Olimpinių atletų iš Rusijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

Olimpinių atletų iš Rusijos ledo ritulio rinktinė | Scanpix nuotr.

 Pjongčange vykstančioje 23-ioje žiemos olimpiadoje sekmadienį baigėsi vyrų ledo ritulio turnyro grupių etapo kovos. Po jų paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros.

Tiesiai į ketvirtfinalį pateko keturios geriausios grupių etapo rinktinės. Pirma vieta reitinge atiteko švedams (C grupės nugalėtojai, 9 tšk.), antra – čekams (A grupės nugalėtojai, 8 tšk.), trečia – olimpiniams atletams iš Rusijos (B grupės nugalėtojai, 6 tšk.), o ketvirta – kanadiečiams (A grupės antra vieta, 7 tšk.).

Visos likusios 8 rinktinės pateko į kvalifikacinį raundą, kuris iš esmės bus tarsi aštuntfinalis, nes porų nugalėtojai pateks į ketvirtfinalį. Grupių etape 5-12 vietas reitinge užėmusios rinktinės suporuotos pagal savo rezultatus. 5 vietą reitinge užėmusi rinktinė susitiks su prasčiausia – 12-a – grupių etapo komanda, 6 vietą – su 11, 7 vietą – su 10, o 8 vietą – su 9.

Kvalifikacinio raundo poros:

Šveicarija – Vokietija

Suomija – Pietų Korėja

Slovėnija – Norvegija

JAV – Slovakija

Įdomu tai, kad reitingas į vieną porą vėl suvedė amerikiečius ir slovakus. Jie jau buvo susitikę B grupės rungtynėse. Tąkart amerikiečiai laimėjo tik po atkaklios kovos – 2:1. Kvalifikacinio raundo kovos vyks antradienį.

Ketvirtfinalio poros:

Švedija – Šveicarija/Vokietija

Kanada – Suomija/Pietų Korėja

Olimpiniai atletai iš Rusijos – Slovėnija/Norvegija

Čekija – JAV/Slovakija

Ketvirtfinaliai bus žaidžiami jau trečiadienį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.