Moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 3000 m persekiojimo lenktynės | Scanpix nuotr.

Moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 3000 m persekiojimo lenktynės | Scanpix nuotr.

 Pjongčange antradienį tęsėsi 23-iosios žiemos olimpinių žaidynių varžybos. Vienuoliktąją jų dieną buvo išdalinti dar 5 medalių komplektai: po 1 – biatlone, dailiajame čiuožime, akrobatiniame slidinėjime, šiaurės dvikovėje ir greitajame čiuožime trumpuoju taku.

Finalinių rungčių prizininkai:

Vyrų šiaurės dvikovė, 10 km slidinėjimas | Scanpix nuotr.

Vyrų šiaurės dvikovė, 10 km slidinėjimas | Scanpix nuotr.

Vyrų šiaurės dvikovė, 10 km slidinėjimas:

1. Johannesas Rydzekas (Vokietija) 23 min. 52.5 sek.

2. Fabianas Riessle (Vokietija) 23:52.9.

3. Ericas Frenzelis (Vokietija) 23:53.3.

Vokietijos sportininkai po šuolių su slidėmis nuo didžiojo tramplino buvo už lyderių trejeto ribos, tačiau slidinėjimo trasoje ir vėl buvo neprilygstami. Kartu su vokiečiais finiše dėl medalio bandė kovoti ir antras startavęs norvegas Jarlas Magnusas Riiberis, bet jam pritrūko apie 3 sek., o trys vokiečiai finišavo praktiškai kartu ir „okupavo“ visą prizininkų pakylą. Po šuolių su slidėmis lyderiavęs japonas Akito Watabe finišavo 5-as, o trečias startavęs austras Wilhelmas Deniflas liko tik 8-as.

Moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 3000 m persekiojimo lenktynės | Scanpix nuotr.

Moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 3000 m persekiojimo lenktynės | Scanpix nuotr.

Moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 3000 m persekiojimo lenktynės:

1. Pietų Korėja 4 min. 7.361 sek.

2. Italija 4:15.901.

3. Olandija 4:03.471 - pasaulio rekordas.

Ši rungtis buvo viena keisčiausių 2018 m. olimpiadoje. A finale kovėsi keturios komandos. Auksą, vietos sirgalių džiaugsmui, išplėšė korėjietės Shim Suk-Hee, Choi Minjeong, Kim Ye-Jin ir Kim A-Lang. Italės nuo jų atsiliko daugiau nei 8 sek., bet džiaugėsi sidabru. A finale taip pat čiuožė kinės su kanadietėmis, bet jos abi pažeidė taisykles ir buvo diskvalifikuotos. Pagal taisykles, jos taip prarado galimybę pretenduoti į medalius, todėl teko prisiminti B finalo rezultatus. Jame olandės Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven ir Jorien ter Mors pagerino pasaulio rekordą. Olandės kiek anksčiau nesugebėjo peržengti pusfinalio barjero ir įprastomis sąlygomis B finale galėjo kovoti tik dėl 5-os vietos bendroje įskaitoje, bet kinių ir kanadiečių diskvalifikacija joms padovanojo bronzą.

Martinas Fourcade'as | Scanpix nuotr.

Martinas Fourcade'as | Scanpix nuotr.

Mišri biatlono estafetė 2x6 km ir 2x7,5 km:

1. Prancūzija 1 val. 8 min. 34.3 sek.

2. Norvegija 1:08:55.2.

3. Italija 1:09:01.2

Aukso medalius laimėjo Prancūzijos rinktinė, kuriai atstovavo Marie Dorin HabertAnais BescondSimonas Desthieux ir Martinas Fourcade'as. Jie ilgą laiką vijosi pirmavusius vokiečius, kol galiausiai trasoje pasirodė M.Fourcade'as ir sutvarkė visus reikalus. Penktą kartą olimpiniu čempionu tapęs M.Fourcade'as numušė visus 10 taikinių ir klasiškai susitvarkė su įtampa. Prancūzijos rinktinė distanciją įveikė per 1 val. 8 min. 34.3 sek. Ji išvengė baudos ratų ir panaudojo tik 4 papildomus šovinius.

Sensacingai be medalių liko vokiečiai. Juos į pirmą vietą išvedė daugkartinė olimpinė čempionė Laura Dahlmeier, trečiajame etape šią poziciją išlaikė Erikas Lesseris, bet kitas olimpinis čempionas Arndas Peifferis palūžo, panaudojo 5 papildomus šovinius, suko dar ir baudos ratą bei prarado ne tik auksą, bet ir apskritai bet kokios prabos medalį.

Sidabrą laimėjo norvegai, naudoję net 11 papildomų šovinių ir sukę 1 baudos ratą. Emilis Hegle Svendsenas puikiai įveikė paskutinį etapą ir M.Fourcade'ui pralaimėjo 20.9 sek. Bronza džiaugėsi italai. Jie panaudojo 7 papildomus šovinius, o sprinte link finišo Dominikas Windischas taktiškai „apžaidė“ A.Peifferį, užblokavo jam kelią ir aplenkė jį vos 0.3 sek.

Tessa Virtue ir Scottas Moiras | Scanpix nuotr.

Tessa Virtue ir Scottas Moiras | Scanpix nuotr.

Šokių ant ledo varžybos.

1. Tessa Virtue ir Scottas Moiras (Kanada) 206.07 tšk.

2. Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeron (Prancūzija) 205.28 tšk.

3. Maia Shibutani ir Alexas Shibutani (JAV) 192.59 tšk.

Kanados šokių ant ledo pora Tessa Virtue ir Scottas Moiras iškovojo antrą Pjongčango olimpiados aukso medalį ir taip pat pagerino pasaulio rekordą.

Laisvojoje programoje kanadiečiai atliko šokį su daina „Moulin Rouge“ ir užsidirbę 206.07 tšk. pagerino pasaulio rekordą, kurį tik neseniai buvo taip pat pagerinę Prancūzijos pora Gabriella Papadakis ir Guillaume'as Cizeronas, surinkę 205.28 tšk.

Dar prieš iškovojant šį medalį kanadiečiai yra sakę, kad tai bus jų paskutinės olimpinės žaidynės. Jų pora turi daugiausiai dailiojo čiuožimo titulų per visą olimpinių žaidynių istoriją: viso jų turi net 6.

Cassie Sharpe | Scanpix nuotr.

Cassie Sharpe | Scanpix nuotr.

Moterų „halfpipe“ (pusvamzdžio) finalas.

1. Cassie Sharpe (Kanada) 95.80 tšk.

2. Marie Martinod (Prancūzija) 92.60 tšk.

3. Brita Sigourney (JAV) 91.60 tšk.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.