Vytautas Strolia ir Tomas Kaukėnas | Vytauto Dranginio nuotr.

Vytautas Strolia ir Tomas Kaukėnas | Vytauto Dranginio nuotr.

 Lietuvos biatlonininkai pirmą kartą istorijoje turėjo galimybę bandyti jėgas olimpinių žaidynių mišrios estafetės lenktynėse, tačiau šių varžybų skonį pavyko pajusti tik Natalijai Kočerginai ir Dianai Rasimovičiūtei. Nes jau antrame etape Lietuvos rinktinė buvo priversta trauktis iš varžybų ir galutinėje įskaitoje liko 19-ta, pranokusi tik dar anksčiau teisėjų sustabdytą Slovakijos ekipą. Tomui Kaukėnui ir Vytautui Stroliai iš apšilimo zonos teko keliauti ne į lenktynių trasą, o į valandą trukusią treniruotę.

„Gaila, kad olimpinės žaidynės baigėsi taip liūdnai“, - teigė T.Kaukėnas, Pjongčange pasiekęs istorinius Lietuvos biatlonui rezultatus – 13-ąją vietą persekiojimo lenktynėse ir 17-ąją sprinte.

Mišrios estafetės varžybose, kuriose moterys įveikė po 6 km, o vyrai – po 7,5 km, sportininkams reikėjo šaudyti po dvi serijas – gulint ir stovint. Nepavykus penkiais šūviais numušti visų taikinių, kiekviename ugnies ruože buvo skirta po tris papildomus šovinius, o jei ir jie nepadėdavo, tekdavo sukti baudos ratus.

Pirma iš mūsų šalies sportininkių estafetėje šliuožusi N.Kočergina nemažai laiko praleido šaudykloje, kur išnaudojo penkis papildomus šovinius ir dar turėjo įveikti vieną baudos ratą, tad D.Rasimovičiūtė savo etapą pradėjo daugiau nei 2 min. atsilikusi nuo pirmaujančių komandų.

Nors jau penktose olimpinėse žaidynėse dalyvavusiai 33 metų D.Rasimovičiūtei abiejuose šūvių serijose prireikė tik dviejų papildomų šovinių, likus mažiau nei kilometrui iki estafetės perdavimo T.Kaukėnui lietuvę sustabdė teisėjai, nes ją ratu pavijo lyderė. Pagal taisykles, ratu aplenkta komanda turi baigti varžybas.

„Įstrigau jau pirmoje šaudykloje, nes prireikė dviejų papildomų šovinių. O šaudydama stovėdama viską sugadinau, nes teko sukti baudos ratą. Džiaugiuosi tik tuo, kad pavyko išvengti griūties, per kurią čekei lūžo šautuvas, kurį teko pakeisti, o kitai sportininkei – lazda. Šiandien greitai atsilikau nuo varžovių, kažkaip buvo labai sunku išsilaikyti su grupe. Bet šiandien visose komandose važiavo geriausieji, dalyvavo net Martinas Fourcade‘as“, - sakė 32 metų N.Kočergina, 15km asmeninėse lenktynėse užėmusi 30-ąją vietą ir pasiekusi geriausią asmeninį rezultatą.

Mišros esfatetės trasoje vyko dramatiškos lenktynės. Po trijų etapų trečia buvusi Prancūzijos rinktinė lemiamus 7,5 km patikėjo savo ryškiausiai žvaigždei Martinui Fourcade‘ui. Jis patvirtino, kad ne veltui yra vadinamas biatlono karaliumi – sugebėjo aplenkti konkurentus ir iškovoti pirmąją vietą. Tai buvo jau trečias M.Fourcade‘o auksas Pjongčange. Prancūzai estafetėje išnaudojo tik 4 papildomus šovinius.

Sidabro medalį iškovojo Norvegijos rinktinė, nors jos nariai net 12 kartų šovė pro šalį ir suko vieną baudos ratą. Norvegai nuo prancūzų atsiliko 20,9 sek.

Didžiausia drama vyko mūšyje dėl trečiosios vietos. Bronzą iškovojo italai, kai lemiamame sprinte Dominikas Windishas akimirksniu aplenkė vokietį Arndą Peifferį. Po finišo Vokietijos rinktinė padavė protestą, ne, jų nuomone, italas paskutiniuose metruose užtvėrė vokiečiui kelią. Tačiau protestas nebuvo patenkintas.

Italijos biatlonininkai numušė visus taikinius, nors tam panaudojo ir septynis papildomus šovinius. O štai vokiečiams, suklydusiems aštuonis sykius, reikėjo įveikti baudos ratą.

Anksčiausiai lenktynes teko baigti Slovakijos rinktinei, kuriai atstovavo Pjongčange vieną aukso ir du sidabro medalius iškovojusi Anastasija Kuzmina. Slovakai galimybę pasipriešinti kitiems komandoms prarado jau pirmame etape, kai net penkis baudos ratus teko sukti Paulinai Fialkovai. A.Kuzmina dar spėjo atlikti abi šūvių serijas, tačiau netrukus buvo pavyta ir priversta sustoti.

„Estafetėje labai daug priklauso nuo šaudymo. Jei jau pirmame etape tenka važiuoti baudos ratą, o dar ir naudoti papildomus šovinius, lenktynės nesusiklosto. Šansų turėtume tik gerai šaudydami", - teigė Lietuvos biatlono rinktinę treniruojantis estas Meelis Aasmae.