Dainius Adomaitis | Fotodiena nuotr.

Dainius Adomaitis | Fotodiena nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ruošiasi paskutinėms antrojo lango pasaulio čempionato atrankos rungtynėms, kuriose pirmadienį susitiks su Kosovo krepšininkais.

Šiam mačui rinktinės strategas Dainius Adomaitis vietoje Kšištofo Lavrinovičiaus ir Renaldo Seibučio nusprendė registruoti Lauryną Birutį ir Arnoldą Kulboką.

Treneris nemano, kad yra priežasčių atsipalaiduoti ir kalbėjo apie sudėtį trečiajam langui.

– Kodėl pasirinkote tokį dvyliktuką mačui?

– Manau, kad jaunimui atėjo laikas duoti šansą ir jie tą galimybę turės. Kšištofas savaitgalį žaidė KMT, Renaldas irgi daug krūvių turi šį sezoną. Jie ruošiasi sezono finišui savo klubuose.

– Ar nėra mintyse to, kad rungtynės bus tik formalumas?

– Krepšinyje ir sporto nėra tokio dalyko. Galima pasakyti daug tokių pavyzdžių. Faktas toks – mes esame stipresnė komanda, žaidžiame namuose ir turime dvylika žaidėjų, kurie norime, jog rungtyniautų. Norime, kad visi savo laiką išnaudotų labai agresyviai. Galvojame tik apie pergalę.

– Prieš pirmą mačą jautėte varžovams tokią pagarbią baimę. Dabar turbūt gerokai drąsiau?

– Žinoma, nes tada buvo tokia nežinomybė – visi pasakojo, kad ten atmosfera yra specifinė. Ji tokia ir buvo, kas matėsi žaidime pirmoje dalyje. Namuose žaidžiant su tokiu varžovu yra pirmiausia tavo gynyba ir tavo koncentracija aikštelėje. Visas penketukas turi būti susikoncentravęs ir žinotų savo atsakomybes.

– Ar jūsų nestebina, kad Kroatija turi tokių rimtų problemų ir gali net nepatekti į kitą etapą?

– Visi prieš šitą „langų“ sistemą kalbėjo, jog gali būti netikėtumų. Visi suprantu, koks profesionalus sportas. Kad ir mūsų situacija: vasarą žaidė viena komanda, antrajame „lange“ – kita komanda, o dabar – trečia komanda. Turi tris treniruotes pasiruošti, jog visi žaistų vienodai, komandiškai. Nėra lengva. Susiduriame su tuo ne tik mes, bet ir kitos komandos – rezultatų daug netikėtų yra. Tie patys kroatai, mūsų kaimynai latviai nusileido ukrainiečiams, turkų pralaimėjimas. Netikėtumų šiame „lange“ daugiau netikėtumų nei pirmajame. Kroatai vieninteliai nukentėjo nuo sistemos, nes negali surinkti stipriausių žaidėjų.

– Kaip nuteikinėjate vyrus dvikovai su Kosovu?

– Didžiausia klaida būtų pagalvoti, jog bus lengvos rungtynės ir kad laimėjome prieš tai. Nieko panašaus. Visi vilkės marškinėlius su užrašu Lietuva ir kiekvienas turi garbingai sužaisti. Jeigu kažkas norės pasitaupyti, bus kitų, kurie nenorės to daryti.

– Ar kitame „lange“ matysime jau ketvirtą komandą?

– Negalime planuoti. Šiai dienai atrodo, kad NBA klubai išleis Valančiūną ir Sabonį, taip kad turėsime dar kitą komandą (juokiasi). Faktas, kad taip. Turėsime vėl tą pačią situaciją – tris treniruotes ir rungtynes. Tai ir yra šio proceso įdomybė.

Dainius Adomaitis

Dainius Adomaitis teigia, kad komanda pamiršo pirmas tarpusavio rungtynes su Kosovu ir pirmadienį sieks įgyendinti savo tikslus. #mesuzlietuva

Posted by Mūsų krepšinis on Sunday, February 25, 2018

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.