Švedijos biatlono rinktinė | Scanpix nuotr.

Švedijos biatlono rinktinė | Scanpix nuotr.

 Pjongčange penktadienį tęsėsi 23-iosios žiemos olimpinių žaidynių varžybos. Keturioliktąją jų dieną buvo išdalinti dar 4 medalių komplektai.

Finalinių rungčių prizininkai:

Vyrų biatlono estafetė 4x7,5 km | Scanpix nuotr.

Vyrų biatlono estafetė 4x7,5 km | Scanpix nuotr.

Vyrų biatlono estafetė 4x7,5 km:

1. Švedija 1 val. 15 min. 16.5 sek. 0 baudos ratų + 7 papildomi šoviniai.

2. Norvegija 1:16:12.0. 1+12.

3. Vokietija 1:17:23.6. 3+10.

Peppe Femlingas, Jesperas Nelinas, Sebastianas Samuelssonas ir Fredrikas Lindstromas atvedė švedus į netikėtą pergalę. Tai pirmas kartas olimpinių žaidynių istorijoje, kai Švedija laimėjo vyrų biatlono estafetę. P.Femlingas savo etapą baigė penktas, J.Nelinas pakėlė švedus į antrą vietą, ten išliko ir S.Samuelssonas, o F.Lindstromas tapo lenktynių didvyriu. Jis po šaudymo aplenkė iki tol pirmavusį norvegą Emilį Heglę Svendseną. Į paskutinį šaudymo ruožą švedas su norvegu atšliuožė praktiškai vienu metu, juos skyrė tik 0.5 sek. F.Lindstromas panaudojo 1 papildomą šovinį, o E.H.Svendsenas visiškai palūžo. Norvegui neužteko net ir 3 papildomų šovinių, jam teko sukti baudos ratą. Taip kova dėl aukso ir baigėsi.

Vokiečiai pirmavo lenktynių pradžioje, kol antrajame etape „subyrėjo“ Benediktas Dollis, užsidirbęs 2 baudos ratus ir nukritęs į penktą vietą. Tiesa, vėliau Arndas Peifferis ir Simonas Schemppas padėjo vokiečiams pelnyti bronzą. Prancūzai su Martinu Fourcade'u finišavo tik penkti. Pats M.Fourcade'as irgi nesužibėjo, jam teko naudoti 4 papildomus šovinius ir sukti baudos ratą.

Kjeldas Nuisas | Scanpix nuotr.

Kjeldas Nuisas | Scanpix nuotr.

Vyrų greitasis čiuožimas, 1000 m rungtis:

1. Kjeldas Nuisas (Olandija) 1 min. 7.95 sek.

2. Havardas Lorentzenas (Norvegija) 1:07.99.

3. Kim Tae-Yunas (Pietų Korėja) 1:08.22.

28-erių metų K.Nuisas po dramatiškos kovos antrą kartą tapo olimpiniu čempionu. Jis 1000 m rungtį pradėjo vienas iš paskutinių ir žinojo pagrindinių savo varžovų rezultatus. K.Nuisas iki tol pirmavusį H.Lorentzeną aplenkė viso labo 0.04 sek. Olandas kiek anksčiau Pjongčange laimėjo ir 1500 m rungtį. H.Lorentzenas taip pat laimėjo antrą medalį Pjongčange. Jis iškovojo auksą 500 m rungtyje. Tuo tarpu K.Tae-Yunas iki šiol ypatingų laimėjimų neturėjo.

Moterų dailusis čiuožimas | Scanpix nuotr.

Moterų dailusis čiuožimas | Scanpix nuotr.

Moterų dailusis čiuožimas.

1. Alina Zagitova (OAR) 239.57

2. Jevgenija Medvedeva (OAR) 238.26

3. Kaetlyn Osmond (Kanada) 231.02

Rusijos dailiojo čiuožimo legenda Jevgenija Medvedeva po savo laisvosios programos negalėjo sulaikyti ašarų ir nors ją laimėjo, tačiau susumavus visus balus tapo aišku, kad daugybę pasaulio rekordų pasiekusi ir titulų iškovojusi J.Medvedeva turi pripažinti 15-metės tautietės Alinos Zagitovos pranašumą. Pas tą patį trenerį dirbančias čiuožėjas skyrė vos 1,31 taško. A.Zagitova tapo antra jauniausia olimpine čempione asmeninėje rungtyje per istoriją. Jai pritrūko vos 28 dienų iki amerikietės Taros Lipinski rekordo, kuri taip pat laimėjo auksą dailiajame čiuožime 1998 m.

Trečioje vietoje likus kanadietė Kaetlyn Osmond nuo antrosios pozicijos atsiliko daugiau nei septyniais taškais.

Moterų akrobatinio slidinėjimo kroso finalas.

1. Kelsey Serwa (Kanada)

2. Brittany Phelan (Kanada)

3. Fanny Smith (Šveicarija)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.