Joelis Embiidas | Scanpix nuotr.

Joelis Embiidas | Scanpix nuotr.

„Purvinos kalbos“ NBA arenose yra gana dažnas dalykas ir tai į rungtynes įneša daugiau kovingumo bei aistrų.

Tačiau, pagal nerašytas NBA taisykles, taip kalbėti bet kuris panorėjęs krepšininkas negali ir tokiu atveju jis būtų greitai nusodintas.

Pateikiame ESPN straipsnį apie NBA tris svarbiausias nerašytas „purvinų kalbų“ taisykles.

Pirma taisyklė: jokių asmeniškumų

NBA krepšininkų neveikia įprasti aštrūs pasakymai. Vašingtono „Wizars“ gynėjas Bradley Bealas pasakė, kaip reikia suerzinti savo oponentą.

„Tu jam turi įlysti po oda. Turi jį suerzinti ir išvesti jį iš savo žaidimo“, - sakė gynėjas.

Tačiau reikia jausti ribą iki nepagarbos.

„Man patinka gerbti varžovus. Man patinka tiesiog žaisti žaidimą ir rūpintis savo dalykais. To paties tikiuosi iš kitų. Jeigu to nebus, aš to paprastai nepaliksiu“, - sakė Hiustono „Rockets“ puolėjas Trevoras Ariza.

Nerašytos taisyklės griežtai draudžia į „kalbas“ įtraukti šeimos narius ir asmenines problemas.

Praėjusį sezoną T.Ariza pasibaigus rungtynėms norėjo pasikalbėti su Dalaso „Mavericks“ aukštaūgiu Salahu Mejri, kuris aikštėje šnekėjo apie T.Arizos žmoną ir vaiką.

„Kai tu kalbi apie dalykus, kurie yra už aikštės ribų, tu jau nuėjai per toli“, - sakė Fynikso „Suns“ gynėjas Devinas Bookeris.

Vienas kiečiausių NBA krepšininkų Zachas Randolphas išsakė savo nuomonę apie aštrias kalbas.

„Šios kalbos yra puiku, kol nenueini per toli. Suprantamame, kai mums varžovas pasako: „Tu manęs negali uždengti“. Tačiau šios kalbos tampa problema, kai jis pradeda tave dergti įžeidžiančiais epitetais. Šeimos ir žeminančių žodžių į savo kalbas neįtraukite“, - sakė Sakramento „Kings“ veteranas.

NBA krepšininkai turėjo pasakyti, kuris žaidėjas yra daugiausiai aikštėje kalbantis ir beveik visi įvardijo Joelą Embiidą. Tačiau Filadelfijos „76ers“ aukštaūgis yra tas žaidėjas, kuris moka kalbėti tik apie krepšinį ir neįtraukti asmeninių dalykų.

Pavyzdžiui, J.Embiidas sezono pradžioje viešai pašiepė Andre Drummondo žaidimą puolime ir gynyboje, o tuo tarpu Detroito „Pistons“ centras atsikirto pasijuokdamas iš J.Embiido praleidžiamų rungtynių.

Tačiau pačiam J.Embiidui labiausiai patiko „konfliktas“ su Karlu-Anthony Townsu. J.Embiidas po pergalės prieš Minesotos „Timberwolves“ į socialinį tinklą įkėlė nuotrauką, kurioje vaizduojama, kaip jis krauna į varžovų krepšį. Nuotrauka buvo ne pačios geriausios kokybės ir K.Townsas tai parašė. J.Embiidas netruko atsikirto: „Geresnės kokybės nei tavo gynyba“.

„Aš gerbiu oponentus. Krepšinį reiškia žaisti kovingai ir tuo pačiu linksmintis. Tokios kalbos yra vienas iš linksmiausių dalykų. Tai nėra nepagarba ir esu tikras, kad varžovai tai supranta. Tai brolystė. Tiesiog noriu linksmintis“, - sakė J.Embiidas.

Antra taisyklė: būk ramus, jeigu sėdi ant atsarginių žaidėjų suolelio

Tu neturėtum reikštis, jeigu nežaidi. Tai liečia mažai rungtyniaujančius ir traumuotus krepšininkus.

„Tavęs nėra žaidime. Tu nieko negali pakeisti“, - kalbėjo 20 metų NBA rungtyniaujantis Vince‘as Carteris.

Ateityje „Šlovės muziejuje“ tikrai būsiantis Paulas Pierce‘as praėjusį sezoną galbūt galėjo turėti išimtį šiai taisyklei, tačiau veikiausiai jis pats gailėjosi, jog rungtynėse prieš Oklando „Warriors“ nenulaukė liežuvio už dantų.

P.Pierce‘as nuo atsarginių žaidėjų suolelio šaukė Draymondui Greenui, jog šis yra per žemas dengti Blake‘ą Griffiną. „Warriors“ puolėjas, kuris yra vienas aktyviausių šios kartos „kalbėtojų“, rungtynių pabaigoje atskirto.

„Sieki atsisveikinimo turi! Tu nesi toks mėgstamas! Tu nesi vertas atsisveikinimo turo! Tu manai, kad esi Kobe? Tu toks nesi“, - šaukė D.Greenas.

Krepšininkas taip kalbėjo būdamas po krepšiu, o ten yra įtaisytas mikrofonas ir per TV rungtynes stebėję NBA sirgaliai aiškiai girdėjo atleto žodžius.

Šią taisyklę praėjusį sezoną sulaužė ir Enesas Kanteris bei vėl į tai buvo įtraukta „Warriors“ komanda. Turkas nuo suolelio kritikavo buvusį komandos draugą Keviną Durantą.

„Kiek minučių jis žaidė? Tris minutes. Aš stengiuosi galvoti apie tai, kas yra aikštėje. Jis su manimi nori kalbėtis būdamas už aikštės. Tačiau esu tikras, kad šį vakarą jis kažką parašys „Twitter“ tinkle“, - po mačo kalbėjo K.Durantas.

Trečia taisyklė: pasitikrink savo statusą

„Suns“ gynėjas D.Bookeris turi savybių, jog galėtų būti vienas geriausių kalbėtojų aikštėje. Jis yra grubus, šmaikštus ir elitinis savo kartos krepšininkas.

Tačiau yra viena problema: „Suns“ su D.Bookeriu dar nei viename sezone nuo 2015 metų nelaimėjo daugiau nei 24 rungtynių.

„Niekada neatrodo gerai, kai tu daug kalbi pralaimėdamas rungtynes“, - sakė D.Bookeris.

NBA daug kalbėti tu gali tada, kai esi kažką įrodęs. Tuo D.Bookeris įsitikino savo debiutiniame sezone, kai „kalbėjosi“ su Russellu Westbrooku.

„Aš nežinau kas tu. Kodėl tu su manimi kalbi?“, - R.Westbrooko žodžius pakartojo D.Bookeris.

Koks turi būti tavo statusas nėra tiksliai apibrėžta, tačiau jo neturėjimas yra didelė priežastis patylėti.

„Jeigu tu nieko neįrodęs, tu negali kalbėti. Mes tavęs negerbsime. Tu turi būti kažkuo pasižymėjęs. Turi turėti savo vardą arba rinkti daug taškų. Kiekvienas negali daug kalbėti“, - sakė Jamesas Hardenas.

    

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų