFA Čempionų lygos finalą.

Rungtynės prasidėjo aktyviu „Roma“ spaudimu, tačiau „Liverpool“ netruko tuo pasinaudoti ir nubaudė aikštės šeimininkus įvarčiu. 9-ąją minutę Radja Nainggolanas tiesiog padovanojo varžovams kamuolį, jį perėmęs Roberto Firmino atliko tikslų perdavimą Sadio Mane, kuris lengvu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus – 1 – 0.

15-ąją minutę „Liverpool“ apmaudžiai įsimušė į savo vartus. Po Stephano El Shaarawy išpuolio kamuolį iš baudos aikštelės bandęs išmušti Dejanas Lovrenas pataikė Jamesui Milneriui į veidą, o šis pataikė į savus vartus – 1 – 1.

25-ąją minutę „Roma“ ir vėl traukė kamuolį iš vartų tinklo. Kampinio metu Virgilis Van Dijkas laimėjo oro dvikovą ir pamušė kamuolį į priekį, o nuošalės išvengęs Georginio Wijnaldumas nesunkiai nukreipė jį į vartus – 2 – 1.

35-ąją minutę rezultatas galėjo būti lygus, kadangi Patricko Schicko smūgiuotas kamuolys rikošetu nuo Jameso Milnerio pavojingai pakeitė skriejimo trajektoriją, tačiau atsitrenkė į vartų virpstą.

Antrasis kėlinys prasidėjo greitu „Roma“ įvarčiu. Trentas Alexanderis Arnoldas suklydo bandydamas stabdyti S.El Shaarawy, šis tuo pasinaudojo ir atliko galingą smūgį. Jį Llorisas Kariusas atmušė, tačiau nebespėjo atremti pakartotinio Edino Džeko šūvio – 2 – 2.

60-ąją minutę „Roma“ galėjo išsiveržti į priekį, kadangi po perdavimo iš aikštės gilumos ant nuošalės ribos žaidęs Cengizas Underis spėjo paliesti kamuolį ir tai virto labai pavojingu smūgiu, kurį Llorisas Kariusas sustabdė ant vartų linijos.

86-ąją minutę įspūdingu smūgiu driokstelėjo R.Nainggolanas, o galingai skriejęs kamuolys atsimušė į virpstą ir pateko į vartų vidų – 3 – 2.

Tiksint paskutinei pridėto laiko minutei R.Nainggolanas pelnė dar vieną įvartį. Ragnaras Klavanas sužaidė ranka baudos aikštelėje, o tai pastebėjęs teisėjas iškart skyrė 11 metrų baudinį, kurį belgas realizavo užtikrintai – 4 - 2

„Liverpool“ pusfinalio seriją laimėjo bendru rezultatu 7 – 6 ir pirmą kartą nuo 2007 metų iškopė į Čempionų lygos finalą.


Rungtynių eiga

9+5' Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą, „Liverpool“ pralaimi, tačiau keliauja į Čempionų lygos finalą.

90+4‘ R.Klavanas žaidžia ranka baudos aikštelėje, teisėjas skiria 11 metrų baudinį. R.Nainggolanas muša kamuolį į vartus – 4 – 2.

90‘ Geroje pozicijoje atsidūrė F.Fazio, tačiau italo nuoskaudai teisėjas fiksuoja jam nuošalę. „Roma“ toliau bando spausti varžovus.

86‘ ĮVARTIS! R.Nainggolanas įspūdingu smūgiu siunčia kamuolį į vartus nuo virpsto – 3 – 2.

85‘ „Liverpool“ ir vėl ilgesniam laikui prigesina „Roma“ atakas, o laikas vis senka, anglai artėja prie Čempionų lygos finalo.

80‘ E.Džeko atsiduria greitos atakos smaigalyje, jis smūgiuoja pažeme, bet vartininkas laiku reaguoja ir atmuša kamuolį.

78‘ P.Schickas atlieka gudrų smūgį, tačiau kamuolys skrieja šalia vartų.

76‘ „Liverpool“ sėkmingai numuša rungtynių tempą, tai jiems yra labai naudinga. A.Florenzi grubiai prasižengia prieš S.Mane, o teisėjas net negalvodamas traukia iš kišenės geltoną kortelę.

71‘ E.Džeko atlieka gerą perdavimą atgal į baudos aikštelės prieigas, o ką tik aikštėje pasirodęs M.Gonalonsas smūgiuoja aukštai virš vartų. „Roma“ futbolininkams lieka vis mažiau laiko.

69‘ M.Salah atlieka gudrų perdavimą į baudos aikštelę, bet R.Firmino atsiduria aštriame kampe, tad jo galingą smūgį Alissonas gan lengvai blokuoja.

66‘ E.Džeko išvengia nuošalės ir lieka vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoja labai netaikliai.

63‘ T.Alexanderis Arnoldas klysta bandydamas išmušti kamuolį iš baudos aikštelės, o S.El Shaarawy smūgis blokuojamas.

60‘ „Roma“ atlieka puikų perdavimą iš aikštės gilumos, o ant nuošalės ribos žaidęs C.Underis spėja paliesti kamuolį, L.Kariusas stabdo jį ant vartų linijos.

56‘ T.Alexanderis Arnoldas prasižengė prieš E.Džeko šalia baudos aikštelės. A.Kolarovas isunčia kamuolį tolimojo virpsto link, E.Džeko smūgiuoja galva virš vartų.

52‘  ĮVARTIS! T.Alexanderis Arnoldas klysta stabdydamas S.El Shaarawy, kuris iškart nuskuba į baudos aikštelę ir galingai smūgiuoja, vartininkas atmuša kamuolį, tačiau prie jo suskubęs E.Džeko lygina rezultatą – 2 – 2.

49‘ E.Džeko išsiveržia baudos aikštelės link, ten L.Kariusas šiek tiek vėluoja ir žaidžia ne į kamuolį, o į puolėjo koją, tačiau teisėjas fiksuoja ne baudinį, o nuošalę.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys. „Roma“ pratęsimą pasiektų tik pelnę dar keturis įvarčius, o pergalei pasiekti jiems reikia dar penkių taiklių šūvių.


45+1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą, po jo „Liverpool“ laimi 2 – 1, o bendras rezultatas jau yra 7 – 3.

44‘ D.Lovrenas griauna S.ElSharaawy šalia baudos aikštelės ir stabdo greitą „Roma“ ataką, teisėjas rodo gynėjui geltoną kortelę.

42‘ Net keli futbolininkai atsidengia „Liverpool“ baudos aikštelėje, A.Florenzi smūgiuoja galingai, bet pro šalį.

39‘ „Roma“ ir toliau bando rengti greitas atakas, S.El Shaarawy įsiveržia į baudos aikštelę ir užkliuvęs už varžovo krenta ant vejos, bet teisėjas iškart rodo jam stotis ant kojų, 11 metrų baudinio jis nesiruošia skirti.

35‘ Virpstas! P.Schickas atlieka klastingą smūgį pažeme iš vidutinio nuotolio, o kamuolys atsitrenkia į vartų konstrukciją.

29‘ „Liverpool“ įžaidžia kampinį trumpu perdavimu pažeme, T.Alexanderis Arnoldas siunčia kamuolį į baudos aikštelę, kur dėl jo kovoja, bet prieš vartininką prasižengia V.Van Dijkas.

25‘ ĮVARTIS! Kampinio metu po V.Van Dijko pamušto kamuolio G.Wijnaldumas išvengia nuošalės ir lengvai muša antrąjį „Liverpool“ įvartį – 2 – 1!

25‘ Kokia proga! A.Robertsonas atlieka puikų reidą kairiuoju aikštės kraštu, jis atlieka perdavimą į baudos aikštelę S.Mane, kuris smūgiuoja iš kelių metrų atstumo, bet Alissonas atremia kamuolį. 

20‘ D.Lovrenas kovodamas dėl kamuolio liečia jį ranka savoje baudos aikštelėje, tačiau teisėjas dar prieš tai fiksuoja pražangą P.Schickui.

15‘ ĮVARTIS! Po S.El Shaarawy bandymo perduoti kamuolį į baudos aikštelę, D.Lovrenas mušė jį toliau nuo vartų, tačiau kamuolys pataikė J.Milneriui į veidą ir nusileido „Liverpool“ vartuose – 1 – 1.

14‘ „Liverpool“ ir vėl dideliais pajėgumais keliauja į kontrataką, perdavimo sulaukia M.Salah, jis nusprendžia pats smūgiuoti iš baudos aikštelės prieigų, vartininkas lengvai sugeria jo smūgį.

11‘ R.Nainggolanas bando savo taiklumą tolimu smūgiu, tačiau kamuolys skrieja aukštai virš vartų.

9‘ ĮVARTIS! R.Nainggolanas dovanoja kamuolį R.Firmino, kuris pasivaro jį arčiau baudos aikštelės ir perduoda S.Mane, kuris užtikrintu smūgiu muša pirmą įvartį – 1 – 0.

6‘ E.Džeko įveikia A.Robertsono gynybą ir bando perduoti kamuolį komandos draugams, tačiau jų baudos aikštelėje jų tiesiog nėra. Po kelių akimirkų tolimą smūgį atlieka A.Florenzi, kamuolys skrieja pro šalį.

4‘ Nuo pat rungtynių pradžios „Roma“ jungia aukštą pavarą ir atkakliai atakuoja varžovus, tačiau „Liverpool“ yra pasirengę tokiam ankstyvam spaudimui ir jam nepasiduoda. Kol kas žaidimas kiek chaotiškas, vyrauja daug klaidų.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtis | Scanpix nuotr.

Komandų sudėtis | Scanpix nuotr.


Trenerių komentarai

Eusebio Di Francesco:

UEFA Čempionų lygos pusfinalis: „Liverpool“ - „Roma“ (2018.04.24) | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lygos pusfinalis: „Liverpool“ - „Roma“ (2018.04.24) | Scanpix nuotr.

„Mūsų komandos motyvacija nė kiek nepasikeitė, norime nugalėti ir pasiekti kažką neįtikėtino. „Liverpool“ yra be galo pavojingi ir gali skaudžiai nubausti savo varžovus. Privalome jiems nesuteikti tokių galimybių. Noriu paaiškinti vieną dalyką: jūs tikrai galvojate, kad Čempionų lygos pusfinalyje prieš 70 tūkstančių sirgalių komanda pakels rankas ir pasiduos? 

To tikrai nebus, mes norime parodyti visiems, jog esame komanda, kuri kausis iki paskutinio lašo, iki pat galo. Noriu pamatyti savo žaidėjų entuziazmą ir nusistatymą, galime nepaisyti jokių ribų. Privalome pasitikėti savimi. Su tokiu nusistatymu, su tokiais sirgaliais ir su visą atmosfera, kuri šiuo metu susidarė komandoje, privalome pasiekti stebuklą.“

Jurgenas Kloppas:

UEFA Čempionų lygos pusfinalis: „Liverpool“ - „Roma“ (2018.04.24) | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lygos pusfinalis: „Liverpool“ - „Roma“ (2018.04.24) | Scanpix nuotr.

„Neketinu kalbėti apie „Barcelonos“ atvejį. Jie nepasirodė blogai šiame sezone, tiesiog „Roma“ buvo geriau pasiruošę toms rungtynėms. Galbūt „Barcelona“ galvojo, kad viskas jau baigta. Visi mums sako, kad tai yra labai sudėtinga, bet katalonams niekas nesakė, kad juos gali įveikti 3 – 0 ar 4 – 0. Niekas to tiesiog neįsivaizdavo.

Man nereikia jokio įspėjimo, bet jeigu jo reikėtų, ši situacija yra geriausias perspėjimas. Viskas priklausys nuo mūsų, turėsime aktyviai žaisti ir daryti tai, ką sugebame geriausiai. Tiesiog prieš mus labai sudėtinga žaisti. Neturime jokio tobulo plano, negali būti taip, kad pasakysime vienaip ir tai veiks šimtu procentų. Turėsime žaisti. O jeigu norime laimėti, turime priimti ir tokią tikimybę, kad galime pralaimėti.

M.Salah suaugo ir įgavo labai daug pasitikėjimo. Mums labai pasisekė, kad turime jį savo komandoje. Jam net nereikia nieko aiškinti, ką jis turi padaryti. Jis turi gerus komandos draugus, kurie mėgsta jam padėti. 

Per šį sezoną mačiau daug tobulėjimo ir puikių rungtynių. Iš pradžių mes net nebuvo Čempionų lygos grupėse, turėjome pirmiausiai įveikti atranką. Nežinau kitos tokios komandos, kuri nuo atrankos rungtynių nukeliautų iki pusfinalio. Jeigu ši ekipa pateks į finalą, tai bus neįtikėtinas pasiekimas. Žinoma, patekęs į finalą pradedi galvoti ir apie pergalę jame, tačiau sezono pradžioje mes net nesitikėjome tokios sėkmės. 

Tačiau turime nepamiršti, kad dar nieko konkretaus nesame laimėje. Mes dar nepatekome į Čempionų lygos finalą, o ir neturime garantuotos vietos šiame turnyre kitame sezone.“


Komandų forma

Pirmoji šių ekipų akistata „Anfield“ stadione buvo tiesiog puiki: joje netrūko kovos, įvarčių ir intrigos. Tiesa, intriga labiau atgijo pačioje rungtynių pabaigoje, kadangi iki tol 5 – 0 pirmavę „Liverpool“ futbolininkai per paskutines 15 minučių praleido du įvarčius ir taip suteikė „Roma“ šansą. Dabar italams reikia pergalės rezultatu 3 – 0 arba 4 - 1, jeigu jie nori patekti į finalą Kijeve.

Savaitgalį komandos sužaidė po vienerias rungtynes vietiniuose čempionatuose. „Liverpool“ sužaidė nulinėmis lygiosiomis su „Stoke City“, tačiau šiame susitikime jie rotavo sudėtį ir leido pasireikšti keliams mažiau žaidusiems futbolininkams. Buvo ilsinamas ir Sadio Mane, kuris savaitgalį buvo pastebėtas vietinėje ligoninėje. Pranešama, kad jis turi sveikatos sutrikimų, tačiau greičiausiai turėtų dalyvauti atsakomosiose rungtynėse.

„Roma“ sudėties beveik nerotavo, o rungtynėse su „Serie A“ autsaideriais jiems nebuvo sunkios: nt ir dėl raudonos kortelės praradę vieną futbolininką jie iškovojo lengvą pergalę rezultatu 4 – 1, o du įvarčius pelnė Edinas Džeko, kuris jiems bus labai svarbus rungtynėse su „Liverpool“.

Pranešama, kad trečiadienį dėl patirtų traumų „Roma“ turės versti be Diego Perotti ir Kevino Strootmano, o „Liverpool“ traumuotų žaidėjų sąrašas pasipildė Alexu Oxlade-Chamberlainu, kuris susižeidė kelį pirmosiose rungtynėse su italais.


 Rezultatai:

Tre 03-11 Liverpool 1 - 0 Atletico Madrid
Tre 03-11 PSG 2 - 0 Borussia Dortmund
Ant 03-10 Valencia 3 - 4 Atalanta
Ant 03-10 RB Leipzig 3 - 0 Tottenham Hotspur

Tvarkaraštis:

Pen 08-07 Manchester City 03 : 00 Real Madrid
Pen 08-07 Bayern Munich 03 : 00 Chelsea
Pen 08-07 Juventus 03 : 00 Olympique Lyonnais
Pen 08-07 Barcelona 03 : 00 Napoli

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Nu krv
2018-05-03 09:37:38
Nu kurvos laikykites.nuo real pize bus .4:0
Atsakyti
sku
2018-05-03 20:45:35
eik jau, realo gynyba ne ka geresne uz liverpoolio. bus kokie 5-3 liverpoolio naudai
xas
2018-05-03 07:44:14
fantastiskas grajus
Atsakyti
me
2018-05-03 08:51:01
ne