UEFA Čempionų lygos aštuntfinalis: „Sevilla“ - „Manchester United“ (2018.02.21) | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalis: „Sevilla“ - „Manchester United“ (2018.02.21) | Scanpix nuotr.

Trečiadienį „Sevilla“ ir „Manchester United“ futbolininkai stojo į kovą pirmosiose UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse bei sužaidė be įvarčių – 0 – 0.„Sevilla“ rungtynes pradėjo aktyviu žaidimu ir stengėsi kontroliuoti žaidimą, jiems tai puikiai sekėsi. 4-ąją minutę laimę tolimu smūgiu pabandė Luisas Murielis, 15-ąją minutę visiškai šalia vartų smūgiavo ir Jesusas Navasas.

„Manchester United“ atsakė keliomis pavojingesnėmis greitomis atakomis, o arčiausiai įvarčio buvo jaunasis Scottas McTominay, kuris 38-ąją minutę galingai smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų.

„Sevilla“ prieš pirmo kėlinio pabaigą užkūrė tikrą pirtį, tad „Manchester United“ teko atmušinėti virtinę ispanų atakų. Jau pridėto laiko metu po puikaus komandos draugo perdavimo L.Murielis atsidūrė visiškai laisvas vos per kelis metrus nuo vartų, tačiau tiesiog fantastiškus refleksus pademonstravęs Davidas De Gea išgelbėjo savo komandą nuo taiklaus šūvio.

Antrajame kėlinyje komandos ir toliau žaidė gan atvirą futbolą, bet dažniau atakavo „Sevilla“. Nors jie atliko kelis smūgius, tačiau dauguma jų buvo ne tokie pavojingi, kokiais galėjo būti ir dažniausiai tapdavo lengvu grobiu D.De Gea. 

Virš ar šalia vartų smūgiavo ir L.Murielis, ir Pablo Sarabia, o „Manchester United“ atsakė baudos smūgiu, kuomet Romelu Lukaku bandė perkelti gynėjų sieną, tačiau pataikė tiesiai į ją.

83-iąją minutę po puikaus Paulio Pogbos perdavimo R.Lukaku susistabdė kamuolį baudos aikštelėje ir nukreipė jį į vartus, Visgi jam neteko ilgai džiaugtis, kadangi teisėjas nurodė žaidimą ranka ir anuliavo įvartį.


Rungtynių eiga

90+3‘ Rungtynės baigiasi be įvarčių – 0 – 0.

89‘ „Raudonieji velniai“ išsikovoja baudos smūgį, jį atlieka M.Rashfordas, tačiau jo šūvis skrieja šalia virpsto.

87‘ Prie „Manchester United“ vartų blokuojamas smūgis, o jau kitoje aikštės pusėje M.Rashfordas smūgiuoja visiškai šalia vartų.

83‘ Po P.Pogbos perdavimo R.Lukaku susistabdo kamuolį ir muša jį į vartus, tačiau teisėjas sušvilpia ir įvarčio neįskaito, nes pasak jo belgas lietė kamuolį ranka.

82‘ „Sevilla“ atsako greita ataka, kurios metu po kelių perdavimų L.Murielis įsiveržia į baudos aikštelę ir smūgiuoja pažeme, bet kamuolys rieda tiesiai vartininkui į rankas.

79‘ Aikštėje dominuoja pozicinis žaidimas, tačiau nė vienai komandai nepavyksta priartėti prie smūgio fazės, atakas dažnai nutraukia arba netikslūs perdavimai, arba pakelta vėliava, signalizuojanti nuošalę.

73‘ L.Murielis veržiasi baudos aikštelės kraštu ir pakelia kamuolį komandos draugui, P.Sarabia smūgiuoja galva, o kamuolys skrieja virš vartų.

70‘ „Sevilla“ stabdo potencialiai pavojingą „Manchester United“ ataką, tačiau ji tęsiasi toliau. Perdavimo sulaukęs P.Pogba deda kelis galingus žingsnius ir ryžtasi tolimam smūgiui, bet kamuolys skrieja šalia vartų.

67‘ E.Banega išprovokuoja J.Mata pražangą, teisėjas skiria baudos smūgį. Jį atlieka pats E.Banega, bet kamuolys lekia į vartų centrą ir D.De Gea jį lengvai sugauna.

65‘ Baudos smūgį išsikovoja ir „Sevilla“, J.Correa siunčia kamuolį į tolimąjį baudos aikštelės kraštą, ten galva smūgiuoja C.Lengletas, bet pataiko į vartininką. Kitos atakos metu į baudos aikštelę įsiveržia ir pats smūgiuoja J.Correa, bet kamuolys ir vėl nepasiekia tikslo.

61‘ A.Sanchezas išprovokuoja pražangą arčiau vartų, baudos smūgį atlieka R.Lukaku, bet belgas pataiko į gynėjų sieną.

58‘ L.Murielis sulaukia komandos draugo perdavimo ir staigiai apsisukęs apie savo ašį nuskabą link baudos aikštelės, bet smūgiuoja tik šalia vartų.

57‘ Abi komandos aktyviai spaudžia viena kitą ir žaidžia kibiai, o tai sukelia ir daug broko, ir pražangų bei rungtynių stabdymų.

52‘ Komandos šiek tiek sulėtina žaidimo tempą ir pereina į pozicines atakas. Vienos jų metu F.Vazquesas pergudrauja iškart du „raudonųjų velnių“ gynėjus ir smūgiuoja iš baudos aikštelės kampo, bet kamuolys skrieja virš vartų.

47‘ Kėlinys prasideda ilga „Sevilla“ ataka, kuri galiausiai pasibaigia skersu perdavimu į baudos aikštelę ir netaikliu L.Murielio smūgiu.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys!

45+1‘ Kėlinio pabaigoje komandos apsikeičia kampiniais, „Sevilla“ futbolininkas G.Mercado demonstruoja puikius įgūdžius ir smūgiuoja per save, kamuolys atsimuša nuo gynėjo ir skrieja į vartus, bet D.De Gea atremia šūvį. Pridėto laiko metu L.Murielis lieka per kelis metrus nuo vartų ir smūgiuoja galva, bet D.De Gea ir vėl demonstruoja fantastiškus refleksus. Kėlinys baigiasi be įvarčių – 0 – 0.

42‘ „Sevilla“ ir toliau spaudžia varžovus, kurie bando žaisti kiečiau ir taip stabdyti atakas. Tiesa, A.Sanchezas persistengia ir jam už tai parodoma geltona kortelė. Kitos atakos metu J.Correa sulaukia perdavimo baudos aikštelėje ir smūgiuoja, D.De Gea sučiumpa kamuolį.

38‘ „Manchester United“ atlaiko „Sevilla“ atakų ir kampinių anšlagą, o savo atakos metu sukuria pavojingą progą: S.McTominay smūgiuoja laisvas iš baudos aikštelės prieigų į vartų plotą, bet vartininkas į tai sureaguoja ir atmuša kamuolį.

34‘ F.Vazquesas atsiduria atakos smaigalyje ir išvengęs nuošalės bando smūgiuoti, bet varžovų gynėjai spėja išmušti kamuolį į užribį. Aikštės šeimininkai du kartus kelia kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau abu kartai yra nesėkmingi.

31‘ Žaidimo tempas vis greitėja, tačiau kova tampa fiziška. „Manchester United“ sugeba gintis nepažeisdami taisyklių, nors stadione susirinkę žiūrovai nėra patenkinti tokiais teisėjo sprendimais, o štai „Sevilla“ išvengti pražangų nepavyksta.

28‘ Kamuolio vis rečiau sulaukiantys „Sevilla“ pereina į greitą ataką, J.Correa įsiveržia į baudos aikštelę ir smūgiuoja, bet jo smūgis per silpnas ir yra tik lengvas grobis D.De Gea.

25‘ „Raudonieji velniai“ lėtai pereina į varžovų aikštės pusę, A.Sanchezas užlaiko kamuolį, bet pamato laisvą koridorių ir kelia kamuolį į baudos aikštelę, ten vienu lietimu jį dar nenusileidusį ant vejos smūgiuoja R.Lukaku, bet kamuolys skrieja virš vartų.

21‘ „Sevilla“ išsikovoja kampinį, tačiau nesėkmingai kelia kamuolį, o jį bandydamas atsikovoti S.N‘Zonzi kerta A.Sanchezui per kojas bei užsidirba geltoną kortelę.

17‘ Ankstyvas keitimas „Manchester United“ gretose. Vietoje susižeidusio A.Herreros į aikštę išbėga P.Pogba.

15‘ Apsigynę nuo dar vieno išpuolio, „Manchester United“ ir vėl siunčia tolimą perdavimą į priekį, ten baudos aikštelėje iškart su dviem gynėjais grumiasi R.Lukaku, bet nei smūgio, nei perdavimo komandos draugui jis nesugeba atlikti. Kitoje aikštės pusėje „Sevilla“ žaibiškai priartėja prie vartų, o J.Navasas pavojingai smūgiuoja šalia virpsto.

12‘ Ispanai beveik neleidžia „raudoniesiems velniams“ atakuoti, tačiau šie perima kamuolį aikštės viduryje ir J.Mata iškart siunčia tolimą perdavimą priekyje esančiam A.Sanchezui. Čilietis paveja jam skirtą perdavimą, bet neišsilaiko ant kojų ir jam nepavyksta smūgis į vartus.

8‘ „Sevilla“ ir toliau išlaiko didelę kamuolio kontrolę, tačiau žaidimas vyksta daugiausiai aikštės viduryje. P.Sarabia bando prasiveržti dešiniuoju aikštės kraštu, bet A.Valencia lengvai iškrapšto kamuolį iš po jo kojų.

4‘ Nuo pat rungtynių pradžios „Sevilla“ spaudžia varžovus ir kontroliuoja žaidimo eigą. Iš pradžių jie išsikovoja kampinį, tačiau jo metu nieko pavojingo nesukuria, kitos atakos iš tolimesnės distancijos pažeme smūgiuoja L.Murielis, D.De Gea atmuša ir sugauna kamuolį.

1‘ Teisėjas skelbia susitikimo pradžią!


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Trenerių mintys

Vincenzo Montella, „Sevilla“:

Vincenzo Montella | Scanpix nuotr.

Vincenzo Montella | Scanpix nuotr.

„Pasitikiu savo komanda, nors ir žinau, kad tai bus sudėtingos rungtynės. Turėsime būti gerai pasirengę fiziškai ir psichologiškai. Tai yra elitinio lygio rungtynės, todėl turėsime būti maksimaliai susikoncentravę, judrūs, greitai mąstyti. Bandysime žaisti taip, kaip visada, bet būsime budrūs.

Džiaugiuosi dėl galimybės rungtyniauti prieš Jose Mourinho, jis yra tikras futbolo pionierius. Skaičiau jo knygas, studijavau jo taktikas. Jis tikrai yra toks treneris, kurį verta studijuoti. Jis turės pranašumą, nesu treniravęs komandos tiek daug rungtynių, kaip jis. Man teks išnaudoti savo žaidimo patirtį ir entuziazmą.“

Jose Mourinho, „Manchester United“:

Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

Jose Mourinho | Scanpix nuotr.

„Esu ramus ir manau, kad būtent tokiu reikia išlikti. Tai bus svarbios rungtynės, todėl turėsime būti pasiruošę bet kam ir kontroliuoti savo emocijas. Tai yra sudėtingas stadionas, kuriame mums teks žaisti. Jame sirgaliai tiesiog myli tokio tipo rungtynes. „Sevilla“ puikiai žaidžia atkrentamųjų etapuose, jie dažnai laimi, ypač Europos lygoje. 

Jeigu pateksime į ketvirtfinalį, tuomet visko gali nutikti, tuomet galime kovoti ir dėl čempionų taurės. Su „Inter“ ar „Porto“ negalvojau apie pergalę, kol nepatekome į ketvirtfinalį. Tuomet daug kas ranka pasiekiama. 

Man nėra tokių dalykų, kaip favoritai ar autsaideriai. Jie puikiai ginasi ir tam naudoja visus komandos narius. Italai moka išmokinti savo komandas žaisti organizuotai gynyboje. Nemanau, kad jiems galima pelnyti daug įvarčių. Jie gali būti malonūs ir sakyti, kad mes esame favoritai. Bet tai nieko nereiškia. Jie turi gerą komandą ir yra gerai nusiteikę. Jie yra gerai pasirengę tokioms rungtynėms. Jie mėgsta žaisti tokius mačus ir jiems tai sekasi.“


Komandų forma

„Sevilla“ ekipa savo grupėje finišavo antri ir į priekį praleido tik „Liverpool“. Labiausiai įsiminė jų rungtynės būtent prieš „raudonuosius“, kai jie atsilikdami 0 – 3 sugebėjo išlyginti rezultatą ir nepralaimėti. Vietiniame fronte ši ekipa žygiuoja penktoje vietoje ir kol kas neturi daug galimybių pakilti aukščiau. 

Vilčių pakilti aukščiau kol kas mažai turi ir „Manchester United“, kurie Anglijos čempionate užima antrą vietą ir gerokai atsilieka nuo kaimynų „Manchester City“. Čempionų lygoje jiems sekėsi pakankamai gerai, nors jie ir buvo palyginti silpnoje grupėje, finišavo pirmi, bet kartą pralaimėjo „Basel“ ekipai.

Tai bus pirmas „Sevilla“ ir „Manchester United“ susitikimas, iki šiol komandos nebuvo žaidusios oficialių rungtynių tarpusavyje.


Rezultatai:

Tre 03-13 Bayern München 1 - 3 Liverpool
Tre 03-13 Barcelona 5 - 1 Olympique Lyonnais
Ant 03-12 Manchester City 7 - 0 Schalke 04
Ant 03-12 Juventus 3 - 0 Atlético Madrid

Tvarkaraštis:

Ant 04-09 Liverpool 21 : 00 Porto
Ant 04-09 Tottenham Hotspur 21 : 00 Manchester City
Tre 04-10 Ajax 21 : 00 Juventus
Tre 04-10 Manchester United 21 : 00 Barcelona

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Vardas
2018-02-22 08:28:31
Mauras yra gėda visam futbolui, jo komandos žaidžia tragiškai.. suprantu kodėl daugiau nei tris metus jo komandos nežaidžia - nes žaidėjus už....sa nuolatos gintis.
Atsakyti
Vytautas
2018-02-22 07:37:55
Ziurejau tik pirma kelini manu su sevilia. Manu zaidimas tragiskas. Visa komanda nuolatos savo aikstes puseje. Gave kamioli spire i prieki neaisku kam. Labai negrazu futbola zaidzia. Kaip dar vadovybe patenkinta ir laiko ta maura
Atsakyti
sa
2018-02-22 06:54:56
sudas ne rungtynes
Atsakyti
Dzoliukas
2018-02-21 23:55:42
Nu geda tiesiog man kaip mu fanui stebet toki futbola. Nekenciu to mauro
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

03-23 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Juventus“
03-23 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“
03-23 „Skycop“ 18:15 „Rytas“
03-24 „Šiauliai“ 17:20 „Žalgiris“

Eurolyga 2018/2019

03-22 Maskvos srities „Chimki“ 19:00 Tel Avivo „Maccabi“
03-22 Kauno „Žalgiris“ 20:00 Stambulo „Darussafaka“
03-22 Vitorijos „Baskonia“ 21:30 Madrido „Real“
03-22 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Atėnų Panathinaikos
03-28 Atėnų Panathinaikos 21:00 Madrido „Real“
03-28 Tel Avivo „Maccabi“ 21:05 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“
03-28 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Stambulo „Fenerbahce“
03-28 „Barcelona“ 22:00 Podgoricos „Budučnost“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 03-30 Fulham 14 : 30 Manchester City
Šeš 03-30 Leicester City 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 03-30 Manchester United 17 : 00 Watford
Šeš 03-30 Crystal Palace 17 : 00 Huddersfield Town
Šeš 03-30 Burnley 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 03-30 Brighton & Hov… 17 : 00 Southampton
Šeš 03-30 West Ham United 19 : 30 Everton
Sek 03-31 Cardiff City 15 : 05 Chelsea
Sek 03-31 Liverpool 17 : 30 Tottenham Hotspur
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

03-24 „Energija“ 15:30 „Hockey Punks“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141