Olimpiniai prizininkai | Scanpix nuotr.

Olimpiniai prizininkai | Scanpix nuotr.

 Pjongčange pirmadienį tęsėsi 23-iosios žiemos olimpinių žaidynių varžybos. Dešimtąją jų dieną buvo išdalinti vos 3 medalių komplektai – mažiausiai šių metų žaidynėse. Po 1 medalių komplektą išsidalino bobslėjaus, šuolių su slidėmis ir greitojo čiuožimo atstovai.

Finalinių rungčių prizininkai:

Norvegijos vyrų šuolių su slidėmis rinktinė | Scanpix nuotr.

Norvegijos vyrų šuolių su slidėmis rinktinė | Scanpix nuotr.

Komandinės vyrų šuolių su slidėmis varžybos:

1. Norvegija 1098,5 tšk.

2. Vokietija 1075,7.

3. Lenkija 1072,4.

Norvegai Danielis Andre Tande, Andreasas Stjernenas, Johannas Andre Forfangas ir Robertas Johanssonas varžovams nepaliko praktiškai jokių vilčių. Jau po šešių šuolių jų persvara buvo didžiulė ir du paskutiniai bandymai buvo tik formalumas, nes auksą iš jų galėjo atimti tik visiškas fiasko. Beje, 2014 m. Sočyje norvegai buvo tik šešti, o olimpinį auksą komandinėse varžybose iškovojo pirmą kartą istorijoje. Vokiečiai gynė Sočyje iškovotą čempionų titulą, o lenkai šioje rungtyje pirmą kartą istorijoje pateko tarp prizininkų.

Olimpiniai čempionai | Scanpix nuotr.

Olimpiniai čempionai | Scanpix nuotr.

Bobslėjus, vyrų dvejetai:

1. Thorstenas Margis ir Francesco Friedrichas (Vokietija) 3 min. 16.86 sek.

1. Justinas Krippsas ir Alexanderis Kopaczas (Kanada) 3:16.86.

3.  Oskaras Melbardis ir Janis Strenga (Latvija) 3:16.91.

Pirmuosius medalius Latvijai Pjongčange iškovojo vyrų bobslėjaus komanda. Tiek O.Melbardis, tiek J.Strenga 2014 m. Sočyje tapo olimpiniais vicečempionais, bet tai padarė ketvertų varžybose. Prieš paskutinį bandymą latviai buvo ketvirti, bet laimėjo lemiamą nusileidimą ir išplėšė bronzą. Dar įspūdingesnė drama buvo kovoje dėl aukso. T.Margis su F.Friedrichu sugebėjo panaikinti turėtą atsilikimą iki J.Krippso ir A.Kopaczo, tačiau bendras abiejų įgulų laikas buvo vienodas, tad auksą iškovojo net dvi komandos.

Tai jau ketvirta žiemos olimpiada iš eilės, kurioje latviai laimi bent vieną medalį. Beje, savo apdovanojimų kraitį jie dar galės papildyti vyrų bobslėjaus ketvertų varžybose, kuriose yra vieni iš favoritų.

Havardas Lorentzenas | Scanpix nuotr.

Havardas Lorentzenas | Scanpix nuotr.

Vyrų greitasis čiuožimas, 500 m rungtis:

1. Havardas Lorentzenas (Norvegija) 34.41 sek. - olimpinis rekordas.

2. Cha Min Kyu (Pietų Korėja) 34.42.

3. Gao Tingyu (Kinija) 34.65.

25-erių metų norvegas iškovojo didžiausią karjeros pergalę. Iki šiol jis galėjo pasigirti tik 2017 m. pasaulio čempionato sidabru. Negana to, H.Lorentzenas vos 0.01 sek. pagerino nuo 2002 m. amerikiečiui Casey Fitzrandolphui (34.42) priklausiusį olimpinį rekordą. 24-erių metų C.Min Kyu nustebino dar labiau, nes jis iki šiol turėjo tik vieno pasaulio taurės etapo sidabrą, o 2017 m. pasaulio čempionate užėmė vos 12-ą vietą. 20-metis G.Tingyu neturėjo nei olimpinių, nei pasaulio čempionatų, nei pasaulio taurės medalių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.