Arturo Vidalis džiaugiasi savo įvarčiu | LaPresse/Scanpix nuotr.

Arturo Vidalis džiaugiasi savo įvarčiu | LaPresse/Scanpix nuotr.


Pirmadienį Italijoje buvo sužaistas paskutinis 32 turo „Serie A“ lygos mačas. Jame susitiko du vienas kito verti priešininkai – Romos „Lazio“ ir Turino „Juventus“ klubai. Šias rungtynes rezultatu 2-0 laimėjo Italijos čempionai „Juventus“.


Pirmasis kėlinys. Lietuvis Marius Stankevičius sulaukė trenerio pasitikėjimo ir rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje. Patyręs gynėjas žaidė kairiajame gynybos krašte.

Pirmąjį smūgį į vartų plotą atliko „Lazio“ ekipa. Savoje aikštėje žaidžiantis Romos miesto klubas kol kas kontroliuoja kamuolį, o pirmo smūgio autoriumi tapo Andersonas Hernanesas, tiesa, jo smūgis tikslo nepasiekė ir Gianluigi Buffonas sugavo kamuolį.


Visgi 7 rungtynių minutę „Juventus“ uždirbo vienuolikos metrų baudinį. Lorikas Cana baudos aikštelėje pargriovė Mirko Vučiničių ir paskirtą baudinį sėkmingai realizavo saugas Arturo Vidalis.


„Lazio“ po praleisto įvarčio stengėsi nepasimesti ir toliau spaudė savo varžovus. M.Stankevičius taip pat buvo pastebimas. Lietuvis ne vieną kartą puikiai apsigynė ir taip pat sėkmingai pradėdavo savo komandos atakas. Jis taip pat smūgiavo ir į vartus, tiesa, kamuolys skriejo virš jų.


20 minutę „Lazio“ vartininkas Federico Marchetti įspūdingai sureagavo į varžovų smūgį ir taip neleido „Juventus“ padidinti savo persvaros. Kitoje aikštės pusėje labai gerą šansą pasižymėti turėjo L.Cana, tačiau albanas nepataikė į kamuolį


28 minutę „Juventus“ klubas visgi padidino savo pranašumą. Nesėkmingai gynyboje sužaidę „Lazio“ futbolininkai leido A.Vidaliui įmušti antrą įvartį.


Kiek vėliau komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais. Į „Juventus“ vartus smūgiavo Miroslavas Klose, o „Lazio“ vos apsigynė nuo Claudio Marchisio smūgio.


Iki pertraukos abi ekipos turėjo galimybių pasižymėti. Galbūt kiek pavojingesni šansai buvo prie „Lazio“ vartų, tačiau daugiau įvarčių pirmojoje mačo dalyje nebuvo.

Marius Stankevičius (kairėje) po ilgos pertraukos žaidė startinėje sudėtyje ir sužaidė visas 90 minučių | Reuters/Scanpix nuotr.

Marius Stankevičius (kairėje) po ilgos pertraukos žaidė startinėje sudėtyje ir sužaidė visas 90 minučių | Reuters/Scanpix nuotr.

Antrasis kėlinys. „Lazio“ treneris po pertraukos pakeitė A.Hernanesą ir vietoje jo į aikštę išleido Edersoną. Taip pat buvo pakeistas Stefano Mauri, kurį pakeitė Liboras Kožakas. Po šių keitimų „Lazio“ pradėjo spausti „Juventus“ ir G.Buffonui greitai teko atremti kelis varžovų smūgius.


56 mačo minutę Andrea Pirlo atliko labai pavojingą baudos smūgį, bet „Lazio“ vartininkas jį atrėmė, visgi pirmas prie kamuolio suskubo C.Marchisio, bet italas smūgiavo virš vartų.Kitoje aikštės pusėje sėkmingai į kamuolį nepataikė L.Kožakas.


Toliau apie 15 minučių komandos rungtyniavo apylygiai. Abu klubai stengėsi pulti varžovų vartus, bet pavojingų momentų sukurti nepavykdavo. „Lazio“ labiau stengėsi įmušti įvartį, bet „Juventus“ ramiai apsigindavo ir išlaikydavo savo pranašumą.


Rungtynių pabaigoje M.Stankevičius vis dažniau jungdavosi prie komandos atakų. Lietuvis atliko keletą pavojingų perdavimų į baudos aikštelę, bet „Juventus“ nuo jų apsigynė.


Iki mačo pabaigos nei lietuvio, nei kitų „Lazio“ žaidėjų pastangų neužteko ir jie įvarčio taip ir neįmušė. Pačioje mačo pabaigoje M.Klose dar turėjo gerą šansą, bet vokietis nepataikė į vartus. Taigi pergalę šventė „Juventus“ klubas, kuris su 74 taškais net 11 taškų lenkia antroje vietoje esančią „Napoli“ ekipą. „Lazio“ klubas savo sąskaitoje turi 51 tašką ir užima 5 vietą.


32 turo rezultatas:  • „Lazio“ 0 – 2 „Juventus“


  •   8‘ [0 – 1] Arturo Vidal (11 m)


  • 28‘ [0 – 2] Arturo Vidal