Deontay Wilderis ir Anthony Joshua | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderis ir Anthony Joshua | Scanpix nuotr.

 Sunkiasvorių boksas jau šiemet gali turėti „neginčijamą“ pasaulio čempioną, jei bus surengta kova tarp brito Anthony Joshua ir amerikiečio Deontay Wilderio. A.Joshua dabar turi tris iš keturių pagrindinių pasaulio čempiono diržų ir jam trūksta tik WBC titulo, priklausančio amerikiečiui.

Trečiadienį paskelbta, kad A.Joshua atstovai jau pateikė pasiūlymą D.Wilderiui. Kontrakte yra įrašyta konkrekti suma už kovą – 8,8 mln. svarų sterlingų (beveik 12,5 mln. JAV dolerių). Ši suma amerikiečiui yra garantuota, nekintanti nuo to, koks būtų bendras kovos prizinis fondas. Taip pat skelbiama, kad kontrakte numatyta ir revanšo galimybė. Jo metu sportininkai veikiausiai dalintųsi po 50 proc. prizinio fondo.

Kalbama, kad pirmoji A.Joshua ir D.Wilderio kova būtų verta ne mažiau nei 60 mln. svarų sterlingų (apie 85 mln. JAV dolerių), tad brito pasiūlymas amerikiečiui atrodo gana kuklus. Kita vertus, pats D.Wilderis už ankstesnes savo kovas gaudavo tik po milijoną JAV dolerių ar šiek tiek daugiau.

Tai akcentavo ir A.Joshua vadybininkas Eddie Hearnas: „Mes esame dominuojanti A pusė šiose derybose. Kalbėti apie tai, kad D.Wilderis turėtų gauti 40 proc. prizinio fondo yra tikra nesąmonė. Proporcija tarp Anthony ir Deontay populiarumo ir jų turimų diržų tikrai nėra 60/40. Mes pasiūlėme Deontay uždirbti penkis kartus daugiau, nei jis kada nors yra gavęs už kovą. Viskas, ką jis gautų už tokią kovą, yra dėl Anthony populiarumo. Jei Deontay to nenori, tuomet mes pasirinksime kitą varžovą. Jei jie atmes pasiūlymą, tai nereikš, kad ši kova niekada neįvyks, tiesiog mes tada pradėsime derybas su Aleksandru Povetkinu, o su Deontay vėl kalbėsime žiemą.“

Vienas iš D.Wilderio vadybininkų Shelly Finkelis trečiadienį kalbėjo, jog ruošia atsakomąjį pasiūlymą A.Joshua atstovams, o kitas amerikiečio atstovas Lou DiBella buvo gerokai griežtesnis.

„Jei Eddie Hearnas norėjo įžeisti Deontay su savo pasiūlymu, tai jam pavyko. Akivaizdu, kad jie bijo Deontay ir nenori šios kovos. Jų pasiūlyta suma yra įžeidžianti“, - pareiškė L.DiBella.

E.Hearnas teigė, kad gerinti dabartinio pasiūlymo nesiruošia, tad, panašu, kad susitarimo tarp abiejų pusių artimiausiu metu nebus.

28-erių metų A.Joshua profesionalų ringe laimėjo 21 kovą ir nokautavo 20 varžovų. 32-ejų metų D.Wilderis taip pat yra nenugalėtas – 40 pergalių iš eilės ir 39 nokautai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lt
2018-04-13 00:27:45
Toks jausmas, kad elgetos abu yra. Turi jie iki kaklo jau tu pinigu, cia butu principine kova del dirzo, del stipriausio boksininko vardo.
Atsakyti
Byron
2018-04-12 12:38:39
Kai piniginis fondas bus virš 80 mln, o jam siūlo 12mln, tai tik visiškas dalbajobas galėtų sutikti. Tai juk būtų vos 15%. Palaikai Wilderį. Mažių mažiausiai jam turėtų būti pasiūlyta 35%. Jis juk net sutinka kovoti Anglijoje, o ne Lasvegase, kaip tą visada daro Floydas.
Atsakyti
R
2018-04-12 12:17:39
Pats sake pinigai nesvarbu jam o db jau 10 maza :
Atsakyti
kaka
2018-04-12 22:05:47
Būtent :)