Deontay Wilderio ir Luiso Ortizo kova | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderio ir Luiso Ortizo kova | Scanpix nuotr.

 Sunkiasvorių boksas jau šiemet gali turėti „neginčijamą“ pasaulio čempioną, jei bus surengta kova tarp brito Anthony Joshua ir amerikiečio Deontay Wilderio. A.Joshua dabar turi tris iš keturių pagrindinių pasaulio čempiono diržų ir jam trūksta tik WBC titulo, priklausančio amerikiečiui.

Prieš porą savaičių skelbta, kad A.Joshua atstovai jau pateikė pasiūlymą D.Wilderiui. Kontrakte yra įrašyta konkreti suma už kovą – 8,8 mln. svarų sterlingų (beveik 12,5 mln. JAV dolerių). Ši suma amerikiečiui yra garantuota, nekintanti nuo to, koks būtų bendras kovos prizinis fondas. Taip pat skelbiama, kad kontrakte numatyta ir revanšo galimybė. Jo metu sportininkai veikiausiai dalintųsi po 50 proc. prizinio fondo.

Toks pasiūlymas neįtiko D.Wilderio vadybininkams, todėl jie nusprendė A.Joshua atstovams pateikti savo variantą. Vakar pranešta, kad D.Wilderio atstovai siūlo A.Joshua garantuotus 50 mln. JAV dolerių už kovą ir tai nėra viskas. Jei kovos prizinis fondas viršytų 100 mln. JAV dolerių, tuomet sportininkai jį dalintųsi per pusę, tad britas gautų dar daugiau nei 50 mln. JAV dolerių. Jei kova nebūtų tokia sėkminga finansiškai ir nesurinktų 100 mln. JAV dolerių prizinio fondo, A.Joshua vis tiek gautų savo 50 mln. JAV dolerių, o D.Wilderis tenkintųsi likusia suma. Pavyzdžiui, jei kovos prizinis fondas siektų 60 mln. JAV dolerių, tuomet A.Joshua gautų 50 mln., o D.Wilderis tik 10 mln.

„Tai milžiniškas skaičius, bet tai yra superkova. Deontay ir Anthony privalo susikauti artimiausiu metu dėl visų diržų, be jokių revanšo sąlygų. Joshua anksčiau norėjo panašaus pasiūlymo ir mes jį pateikėme. Tikiuosi, kad iki rytojaus sulauksime jų sutikimo. Deontay yra sujaudintas ir tiki, kad Anthony priims šį pasiūlymą“, - kalbėjo D.Wilderio vadybininkas Shelly Finkelis.

Optimistiškai šnekėjo ir pats D.Wilderis: „Anthony, pasikviesk Eddie Hearną ir pasitikrink elektroninį paštą. Aš tau paruošiau kai ką įspūdingo. Visi pinigai yra krepšyje. Tikiuosi, kad tesėsi savo žodį ir sutiksi kautis su manimi. Pasimatysime jau netrukus.“

28-erių metų A.Joshua profesionalų ringe laimėjo 21 kovą ir nokautavo 20 varžovų. 32-ejų metų D.Wilderis taip pat yra nenugalėtas – 40 pergalių iš eilės ir 39 nokautai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.