Vokiečių triumfas | Scanpix nuotr.

Vokiečių triumfas | Scanpix nuotr.

 Pjongčange vykstančiose 23-iose žiemos olimpinėse žaidynėse penktadienį paaiškėjo vyrų ledo ritulio turnyro didžiojo bei mažojo finalo poros.

Antrajame pusfinalyje užfiksuota tikra sensacija. Čempionato atradimas Vokietijos ledo ritulio rinktinė 4:3 (1:0, 3:1, 0:2) iš kovos dėl aukso eliminavo kanadiečius, kurie gynė čempionų titulą. Sekmadienį finale vokiečiai žais su rusais, o kanadiečiai jau šeštadienį turės kovoti dėl bronzos su čekais.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gana vangiai, kanadiečiai sužaidė beveik 3 min. daugumoje, bet per jas nenuveikė nieko ypatingo. Tuomet jau patys kanadiečiai neapdairiai užsidirbo dvi pražangas iš eilės. Sugrįžus ant ledo Felixui Schutzui, vokiečiai įgijo dviejų žaidėjų pranašumą ir tuo greitai pasinaudojo. Kanadiečiai susispaudė gynyboje, bet spragą tarp jų surado Brooksas Macekas (14:43 min.).

Antrajame kėlinyje kanadiečiai buvo patekę į dar gilesnę duobę.Matthias Plachta (23:21) gavo fantastišką perdavimą iš Patricko Hagerio ir iš artimos distancijos nuginklavo Keviną Pouliną. Lyg to būtų negana, Frankas Maueris (26:49) nepraėjus nė 4 min. padidino vokiečių persvarą net iki 3:0.

Kanadiečių viltis trumpam atgaivino Gilbertas Brule (28:17), bet po dar vienos pražangos jie vėl liko žaisti mažumoje, o vokiečiai kiekybinę persvarą realizavo per 3 sek. Patrickas Hageris (32:31) po M.Plachtos smūgio pakeitė ritulio skriejimo kryptį ir Kanados vartininkas nebeturėjo laiko į tai sureaguoti. 1:4 atsilikę kanadiečiai ėmė nervintis ir jų įvarčio autorius G.Brule grubiai sužaidė prieš varžovą. Teisėjai jį išvarė iš aikštės, skyrė jam 25 baudos min. ir vokiečiai net 5 min. galėjo žaisti daugumoje.

Trečiasis kėlinys prasidėjo kanadiečio Matto Robinsono (42:42) įvarčiu. Vokiečiai netrukus galėjo atsatyti 3 įvarčių pranašumą, bet Dominikas Kahunas nerealizavo baudinio, o kanadiečiams nereikėjo 2 min. žaisti mažumoje. Įtampą dar labiau padidino Derekas Roy'us (49:42). Jo įvartis sumažino kanadiečių atsilikimą iki minimumo. Per likusį laiką veiksmas vyko beveik tik prie vokiečių vartų. Kanadiečiai dar ir pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau vokiečiai atsilaikė iki finalinės sirenos ir puolė švęsti didžiausią pergalę šalies ledo ritulio istorijoje.

Vokietijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Vokietijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Kanadiečiai į varžovų vartus smūgiavo daugiau nei dvigubai dažniau, o trečiojo kėlinio statistika buvo ypač iškalbinga. Per jį kanadiečiai atliko 15 smūgių į varžovų vartų plotą, o vokiečiai - 1.

Rungtynių statistika: Kanada - Vokietija. | Organizatorių nuotr.

Rungtynių statistika: Kanada - Vokietija. | Organizatorių nuotr.

Kanadiečiai olimpiadą pradėjo A grupėje, kurioje 5:1 pamokė šveicarus, po baudinių serijos 2:3 pralaimėjo čekams ir 4:0 nugalėjo Pietų Korėją. Kanados rinktinė pateko tiesiai į ketvirtfinalį ir jame 1:0 palaužė suomių pasipriešinimą.

Vokiečiai C grupėje 2:5 nusileido suomiams, 0:1 pralaimėjo švedams ir tik po baudinių serijos 2:1 įveikė norvegus. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate vokiečiai po pratęsimo 2:1 išplėšė pergalę prieš šveicarus, o ketvirtfinalyje sensacingai po pratęsimo 4:3 atsirevanšavo švedams.

Kanadiečiai gunė olimpinių čempionų titulą ir auksą iškovojo net trijose iš keturių pastarųjų olimpiadų. Tiesa, šiemet jiems tenka verstis be NHL žaidėjų. Vokiečiai jau pasiekė geriausią rezultatą šalies istorijoje. Jie iki šiol turėjo dvi olimpines bronzas, laimėtas 1932 m. ir 1976 m.

Dar 2001 m. pasaulio čempionate vokiečiams pavyko pasiekti lygiąsias prieš kanadiečius, o nuo tada jie pralaimėjo visas oficialias tarpusavio rungtynes. Draugiškuose mačuose vokiečiai kanadiečius įveikė 2010 m. ir 2012 m. „Germany Cup“ turnyre.

Kanados ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Kanados ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Rungtynių eiga:

Trečiasis kėlinys:

60:00 min. Vokiečiai atlaiko kanadiečių šturmą ir keliauja į finalą!!!

58:53 min. Vokiečių treneriai išnaudojo savo pertraukėlę.

58:24 min. Kanadiečių vartininkas vėl keičiamas aikštės žaidėju.

57:51 min. Kanadiečiai jau buvo trumpam pakeitę vartininką šeštuoju aikštės žaidėju.

54:22 min. Abipusė pražanga - po 2 baudos min. gavo Christianas Ehrhoffas ir Christianas Thomasas. Žaidimas tęsis keturi prieš keturis.

50:53 min. Vokiečių vargai nesibaigia - Frankas Hordleris pargriovė varžovą ir užsidirbo 2 baudos min.

49:42 min. ĮVARTIS! Atmosfera kaista. Derekas Roy'us švelnina kanadiečių atsilikimą iki minimumo!

49:15 min. Galimybė kanadiečiams - 2 baudos min. gavo M.Plachta.

43:21 min. Po Cody Goloubefo paskutinės vilties pražangos buvo skirtas baudinys į kanadiečių vartus. Visgi, K.Poulinas atrėmė Dominiko Kahuno smūgį ir rezultatas lieka nepakitęs.

42:42 min. ĮVARTIS! Mattas Robinsonas iš artimos distancijos pergudrauja varžovų vartininką ir švelnina kanadiečių atsilikimą iki 2:4.

40:00 min. Prasidėjo trečiasis kėlinys.

Antrasis kėlinys:

40:00 min. Baigėsi antrasis kėlinys.

38:47 min. Kanadiečiai 5 min. atsilaikė mažumoje, bet ir toliau stokoja drausmės. Rene Bourque'as 2 baudos min. gavo už žaidimą aukštai iškelta lazda.

32:59 min. Kanadiečiams nebelaiko nervai. G.Brule už ataką į varžovo galvos sritį išvaromas iš aikštės iki rungtynių pabaigos. Vokiečiai daugumoje galės žaisti net 5 min.

Kanados ir Vokietijos rinktinių rungtynės | Scanpix nuotr.

Kanados ir Vokietijos rinktinių rungtynės | Scanpix nuotr.

32:31 min. ĮVARTIS! Neįtikėtina! Vokiečiai per 3 sekundes realizuoja kiekybinę persvarą! Vokiečiai laimėjo ritulio išmetimą ir pirmu smūgiu po rikošeto pelnė įvartį. Pasižymėjo Patrickas Hageris.

32:28 min. 2 min. „pailsėti“ siunčiamas kanadietis Ericas O'Dellas.

29:31 min. Vokiečiai jau antrą kartą pusfinalyje pažeidė sudėties taisyklę ir lieka žaisti mažumoje.

28:17 min. ĮVARTIS! Kanadiečiai atsigauna - Gilbertas Brule vienu lietimu muša įvartį ir realizuoja kiekybinę persvarą.

27:30 min. Dar viena proga kanadiečiams - 2 baudos min. gavo Yannicas Seidenbergas.

26:49 min. ĮVARTIS! Vokiečių stebuklai nesibaigia - po Franko Mauerio įvarčio rezultatas tampa 3:0!

23:21 min. ĮVARTIS! Vokiečiai dvigubina savo pranašumą. Matthias Plachta pasižymėjo komandoms esant vienodų sudėčių.

20:00 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

Pirmasis kėlinys:

20:00 min. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

15:14 min. Dar viena pražanga. Šį kartą 2 baudos min. už varžovo pargriovimą gavo vokietis Patrickas Hageris.

14:43 min. ĮVARTIS!!! Netikėtumai tęsiasi. Vokiečiai pirmauja po Brookso Maceko įvarčio!

13:19 min. Čia pat iš aikštės išvarytas ir Rene Bourque dėl laiko vilkinimo.

13:19 min. Kanadiečių kiekybinė persvara neužsitęsė. Lindenas Vey už veiksmą aukštai iškelta lazda gavo 2 baudos min.

12:29 min. Grubiai prieš varžovą sužaidęs vokietis Felixas Schutzas užsidirbo 2 baudos min.

7:53 min. Pirmosios problemos vokiečiams - jie pažeidė sudėties taisyklę ir iki 2 min. žais mažumoje.

0:00 min. Kanadiečių vartus gina Kevinas Poulinas, o vokiečių - Danny Ausas den Birkenas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

stanley
2018-02-23 18:59:27
Vienas tik fakatas visų pamastymui - Kanados rinktinės vartus gynė vartininkas žaidžiantis Austrijos lygoje. Tai daug ką pasako apie šią Kanados rinktinę. Apskritai tingiu daugiau rašinėti. Pasakysiu tik tiek. Norint suvokti ledo rituli reikia bent 20 metų juo domėtis bei pačiam žaisti. Ačiū visiems už dėmesį.Sėkmės.
Atsakyti
medinis
2018-02-23 19:06:26
o tas vartininkas NHL per klaidą lošė?
stanley
2018-02-23 18:37:51
Nerašykit žurnalistai tokių skambių pavadinimų kai sensacija ir t.t, jeigu nelabai domitės ledo rituliu.Vokiečiai žaidė su Kanados kokia 10-ta pagal pajėguma rinktine. Taigi kad vokiečiai nugalėjo dešimtą Kanados rinktinę nematau jokios sensacijos.Taigi gerbiamieji nerašykit NESAMONIŲ.
Atsakyti
medinis
2018-02-23 18:44:23
Proto bokštas, galėjai pastatyt už vokiečių pergalę, jei jau taip viską numatei, būtum milijonierius.
Rolas
2018-02-23 18:47:34
Aišku Kanada stipriai nukraujavus, bet vokiečiai net ir dabartinėj padėtyje „ant popieriaus“ atrodo silpnesni. Visi jų žaidėjai iš DEL surinkti, o tos lygos klubai, kaip rodo Čempionų lyga, nei švedų, nei suomių, nei šveicarų klubų lygio netempia. Pas kanadiečius pilna KHL žaidėjų, yra ir SHL ar NLA, jau nekalbant apie tai, kad Kanados rinktinės dabartinės žaidėjų bendra patirtis NHL viršija 5500 rungtynių.
A-JA-JAI
2018-02-23 17:16:31
Nesupratau:
Dar 2001 m. pasaulio čempionate vokiečiams pavyko pasiekti lygiąsias prieš vokiečius
Visą straipsnį galite rasti https://www.sportas.lt/naujiena/249045/sensacija-po-septyniu-ivarciu-trilerio-vokieciai-pirma-karta-istorijoje-pateko-i-olimpini-finala
Bet 2001m. Vokietija jau buvo viena.
Atsakyti