Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

  Sunkiasvorių boksas jau šiemet gali turėti „neginčijamą“ pasaulio čempioną, jei bus surengta kova tarp brito Anthony Joshuair amerikiečio Deontay Wilderio. A.Joshua dabar turi tris iš keturių pagrindinių pasaulio čempiono diržų ir jam trūksta tik WBC titulo, priklausančio amerikiečiui.

Prieš tris savaites skelbta, kad A.Joshua atstovai jau pateikė pasiūlymą D.Wilderiui. Kontrakte yra įrašyta konkreti suma už kovą – 8,8 mln. svarų sterlingų (beveik 12,5 mln. JAV dolerių). Ši suma amerikiečiui yra garantuota, nekintanti nuo to, koks būtų bendras kovos prizinis fondas. Taip pat skelbiama, kad kontrakte numatyta ir revanšo galimybė. Jo metu sportininkai veikiausiai dalintųsi po 50 proc. prizinio fondo.

Toks pasiūlymas neįtiko D.Wilderio vadybininkams, todėl jie nusprendė A.Joshua atstovams pateikti savo variantą. Prieš beveik savaitę pranešta, kad D.Wilderio atstovai siūlo A.Joshua garantuotus 50 mln. JAV dolerių už kovą ir tai nėra viskas. Jei kovos prizinis fondas viršytų 100 mln. JAV dolerių, tuomet sportininkai jį dalintųsi per pusę, tad britas gautų dar daugiau nei 50 mln. JAV dolerių. Jei kova nebūtų tokia sėkminga finansiškai ir nesurinktų 100 mln. JAV dolerių prizinio fondo, A.Joshua vis tiek gautų savo 50 mln. JAV dolerių, o D.Wilderis tenkintųsi likusia suma. Pavyzdžiui, jei kovos prizinis fondas siektų 60 mln. JAV dolerių, tuomet A.Joshua gautų 50 mln., o D.Wilderis tik 10 mln.

A.Joshua atstovams buvo duotos tik 24 valandos priimti sprendimą, tačiau terminas praėjo, o derybos į priekį praktiškai nepajudėjo. Negana to, A.Joshua vadybininkas Eddie Hearnas šį pasiūlymą pavadino tik nevykusiu blefu.

„Tokių nesąmoningų derybų dar nesu turėjęs. Gavome tą elektroninį laišką, parašėme, kad šis pasiūlymas mus domina ir paprašėme atsiųsti visas kontrakto detales. Jie mums atrašė, kad privalome sutikti su pasiūlymu ir tik tada jie atsiųs kontraktą. Visa tai buvo tik nevykęs blefas. Jie net nenori susitikti ir plačiau aptarti savo pasiūlymo. Tai keisčiausia, ką esu patyręs šiame versle“, - kalbėjo E.Hearnas.

Pats D.Wilderis, nepaisant ir toliau stringančių derybų, išlieka optimistiškas: „Ši kova tikrai įvyks. Jei Joshua ir jo atstovai yra protingi, jie sutiks surengti šią kovą ir tai padarys kaip įmanoma greičiau.“

28-erių metų A.Joshua profesionalų ringe laimėjo 21 kovą ir nokautavo 20 varžovų. 32-ejų metų D.Wilderis taip pat yra nenugalėtas – 40 pergalių iš eilės ir 39 nokautai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lt
2018-05-01 00:44:46
Oi tie anglai. Bijo kad prlaimes A.J. ir nebetures pilnu stadionu. Nesportiskas toks poziuris, viskas pagal isskaiciavima.
Atsakyti
Akaksks
2018-04-30 22:07:56
Joshua tai idomus :D tikisi kad wilderis uz centus sutiks kovot duok tu 30proentu wilderiui 70sau pasiimk ir kova ivyks matosi ant kiek joshua dirzas yra nesvarbua
Atsakyti