Seminaro akimirka | Organizatorių nuotr.

Seminaro akimirka | Organizatorių nuotr.

Balžeko teniso akademija savo jauniesiems sportininkams, jų tėvams ir akademijoje besitreniruojantiems suaugusiesiems suorganizavo seminarą, skirtą traumų prevencijai bei subalansuotai mitybai.

Norėdami pasiekti aukštų rezultatų, akademijos jaunuoliai treniruojasi vis intensyviau. Žengiant profesionalaus sporto link, traumų prevencijos bei mitybos įtakos organizmui klausimai tampa vis aktualesni.

Seminare apie sportines traumas ir jų prevenciją pasakojo „SK Impex medicinos diagnostikos ir gydymo centro“ reabilitacijos ir sporto medicinos centro vadovas, sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus.

Tuo tarpu apie sveiką mitybą pasakojo Zinzino kompanijos atstovas, šešerius metus dirbantis su veikliųjų maistinių medžiagų balansavimo įtaka žmogaus organizmui, Jonas Lapinskas.

Balžeko teniso akademijos nariai gavo daug naudingų ir praktiškų patarimų, kaip išvengti sportinių traumų, o čia išskyrėme šešias pagrindines.

Pirma –dirbti pagal teisingą treniruočių struktūrą. Treniruotės pradžioje būtina padaryti gerą apšilimą, o treniruotės pabaigojereikalingas tinkamas atvėsimas–raumenų pratempimas.

Antra - intensyviai žaidžiant tenisą, privaloma papildomai lankyti bendro fizinio rengimo treniruotes, kurios stiprina raumenis, gerina lankstumą, didina amplitudes.

Trečia – treniruočių metu naudoti tinkamą inventorių, specialią tenisui skirtą avalynę, tinkamo svorio raketę ir kamuoliukus, užtikrinti, kad danga nėra slidi.

Ketvirta –neignoruoti skausmo. Nereikia eiti treniruotis jaučiant skausmus, nes jūsų kūnas siunčia ženklus, jog ne viskas yra gerai, todėl reikia tai išsiaiškinti.

Penkta - pajutus skausmą, labai svarbu kreiptis į sporto medicinos specialistą (gydytoją, kineziterapeutą). Galimas daiktas, kad traumos židinys yra visai kita vieta nei ta, kurią skauda. Pradėti vėl sportuoti galima tik pilnai išsigydžius traumas, kad trauma netaptų lėtinė, t.y. dažnai pasikartojanti.

Ir šešta – bet koks stresas, įskaitant mažo ar per didelio fizinio aktyvumo, skatina lėtinius uždegimus organizme. Norint apsisaugoti nuo lėtinio uždegimo pasekmių, ar jo visai išvengti, turime daug dėmesio skirti ir mūsų mitybai. Maiste esančios maistinės medžiagos gali papildomai skatinti lėtinį uždegimą arba jį mažinti. Naudojantis išskirtiniais kraujo tyrimais, galime sužinoti, koks kiekis mūsų mityboje yra uždegimą skatinančių riebalų rūgščių, gauti mitybos rekomendacijas, taip pat sužinoti koks maiste esantis Omega 6 ir Omega 3 santykis, kurio disbalansas būtent ir paskatina bei pagreitina lėtinių uždegimų vystymąsi. Subalansavus mityboje esančias riebalų rūgštis, vėliau galime balansuoti ir baltymų bei angliavandenių kiekius, papildyti vitaminų, mineralų bei kitų augalinės kilmės antioksidantų lygį mityboje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio futbolo čempionatas 2018

06-18 Švedija 15:00 Pietų Korėja
06-18 Belgija 18:00 Panama
06-18 Tunisas 21:00 Anglija
06-19 Kolumbija 15:00 Japonija
06-19 Lenkija 18:00 Senegalas
06-19 Rusija 21:00 Egiptas
06-20 Portugalija 15:00 Marokas
06-20 Urugvajus 18:00 Saudo Arabija
06-20 Iranas 21:00 Ispanija
06-21 Danija 15:00 Australija
06-21 Prancūzija 18:00 Peru
06-21 Argentina 21:00 Kroatija
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

06-18 Žalgiris 18:50 Lietuvos rytas

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141